Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Компроміс (Сергій Довлатов)

Переказ скорочено Компроміс (Сергій Довлатов)

Назва:
Переказ скорочено Компроміс (Сергій Довлатов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,86 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Компроміс (Сергій Довлатов)
Головний герой, журналіст, залишившись без роботи, перегортає свої газетні вирізки, зібрані за «десять років брехні і облуди». Це - 70-і рр.., Коли він жив у Талліні. За кожним газетним текстом-компромісом слідують спогади автора - реальні розмови, почуття, події.
Перерахувавши в замітці ті країни, з яких прибули фахівці на наукову конференцію, автор вислуховує від редактора звинувачення в політичній короткозорості. Виявляється, на початку списку повинні йти країни переможного соціалізму, потім - всі інші. Автору заплатили за інформацію два рублі. Він думав - три заплатять ...
Тон нотатки «Суперники вітру» про Таллінському іподромі - святковий і піднесений. Насправді автор без праці домовився з героєм нотатки, жокеєм Івановим, «розписати» програму скачок, і вони удвох вигравали гроші, ставлячи на заздалегідь відомого лідера. Шкода, що з іподромом покінчено: «суперник вітру» випав п'яний з таксі і вже кілька років працює барменом.
В газету «Вечірній Таллінн», в рубрику «Естонська буквар», герой пише милі дитячі віршики, в яких звір відповідає на російське вітання по-естонськи. Автору дзвонить інструктор ЦК: «Виходить, естонець - звір? Я, інструктор ЦК партії, - звір? »« Людина народилася. ... Людина, приречений на щастя! .. »- Слова з замовного репортажу про народження чотирьохсоттисячний жителя Талліна. Герой їде до пологового будинку. Перший новонароджений, про який він повідомляє по телефону редактору, син естонки і ефіопа, - «бракується». Другий, син єврея, - теж. Редактор погоджується прийняти репортаж про народженні третьої - сина естонки та російської, члена КПРС. Привозять гроші для батька за те, щоб він назвав сина Лембітом. Автор предстояшего репортажу разом з батьком новонародженого відзначають подія. Щасливий батько ділиться радощами сімейного життя: «Лежить, бувало, як тріска. Я кажу: «Ти, часом, не заснула?» - «Ні, каже, я все чую». - «Не багато ж, кажу, в тобі запалу». А вона: «Начебто б світло на кухні горить ...» - «З чого це ти взяла?» - «А лічильник-то он як працює ...» - «Тобі б, кажу, у нього повчитися ...» Прокинувшись серед ночі у своєї знайомої , журналіст не може згадати інших подій вечора ...
У газеті «Радянська Естонія» опубліковано телеграму естонської доярки Брежнєву з радісним повідомленням про високі надої молока, про прийом її в партію і у відповідь телеграма Брежнєва. Герой згадує, як для написання рапорту доярки його послали разом з фотокором Жбанкова в один з райкомів партії. Журналістів приймав перший секретар, до них були приставлені дві молоді дівчини, готові виконувати будь-які їхні бажання, спиртне лилося рікою. Звичайно, журналісти повністю «скористалися ситуацією». Вони лише мигцем зустрілися з дояркою - і телеграма була написана в коротку перерву «культурної програми». Прощаючись в райкомі, Жбанков попросив «для лікування» хоча б пива. Секретар злякався - «у райкомі можуть побачити». «Ну і работенку ти собі обрав», - поспівчував йому Жбанков.
«Найважча дистанція» - стаття на моральну тему про спортсменці, комсомолкою, потім комуністці, молодому вченому Тійна Кару. Героїня статті звертається до автора з проханням допомогти їй «розкріпачитися» в статевому відношенні. Виступити в ролі вчителя. Автор відмовляється. Тійна просить: «Є ж у тебе друзі-покидьки?» «Переважають», - погоджується журналіст. Перебравши кілька кандидатур, він зупиняється на Осе Чернова. Після декількох невдалих спроб Тійна нарешті стає щасливою ученицею. На знак подяки вона вручає автору пляшку віскі, з якою він і відправляється писати статтю на моральну тему.
«Вони заважають нам жити» - замітка про потрапив у медвитверезник працівника республіканської преси Е. Л. Буші. Автор згадує зворушливу історію свого знайомства з героєм нотатки. Буш - талановита людина, п'є, не витримує компромісів з начальством, що користується любов'ю у красивих старіючих жінок. Він бере інтерв'ю у капітана західнонімецького корабля Пауля Руді, який виявляється колишнім зрадником Батьківщини, збіглим естонцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Компроміс (Сергій Довлатов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок