Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Качина полювання (Олександр Вампілов)

Переказ скорочено Качина полювання (Олександр Вампілов)

Назва:
Переказ скорочено Качина полювання (Олександр Вампілов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Качина полювання (Олександр Вампілов)
Дія відбувається в провінційному місті. Віктора Олександровича Зілова будить телефонний дзвінок. Насилу прокидаючись, він бере трубку, але там мовчання. Він повільно встає, чіпаючи себе за щелепу, відкриває вікно, на вулиці йде дощ. Зілов п'є пиво і з пляшкою в руках починає фіззарядку. Знову телефонний дзвінок і знову мовчання. Тепер Зілов дзвонить сам. Він розмовляє з офіціантом Дімою, з яким вони разом збиралися на полювання, і надзвичайно здивований, що Діма його запитує, чи поїде він. Зілова цікавлять подробиці вчорашнього скандалу, який він вчинив у кафе, але про який сам пам'ятає дуже смутно. Особливо його хвилює, хто ж вчора з'їздив йому по фізіономії.
Тільки-но він кладе трубку, як у двері лунає стукіт. Входить хлопчик з великим траурним вінком, на якому написано: «Незабутній передчасно згорілого на роботі Зілову Віктору Олександровичу від невтішних друзів». Зілов роздратований настільки похмурої жартом. Він сідає на тахту і починає уявляти собі, як би все могло бути, якби він дійсно помер. Потім перед його очима проходить життя останніх днів.
Спогад перше. У кафе «Незабудка», улюбленому місці проведення часу Зілова, він з приятелем Саяпін зустрічається під час обідньої перерви з начальником по роботі Кушаков, щоб відзначити велика подія - він отримав нову квартиру. Несподівано з'являється його коханка Віра. Зілов просить Віру не афішувати їх відносини, садовить всіх за стіл, і офіціант Діма приносить замовлене вино і шашлики. Зілов нагадує Кушака, що на вечір призначено святкування новосілля, і той, кілька кокетуючи, погоджується. Змушений Зілов запросити і Віру, якій цього дуже хочеться. Начальнику, тільки що проводив законну дружину на південь, він представляє її як однокласницю, і Віра своїм вельми розкутим поведінкою вселяє Кушака певні надії.
Увечері друзі Зілова збираються до нього на новосілля. В очікуванні гостей Галина, дружина Зілова, мріє, щоб між нею та чоловіком все стало як на самому початку, коли вони любили один одного. Серед принесених подарунків - предмети мисливського спорядження: ніж, патронташ та кілька дерев'яних птахів, які використовуються на качиної полювання для підсадки. Качина полювання - найбільша пристрасть Зілова (крім жінок), хоча поки йому не вдалося до сих пір вбити жодної качки. Як говорить Галина, головне для нього - збори та розмови. Але Зілов не звертає уваги на глузування.
Спогад друге. На роботі Зілов з Саяпін повинні терміново підготувати інформацію про модернізацію виробництва, потоковому методі і т. п. Зілов пропонує представити як вже здійснений проект модернізації на фарфоровому заводі. Вони довго кидають монету, робити - не робити. І хоча Саяпін побоюється викриття, тим не менш вони готують цю «липу». Тут же Зілов читає лист від старого батька, який живе в іншому місті, з яким він не бачився чотири роки. Той пише, що хворий, і кличе побачитися, але Зілов ставиться до цього байдуже. Він не вірить батькові, та й часу у нього все одно немає, так як у відпустку він збирається на качину полювання. Пропустити її він не може і не хоче. Несподівано в їхній кімнаті з'являється незнайома дівчина Ірина, сплутала їх контору з редакцією газети. Зілов розігрує її, представляючись співробітником газети, поки його жарт не викриває увійшов начальник. У Зілова зав'язується з Іриною роман.
Спогад третє. Зілов повертається під ранок додому. Галина не спить. Він нарікає на велику кількість роботи, на те, що його так несподівано послали у відрядження. Але дружина прямо говорить, що не вірить йому, бо вчора ввечері сусідка бачила його в місті. Зілов намагається протестувати, звинувачуючи дружину в надмірній підозрілості, проте на неї це не діє. Вона довго терпіла і більше не хоче виносити зіловского брехні. Вона повідомляє йому, що була у лікаря і зробила аборт. Зілов зображує обурення: чому вона не порадилася з ним?! Він намагається якось пом'якшити її, згадуючи один з вечорів шість років тому, коли вони вперше стали близькі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Качина полювання (Олександр Вампілов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок