Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сучасна історія (Анатоль Франс)

Переказ скорочено Сучасна історія (Анатоль Франс)

Назва:
Переказ скорочено Сучасна історія (Анатоль Франс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,32 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Сучасна історія (Анатоль Франс)
Абат Лантень, ректор духовної семінарії в місті ***, писав монсеньйору кардиналові-архієпископу лист, в якому гірко скаржився на абата Гітреля, викладача духовного красномовства. Через посередництво згаданого Гітреля, яка ганьбить добре ім'я священнослужителя, пані Вормс-Клавлен, дружина префекта, придбала облачення, триста років зберігалися в ризниці люзанской церкви, і пустила на оббивку меблів, з чого видно, що викладач красномовства не відрізняється ні строгістю моралі, ні стійкістю переконань. А між тим абатові Лантеню стало відомо, що цей негідний пастир збирається претендувати на єпископський сан і порожню в цей момент туркуенскую кафедру. Чи треба говорити, що ректор семінарії - аскет, подвижник, богослов і кращий проповідник єпархії - сам не відмовився б взяти на свої плечі тягар тяжких єпископських обов'язків. Тим більше що більш гідну кандидатуру складно знайти, бо якщо абат Лантень і здатний заподіяти зло ближньому своєму, то лише під множення слави Господньої.
Абат Гітрель дійсно постійно бачився з префектом Вормс-Клавленом і його дружиною, чий головний гріх полягав у тому, що вони - євреї і масони. Дружні стосунки з представником духовенства лестили чиновнику-іудеєві. Абат ж при всьому своєму смиренні був собі на умі і знав ціну своєї шанобливості. Вона була не така вже й велика - єпископський сан.
У місті була партія, яка відкрито називала абата Лантеня пастирем, гідним зайняти порожню туркуенскую кафедру. Раз вже місту *** випала честь дати Туркуен єпископа, то віруючі були згодні розлучитися з ректором заради користі єпархії та християнської батьківщини. Проблему становив лише впертий генерал Картьє де Шальме, який ніяк не бажав написати міністру культів, з яким був у хороших відносинах, і замовити слівце за претендента. Генерал погоджувався з тим, що абат Лантень - чудовий пастир і, будь він військовим, з нього вийшов би прекрасний солдатів, але старий вояка ніколи нічого не просив в уряду і тепер не збирався просити. Так що бідному абатові, позбавленому, як усі фанатики, вміння жити, нічого не залишалося, як вдаватися до благочестивим роздумам та виливати жовч і оцет у бесідах з паном Бержере, викладачем філологічного факультету. Вони чудово розуміли один одного, бо хоч пан Бержере і не вірив у Бога, але був людиною розумною і розчарованим в житті. Обманувшись у своїх честолюбних надіях, зв'язавши себе узами шлюбу з сущої мегерою, не зумівши стати приємним для своїх співгромадян, він знаходив утіху в тому, що потроху намагався стати для них неприємним.
Абат Гітрель - слухняне і шанобливе чадо його святості папи - часу не втрачав і ненав'язливо довів до відома префекта Вормс-Клавлена, що його суперник абат Лантень нешанобливий не тільки по відношенню до свого духовного начальства, але навіть по відношенню до самого префекта, якому не може пробачити ні приналежності до франкмасонів, ні іудейського походження. Звичайно, він каявся у скоєному, що, втім, не заважало йому обдумувати наступні мудрі ходи і обіцяти самому собі, що, як тільки знайде титул князя церкви, то стане непримиренний зі світською владою, франкмасонів , принципами вільнодумства, республіки і революції. -Боротьба навколо туркуенской кафедри йшла не на жарт. Вісімнадцять претендентів домагалися єпископського облачення; у президента І у папського нунція були свої кандидати, у єпископа міста *** - свої. Абату Лантеню вдалося-таки заручитися підтримкою генерала Картьє де Шальме, що користується в Парижі великою повагою. Так що абат Гітрель, за чиєю спиною стоїть лише префект-іудей, відстав у цій гонці.
II. Вербовий манекен
Г-н Бержере не був щасливий. Він не мав жодних почесних звань і був непопулярний в місті. Звичайно, як справжній учений наш філолог зневажав почесті, але все-таки відчував, що куди прекрасніше зневажати їх, коли вони в тебе є. Г-н Бержере мріяв жити в Парижі, познайомитися зі столичною наукового елітою, сперечатися З нею, друкуватися в тих же журналах і перевершити всіх, бо усвідомлював, що розумний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Сучасна історія (Анатоль Франс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок