Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда (Роберт Льюїс Стівенсон)

Переказ скорочено Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда (Роберт Льюїс Стівенсон)

Назва:
Переказ скорочено Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда (Роберт Льюїс Стівенсон)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,31 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда (Роберт Льюїс Стівенсон)
Дія повісті відбувається в Лондоні, в кінці XIX століття
Містер Аттерсон, нотаріус, був замкненою людиною, небагатослівним і невмілим в суспільстві, і все-таки дуже симпатичним. Він був суворий з собою, однак до слабкостей ближніх виявляв поблажливість, вважаючи за краще допомагати, а не засуджувати. А тому йому часто доводилося бути останнім порядною знайомим багатьох опустилися людей і останнім добрим впливом в їхньому житті. Саме такого роду були і ті узи дружби, які пов'язували містера Аттерсон з його далеким родичем містером Річардом Енфілд, відомим лондонським бонвіваном. Обидва вони дуже любили спільні недільні прогулянки, заради яких жертвували іншими справами.
В одну з неділь випадок привів їх у деяку вуличку одного з ділових кварталів Лондона. Її мешканці процвітали, тому вуличка виглядала чистенькій і нарядною. Цю охайність порушувало лише один будинок, що має похмурий, нежитловий вигляд. Містер Енфілд розповів Аттерсон дивну історію, пов'язану з цим будинком.
Як-то раз Енфілд повертався додому о третій годині ночі через цю вуличку. Раптом він побачив якогось невисокого чоловіка, який швидко йшов по вулички. За поперечної вулиці прожогом бігла дівчинка років дев'яти. На розі вони зіткнулися, чоловік наступив на впала дівчинку і навіть не обернувся на її стогони. Енфілд кинувся вперед і схопив чоловіка за воріт. Навколо дівчинки вже зібралися люди - рідні дівчинки. Енфілд зауважив, що зовнішність чоловіка викликала у всіх почуття ненависті і огиди. Щоб покарати чоловіка, його змусили заплатити сто фунтів рідним дівчинки. Він відімкнув двері цього самого будинку і виніс чек, підписаний прізвищем Хайд. З тієї ночі Енфілд зайнявся спостереженням за цією будівлею і з'ясував, що крім Хайда там більше ніхто не живе. Найбільше Енфілда вразила зовнішність Хайда. У ньому не було явного каліцтва, але в зовнішності його була якась невловима незвичайність, яка викликала огиду і ненависть.
У цей вечір містер Аттерсон повернувся додому в тяжкому настрої. Після обіду він відправився в кабінет і дістав з сейфа документ, на якому значилося: «Заповіт д-ра Джекіла». Згідно з волею доктора Джекіла, все його майно переходило його другу Едварду Хайду не тільки у випадку смерті доктора Джекіла, але і в разі його зникнення або нез'ясовного відсутності більше трьох місяців. Цей заповіт старого друга давно турбувало Аттерсон. Тепер же він став підозрювати, що за ним ховається якийсь злочин або шантаж. Знаменитий один містера Аттерсон, доктор Леньол, давно не бачився з Джекіля і нічого не знав про Хайде.
З цих пір містер Аттерсон почав вести спостереження за дверима в торговельній вуличці. Йому було відомо, що ця будівля належить доктору Джекіля. Аттерсон хотів побачити обличчя Хайда. Нарешті його терпіння було винагороджено. Навіть на відстані нотаріус відчув у ньому щось відразливе. Хайд був блідий і приосадкуватий, він справляв враження виродка, хоча ніякого явного каліцтва в ньому помітно не було. Посміхався він вкрай неприємно, а голос у нього був сиплий, тихий і переривчастий, але все це не могло пояснити, чому містер Аттерсон відчув доти йому невідоме відраза, огида і страх. «Мій бідний Генрі Джекіл, на обличчі твого нового друга виразно видно друк Сатани» - тихо пробурмотів Аттерсон.
Відразу після зустрічі з Хайдом Аттерсон завернув за ріг і постукав у двері будинку доктора Джекіла. Зустрітися з одним нотаріусу так і не вдалося. Зустрів його дворецький Пул сказав, що господаря немає вдома. Аттерсон з важким серцем побрів додому, розмірковуючи про дивну заповіті свого друга.
Два тижні потому доктор Джекіл дав один зі своїх обідів, на якому був присутній і містер Аттерсон. Після обіду, залишившись наодинці з одним, містер Аттерсон завів розмову про заповіт. Джекіля була неприємна ця тема. Він відмовився обговорювати своє рішення, попросив Аттерсон не втручатися і допомогти Хайду, коли прийде час. Аттерсон довелося погодитися.
Одинадцять місяців тому, у жовтні 18.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено Дивна історія доктора Джекіла і містера Хайда (Роберт Льюїс Стівенсон)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок