Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Севільський цирульник, або Марна обережність (П

Переказ скорочено Севільський цирульник, або Марна обережність (П

Назва:
Переказ скорочено Севільський цирульник, або Марна обережність (П
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,94 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Севільський цирульник, або Марна обережність (П'єр Бомарше)
На нічній вулиці Севільї в костюмі скромного бакалавра граф Альмавіва чекає, коли у вікні здасться предмет його любові. Знатний вельможа, втомившись від придворної розбещеності, вперше бажає здобути чисту неупереджену любов молодої благородної дівчини. Тому, щоб титул не затьмарив людини, він приховує своє ім'я.
Прекрасна Розіна живе під замком під наглядом старого опікуна, доктора Бартоло. Відомо, що старий закоханий у свою вихованку і її гроші і збирається тримати її в ув'язненні, поки бідолаха не вийде за нього заміж. Раптом на тій же вулиці з'являється весело наспівували Фігаро і дізнається графа, свого давнього знайомого. Обіцяючи зберігати інкогніто графа, шахрай Фігаро розповідає свою історію: втративши посаду ветеринара через надто гучною та сумнівної літературної слави, він пробує утвердитися в ролі автора. Але хоча його пісні співає вся Іспанія, Фігаро не вдається впоратися з конкуренцією, і він стає бродячим цирульником. Завдяки неймовірному дотепності, а також життєвої мудрості, Фігаро по-філософськи і з незмінною іронією сприймає прикрощі та чарує своєю веселістю. Удвох вони вирішують, як їм визволити з ув'язнення Розіну, повторний закохану в графа. Фігаро вхожий в дім ревнивого до сказу Бартоло як цирульник і лікар. Вони замислюють, що граф з'явиться, вбравшись п'яним солдатом з призначенням на постій в будинку доктора. Сам Фігаро тим часом виведе з ладу прислугу Бартоло, використовуючи нехитрі медичні засоби.
Відкриваються жалюзі, і у вікні з'являється Розіна, як завжди з доктором. Нібито випадково вона так швидко худне листок з нотами і запискою для свого невідомого шанувальника, в якій його просять у співі відкрити своє ім'я і звання. Доктор біжить підняти листок, але граф виявляється спритніші. На мотив з «Марній обережності» він співає серенаду, де називає себе безвісним бакалавром Ліндору. Підозрілий Бартоло впевнений, що листок з нотами був зронив і нібито винесений вітром неспроста, і повинно бути, Розіна полягає в змові з таємничим шанувальником.
На другий день бідолаха Розіна нудиться і нудьгує, укладена у себе в кімнаті, і намагається придумати спосіб передати лист «Ліндору». Фігаро тільки що «полікував» домочадців лікаря: служниці пустив кров з ноги, а слугам прописав снодійне і чіхательное кошти. Він береться передати лист Розіни і тим часом підслуховує розмову Бартоло з Базилем, вчителем музики Розіни і головним союзником Бартоло. За словами Фігаро, це - бідуючий шахрай, готовий задушитися за гріш. Базиль відкриває докторові, що закоханий в Розіну граф Альмавіва в Севільї і вже налагодив з нею листування. Бартоло в жаху просить влаштувати його весілля на наступний же день. Графа ж Базиль пропонує облити в очах Розіни наклепом. Базиль йде, а доктор мчить до Розин з'ясовувати, про що вона могла розмовляти з Фігаро. У цей момент з'являється граф у формі кавалериста, прикидаючись, що він напідпитку. Його мета - назвати себе Розин, передати їй лист і, якщо вийде, залишитися в будинку на ніч. Бартоло гострим чуттям ревнивця здогадується, яка інтрига криється за цим. Між ним і уявним солдатом відбувається забавна перепалка, під час якої графу вдається вручити лист Розин. Доктор доводить графу, що його звільнено від постою і виганяє його.
Граф робить ще одну спробу проникнути в будинок Бартоло. Він переодягається в костюм бакалавра і називає себе учнем Базиля, якого раптове нездужання утримує в ліжку. Граф сподівається, що Бартоло негайно запропонує йому замінити Базиля і дати урок Розин, але він недооцінює підозрілості старого. Бартоло вирішує негайно відвідати Базиля, і, щоб утримати його, уявний бакалавр згадує ім'я графа Альмавіви. Бартоло вимагає нових звісток, і тоді графу доводиться повідомити від імені Базиля, що виявлена листування Розіни з графом, а йому доручено віддати доктору перехоплений лист Розіни. Граф в розпачі, що змушений віддати листа, але немає іншого способу заслужити довіру старого. Він навіть пропонує скористатися цим листом, коли настане момент зломити опір Розіни і переконати її вийти заміж за доктора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Севільський цирульник, або Марна обережність (П

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок