Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Грона гніву (Джон Стейнбек)

Переказ скорочено Грона гніву (Джон Стейнбек)

Назва:
Переказ скорочено Грона гніву (Джон Стейнбек)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,84 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Грона гніву (Джон Стейнбек)
За курній дорозі серед кукурудзяних полів Оклахоми йде чоловік років тридцяти. Це Том Джоуд. Відсидівши у в'язниці за випадкове вбивство, він повертається додому, на ферму. Він виходить з в'язниці достроково і тому не має права залишати межі штату. На фермі його повинна чекати велика сім'я Джоуд: дід з бабою, батько з матір'ю, три брати і дві сестри. По дорозі Том зустрічає колишнього проповідника-єговісти Джима Кейсі. Вони продовжують шлях удвох. Але Том ще не знає, що фермерів зганяють з їх ділянок. Господарям тепер невигідно здавати землю в оренду. Трактор обробить поле набагато швидше, ніж кілька фермерських родин. Люди готові захищати землю, яку вони вважають своєю. Але в кого стріляти? У тракториста, який відкриває ваш двір? Або в директора того банку, якому належать ці землі? І люди змушені підкоритися. З жахом бачить Том порожній двір і завалений набік будинок. Випадково проходив повз сусід розповідає, що Джоуди готуються до від'їзду на фермі дядька Джона. Том і Кейсі відправляються туди. Сім'я зустрічає Тома з радістю. На наступний день на невеликому старому вантажівці вся сім'я вирушає в дорогу. Проповідник Кейсі їде з ними. Вони направляються до Каліфорнії в надії знайти там роботу і житло, як обіцяно в розсилаємих всюди рекламних листках. Виїхавши на магістральний шосе, їх вантажівка вливається в потік біженців, які рухаються на Захід.
У дорозі Джоуди знайомляться з чоловіком і дружиною Вілсонами. Під час однієї із зупинок в наметі Вілсонів вмирає старий дід Джоуд. Його ховають прямо біля дороги. Том і молодший брат Ел допомагають Уїлсона полагодити машину, і дві сім'ї продовжують шлях разом.
Здається, вся країна біжить на Захід від якогось ворога. Коли одна сім'я робить привал, поруч завжди зупиняються ще кілька. Ночами вздовж шосе виникають світи зі своїми законами, правами і покараннями. Людина, у якого є їжа, годує голодного. Змерзлого зігрівають. Сім'я, в якій хтось помирає, знаходить вранці біля намету жменьку монет. І в міру просування до Заходу ці світи стають все більш досконалими і упорядкованими, тому що у будівельників з'являється досвід. Тут починається перехід від «я» до «ми». Західні штати турбуються - близькі якісь зміни. А в цей час півмільйона людей рухаються по дорогах; ще один мільйон охоплений тривогою, готовий у будь-яку хвилину знятися з місця; ще десять мільйонів тільки виявляють ознаки занепокоєння. А трактори проводять борозну за борозною по спорожнілій землі.
Чим ближче до Каліфорнії, тим частіше трапляються на дорозі люди, які тікають у зворотному напрямку. Вони розповідають страшні речі. Що народу наїхало багато, роботи не вистачає, платять гроші, на які не можна навіть прогодуватися. Але надія, що країна з рекламної картинки - білі будиночки серед зелених садів - все-таки існує, веде людей вперед. Нарешті, разом подолавши всі труднощі довгого шляху, Джоуди і Уїлсони добираються до Каліфорнії.
Переваливши через гори, вони роблять привал біля річки. Попереду останній важкий переїзд через пустелю. І тут старший брат Ной раптом відмовляється їхати далі і, ні з ким не прощаючись, іде вниз по річці, біля якої, як він говорить, завжди можна прохарчуватися. Люди ще не встигли відпочити як слід, а біля наметів вже з'являється шериф. Він велить усім забиратися звідти. Увечері Джоуди їдуть, щоб перетнути пустелю вночі, поки немає сонця. Уїлсони залишаються - хвора дружина Вілсона не в змозі їхати далі.
Під час переїзду через пустелю у Джоудов помирає бабця. Її ховають у місті Бейкерсфілді на громадський рахунок. У Каліфорнії Джоуди прибувають, маючи всього близько сорока доларів, і на гарні похорони, про які мріяла баба, грошей у них не вистачає.
Родюча країна вороже зустрічає юрби голодних кочівників. Власники озброюються хто гвинтівкою, а хто киркою, готуючись захищати свою власність. Оплата праці падає. Люди, спраглі роботи, готові піти на все заради того, щоб нагодувати дітей, заповнюють всі дороги. І в їх свідомості починає бродити лють.
Джоуди зупиняються в придорожньому таборі, званому Гувервіль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Грона гніву (Джон Стейнбек)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок