Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Пожежа (Валентин Распутін)

Переказ скорочено Пожежа (Валентин Распутін)

Назва:
Переказ скорочено Пожежа (Валентин Распутін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Пожежа (Валентин Распутін)
Горить село, горить рідне ... 

З народної пісні
Розповідь від третьої особи. Багато загальних зауважень, міркувань публіцистичного характеру. Розповідь також переривається спогадами.
Березень місяць. Іван Петрович - водій. Він тільки що повернувся з роботи, втомився. Його зустрічає дружина Олена. Раптом він чує, що люди кричать: пожежа.
Горять ОРСовскіе склади. Іван Петрович метушливим думає, що взяти з собою на гасіння пожежі. Бере з собою сокиру.
Російська людина і завжди-то розумний був заднім розумом, і завжди-то влаштовувався він так, щоб зручно було жити і користуватися, а не як способней легше вберегтися і врятуватися. А тут, коли ставилося селище нашвидку, і тим більше багато не роздумували: рятуючись від води, хто думає про вогонь?
Горять обидві частини складу: і продовольча, і промислова. Іван Петрович відразу помітив, що стихійну боротьбу з вогнем очолили два надійні людини: Афоня і Семен Кольцов. Распутін описує вогонь як жива істота, головна властивість якого - жадібність, лютість.
Збирається начальство.
Селище цей побудований ліспромгоспу. Його будували не для життя, а на час, до наступного кочовища. Він ніколи не стане обжитим. У ньому немає дерев, садів.
У селищі не ведеться будівництва соціальних об'єктів, тому що нічого нікому не потрібно. Поки є робота - дерево, але через  роки його не залишиться, робітники працюватимуть у вахтовому режимі. Іншої роботи немає, всі поля були затоплені при будівництві гідроелектростанції.
З'являється начальник ділянки Борис Тімофеіч Водників. Він, хоч і лається завжди з усіма, вміє керувати, і на нього можна покластися.
Олена допомагає в гасінні пожежі не менше чоловіків: вона рятує якісь речі.
Архаровці - бригада оргнабору (наймані немісцеві робітники). Вони є негативними персонажами повісті.
Валя-комірницю не хоче відкривати склад, тому що боїться, що їй пред'являть претензії, якщо майно розкрадуть в паніці. Борис Тимофійович наказує архаровці ламати склад. Він шукає начальника ВРП (складу), але згадує, що той на черговій нараді. Іван Петрович радить поставити сторожа і старого Хампі, щоб запобігти мародерству.
Сашка Дев'ятий, один з архаровці, говорить головному героєві, зупиняючи його перед вогнем: «Не сюди. Не сюди, громадянин законник. Згориш - хто нам буде права качати?! »
NB. У цьому - всі їхні взаємини. Архаровці - носії табірних понять, представники міста, де кожен ставиться до роботи як до обов'язку, ухилитися від якої - гідну справу. Тому Івана Петровича не люблять за його принциповість. Архаровці у Распутіна - вираз похмурих сторін цивілізації, прогресу.
Івана Петрович жив у селі Єгорівка, і прізвище його - Єгоров. Воював танкістом. Люди почали покидати село вже після війни - про затоплення знали заздалегідь. Але Іван Петрович залишився, хоч і важко було дивитися на знелюднюється село. Він не стає городянином ще й тому, що одружується на Олені, хворіє його мати. А брат Гошка, виїхавши в місто, спився. Врешті-решт, довелося йому переїхати в нове селище - Соснівку (де й відбуваються події повісті). Іван Петрович думає, що доведеться переїжджати і зараз, хоча зовсім не хочеться.
Іван Петрович вривається в один з продовольчих складів. Рясні запаси продовольства, поступово руйновані хаосом паніки і жаром, описані загрозливо, вороже. Іван Петрович ловить себе на посмішці: адже їжі у всіх ліспромгоспу завжди не вистачає, звідки ж її стільки тут?
Плакали промтоварні склади, плакали японські кофтинки та рідні сковорідки - хіба стільки в порівнянні з винесеним залишиться там, у цьому пеклі?! Але продовольчі склади, даремно правим, ще й тепер можна б врятувати, будь машина і будь побільше порядку. Але «пожарка», єдину на весь ліспромгосп, ще роки два тому рознесли на запчастини, вона тільки значиться на озброєнні ...
Автор (чи герой?) Розмірковує про те, з якого моменту життя пішло наперекос.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Пожежа (Валентин Распутін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок