Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Капітан з Кепеника (Карл Цукмайер)

Переказ скорочено Капітан з Кепеника (Карл Цукмайер)

Назва:
Переказ скорочено Капітан з Кепеника (Карл Цукмайер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,65 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Капітан з Кепеника (Карл Цукмайер)
Капітан фон Шлеттов приміряє новий мундир, замовлений в ательє військового кравця, єврея Адольфа Вормсера, в Потсдамі. Це досить відоме на початку століття офіцерське ательє, Вормсер - королівський придворний постачальник.
Незважаючи на запевнення закрійника Вабшке, що мундир сидить на капітанові як влитий, фон Шлеттов «шкірою» відчуває якусь незручність, щось невловимо «нестатутні». Оглядаючи себе з усіх сторін у дзеркалі, він зауважує, що позаду, на сідницях, гудзики розставлені ширше, ніж належить за статутом. За допомогою сантиметра Вормсер сам робить необхідні заміри і визнає, що гудзики пришиті на півсантиметра ширше статутних норм. Капітан осмикує сміється над такими дрібницями закрійника, пояснюючи йому, що солдат перевіряється саме на дрібницях, в цьому укладено глибокий сенс. Вормсер підтримує фон Шлеттова - Німеччина може за воювати світ, виконуючи стройової статут і шануючи класиків. Гудзики будуть негайно перешиті відповідно до статуту.
Вільгельм Фойгт, колишній швець, потім кримінальник, що відсидів багато років у виправній в'язниці, намагається знайти роботу. Без паспорта його ніде не приймають, і він приходить в поліцейську ділянку. Фойгт смиренно розповідає про свої проблеми і просить видати документи, необхідні для працевлаштування. Околодочний пояснює нетямущому відвідувачу, у якого таке сумнівне минуле, що спочатку той повинен стати порядною, працюючим людиною. До Фойгта доходить, що йому, мабуть, доведеться тягати свою судимість при собі, «як ніс на обличчі».
У недільний ранок, після проведеної на вокзалі ночі, Фойгт сидить у берлінському кафе «Національ» зі своїм колишнім сусідом по камері на прізвисько Калле і на останні гроші п'є кави.Калле пропонує йому стати членом злодійської зграї і заробляти пристойні гроші, але Фойгг категорично відмовляється, він все ж сподівається знайти чесний заробіток.
Капітан фон Шлеттов грає в кафе в більярд. Він без мундира, так як офіцерам заборонено відвідувати злачні місця. Капітан зізнається своєму партнеру - докторові Еллінек, що відчуває себе зовсім іншою людиною в штатському, «чимось на зразок половинної порції без гірчиці». Він дотримується заповіді, сприйнятої від покійного батька-генерала - офіцерське звання накладає високу відповідальність перед суспільством. Капітан повідомляє докторові, що замовив собі новий мундир, який схожий на "вороного жеребця, якого тільки що вишкребли».
У кафе п'яний гвардійський гренадер зчиняє скандал. Ображений за честь мундира, фон Шлеттов на правах капітана вимагає від гренадера покинути кафе. Той відмовляється підкоритися «паршивому штафірке» - цивільному, яка називає себе капітаном, і вдаряє його по обличчю. Фон Шлеттов кидається на гренадера, зав'язується бійка, потім обох веде поліцейський.Симпатії натовпу, що зібрався явно на боці гренадера, а не цивільного. Будучи свідком цієї сцени, Фойгт чудово розуміє її сенс.
Після скандалу в громадському місці фон Шлеттов змушений подати у відставку. Йому вже не знадобиться новий мундир з бездоганно пришитими гудзиками.
Мундир набуває доктор Обермюллер, що працює у міській управі. Йому присвоєно звання лейтенанта запасу, він повинен брати участь у військових навчаннях, що дуже важливо і для його цивільної кар'єри.
Нова взуттєва фабрика оголошує про набір на роботу, і Фойгт приходить у відділ найму з відмінною рекомендацією від директора в'язниці, де він шив чоботи для військових. Фойгту знову відмовляють - у нього немає ні паспорта, ні послужного списку, ні армійського духу. Йдучи, Фойгт іронічно зауважує, що не очікував потрапити замість фабрики в казарму.
Фойгт і Калле проводять ніч у нічліжці, де у них на очах поліція арештовує як дезертира кволого хлопчину, що втік з казарми. Зневірившись у спробах почати чесне життя, Фойгт задумує зухвалий план - проникнути вночі через вікно в поліцейську ділянку, знайти і спалити папку зі своїм «справою», забрати який-небудь «справжній» паспорт і з ним втекти за кордон.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Капітан з Кепеника (Карл Цукмайер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок