Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Зачарований мандрівник (Микола Лєсков)

Переказ скорочено Зачарований мандрівник (Микола Лєсков)

Назва:
Переказ скорочено Зачарований мандрівник (Микола Лєсков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,50 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Зачарований мандрівник (Микола Лєсков)
По дорозі до Валаама на Ладозькому озері зустрічаються кілька подорожніх. Один з них, одягнений у послушнічій підрясник і по вигляду «типовий богатир», розповідає, що, маючи «Божий дар» до пріручіванію коней, він, по батьківському обіцянки, все життя гинув і ніяк не міг загинути. На прохання подорожніх колишній конесер («Я конесер-с, <...> я в конях знавець і при ремонтера складався для їх руководствованія», - говорить про себе сам герой) Іван Северьянич, пан Флягин, розповідає своє життя.
Походить родом з дворових людей графа К. з Орловської губернії, Іван Северьянич з дитинства прістращается до коней і одного разу «заради сміху» забиває до смерті ченця на возі. Чернець є йому вночі і картає за позбавлення життя без покаяння. Він же розповідає Іван Северьянич, що той - «обіцяний» Богу син, і дає «знамення», що буде він багато гинути й жодного разу не загине, до того як прийде справжня «загибель» та Іван Северьянич піде в ченці. Незабаром Іван Северьянич на прізвисько Голован рятує своїх господарів від неминучої загибелі в страшну прірву і впадає в милість. Але відрубує хвіст хазяйської кішці, яка тягає у нього голубів, і в покарання його жорстоко шмагають, а потім відсилають в «аглицьких сад для доріжки молотком камінчики бити». Останнє покарання Івана Северьянич «домучили», і він вирішується покінчити з життям. Приготованої для смерті мотузку обрізає циган, з яким Іван Северьянич йде від графа, прихопивши з собою коней. З циганом Іван Северьянич розлучається, і, продавши чиновнику срібний хрест, він отримує відпускної вигляд і наймається «нянькою» до маленької дочки одного пана. За цією роботою Іван Северьянич сильно нудьгує, водить дівчинку і козу на берег річки і спить над лиманом. Тут він зустрічає бариню, мати дівчинки, яка благає Івана Северьянич віддати їй дитину, але він невблаганний і навіть б'ється з нинішнім чоловіком пані офіцером-уланом. Але коли бачить розгніваного наближається господаря, віддає дитину матері і біжить разом з ними. Офіцер відсилає безпаспортного Івана Северьянич геть, і він йде в степ, куди татари приганяють кінські косяки.
Хан Джанкар продає своїх коней, а татари призначають ціни і за коней борються: сідають один навпроти одного і один одного батогами стегут. Коли на продаж виставляють нового красеня коня, Іван Северьянич не стримується і, виступаючи за одного з ремонтерів, запаривает татарина до смерті. За «християнським звичаєм», його відводять за вбивство в поліцію, але він тікає від жандармів у самі «Ринь-піски». Татари «подщетінівают» ноги Івана Северьянич, щоб не втік. Іван Северьянич пересувається лише повзучи, служить у татар лікарем, тужить і мріє про повернення на батьківщину. У нього кілька дружин «Наташ» і дітей «Колек», яких він шкодує, але слухачам визнається, що полюбити їх не зміг, оскільки вони «нехрещені». Іван Северьянич зовсім зневіряється потрапити додому, але в степ приходять російські місіонери «свою віру уставляти». Вони проповідують, але відмовляються платити за Івана Северьянич викуп, стверджуючи, що перед Богом «всі рівні і всі однаково». Через деякий час одного з них убивають, Іван Северьянич ховає його за православним звичаєм. Слухачам він пояснює, що «азіята у віру треба приводити зі страхом», бо як вони «сумирного бога без загрози ні за що не вшанують». Татари приганяють з Хіви двох людей, які приходять коней закуповувати, щоб «війну робити». У надії залякати татар вони демонструють могутність свого вогняного бога Талафи, але Іван Северьянич виявляє ящик з феєрверком, сам представляється Талафой, звертає татар у християнську віру і, знайшовши в ящиках «їдку землю», виліковує ноги.
У степу Іван Северьянич зустрічає чувашіна, але відмовляється з ним йти, тому як той одночасно шанує і мордовського Ке-Ремета, і російського Миколи Чудотворця. На шляху трапляються росіяни, вони хрестяться і п'ють горілку, але проганяють «безпаспортного» Івана Северьянич. В Астрахані мандрівник потрапляє в острог, звідки його доставляють до рідного міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Зачарований мандрівник (Микола Лєсков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок