Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Чорна курка, або Підземні жителі (Антоній Погорєльський)

Переказ скорочено Чорна курка, або Підземні жителі (Антоній Погорєльський)

Назва:
Переказ скорочено Чорна курка, або Підземні жителі (Антоній Погорєльський)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,89 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.1


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Чорна курка, або Підземні жителі (Антоній Погорєльський)
Років сорок тому, в С.-Петербурзі на Васильєвському острові, жив-бувутримувач чоловічого пансіону.
У числі тридцяти або сорока дітей, що навчалися в тому пансіоні, перебував один хлопчик, на ім'я Олександр, якому тоді було не більше 9 або 10 років.Батьки його, що жили далеко-далеко від Петербурга, років за два перед тим привезли його до столиці, віддали в пансіон і повернулися додому, заплативши вчителю домовлену плату за кілька років вперед. Альоша був хлопчик розумний, миленький, вчився добре, і всі його любили і пестили.
Дні навчання для нього проходили скоро і приємно, але коли наставала субота і всі товариші його поспішали додому до рідних, тоді Альоша гірко відчував свою самотність. Альоша годував курочок, які жили біля паркану в навмисне для них збудованому будиночку і цілий день грали і бігали на дворі.Особливо любив чорну чубатий, названу Чорнушка. Чорнушка була до нього ласкавіше інших.
Одного разу до свята куховарка ловила курку, і Альоша, кинувшись їй на шию, не дав убити Чорнушку. Віддав куховарці за це імперіал - золоту монету, подарунок бабусі.
Після свята ліг спати, майже заснув, але почув, як хтось його кличе. До нього прийшла чорнушка і сказала людським голосом: спробуй за мною, я тобі покажу що-небудь гарненьке. Одягайся швидше! І він сміливо пішов за нею.З очей її виходили начебто промені, які висвітлювали всі навколо них, хоча не так яскраво, як маленькі свічки. Вони пройшли через передню.
- Двері замкнені ключем, - сказав Олександр; але курочка йому не відповідала: вона грюкнула крилами, і двері самі собою відчинилися.
Потім, що пройшов через сіни, звернулися вони до кімнат, де жили столітні бабусі-голландки. Альоша ніколи у них не бував. Курочка знову грюкнули крилами, і двері в старушкіни покої відчинилися. Пройшли в другу кімнату, і Альоша побачив у золотій клітці сірого папуги. Чорнушка сказала нічого не чіпати.
Проходячи повз кішки, Олександр попросив у неї лапки ... Раптом вона голосно Занявкали, папуга настовбурчився і почав голосно кричати: «Дуррак! дуррак! »Чорнушка поспішно віддалилася, і Альоша побіг за нею, двері слідом за ними сильно зачинилися ...
Раптом увійшли вони в залу. По обидва боки висіли на стінах лицарі у блискучих латах. Чорнушка йшла попереду навшпиньках і Альоші веліла слідувати за собою тихенько-тихенько ... Наприкінці зали була велика двері.Лише тільки вони підійшли до неї, як зіскочили зі стін два лицарі, і напали на чорну курку. Чорнушка підняла хохол, розпустила крила і раптом зчинилась велика-велика, вище лицарів, і почала з ними боротися! Лицарі сильно на неї наступали, а вона захищалася крилами і носом. Альоші зробилося страшно, серце в нього сильно затремтіло, і він втратив свідомість.
На наступну ніч знову прийшла Чорнушка. Знову пішли, але цього разу Альоша вже нічого не чіпав.
Увійшли вони в іншу залу. Чорнушка пішла. Тут увійшло безліч маленьких людей, зростом не більше як з пів-аршина, у гарних різноколірних платтях.Вони не помічали Альоші. Потім увійшов король. За те, що Олександр врятував його міністра, Олександр тепер знав урок, не навчаючи. Король йому дав конопляну насіння. І просили нічого нікому про них не розповідати.
Почалися класи, і Альоша знав будь-який урок. Чорнушка не приходила.Олександр спочатку соромився, а потім звик.
Притому Олександр став страшний пустун. Одного разу вчитель, не знаючи, що з ним робити, задав йому вивчити напам'ять сторінок двадцять до іншого ранку і сподівався, що він, принаймні, в цей день буде сумирніше. Але Альоша в цей день навмисне пустував більше звичайного. На наступний день не міг вимовити ні слова, бо не було насіння. Його відвели в спальню і сказали вивчити урок. Але до обіду Олександр ще не знав урок. Його знову там залишили. До ночі з'явилася Чорнушка і повернула йому зерно, але просила виправитися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Чорна курка, або Підземні жителі (Антоній Погорєльський)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок