Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Правдиве комічне життєпис Франсіона (Шарль Сорель)

Переказ скорочено Правдиве комічне життєпис Франсіона (Шарль Сорель)

Назва:
Переказ скорочено Правдиве комічне життєпис Франсіона (Шарль Сорель)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,28 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Правдиве комічне життєпис Франсіона (Шарль Сорель)
Домагаючись милостей Лорето, молоденької дружини управителя замку, піжони Валентина, Франсіон, проникнувши в замок під виглядом прочанина, грає з Валентином злий жарт. У ту ніч завдяки Франсіону в замку відбуваються неймовірні події: Лорета непогано проводить час із злодієм, прийнявши його за Франсіона, інший злодій всю ніч висить на мотузяною драбиною, обдурений чоловік прив'язаний до дерева, служниця Катрін виявляється чоловіком, а сам Франсіон розбиває голову і ледь не тоне в цебрі з водою. Після цієї пригоди, зупинившись на ніч у сільській харчевні, Франсіон зустрічається зі старої зведеної Агатою, з якою він, як з'ясовується, добре знайомий, і бургундським дворянином. Агата розповідає про пригоди Лорето, а заразом і про своїх власних, не менш цікавих. Франсіон приймає запрошення чемного дворянина і, прибувши в його багатий замок, на прохання господаря, який проник до нього великої симпатією, розповідає свою історію.
Франсіон - син дворянина з Бретані, знатного і шляхетного роду, вірою і правдою послужив своєму государю на полі брані, але не отримав ні нагород, ні почестей. Чималу частину його і без того невеликого стану повитряслі крутії-суддівські у тривалій тяжбі про спадщину. Франсіон ріс, як селянський хлопець, але вже в дитинстві у ньому проявилося «презирство до низьких вчинків і дурним речам». Наслухавшись про університети і школи, він мріяв туди потрапити, щоб «насолодитися приємним товариством», і батько віддав його до паризької школи. Ніякого приємного суспільства він там не знайшов, до того ж наставники привласнювали більшу частину грошей за зміст, а школярів годували «не інакше як вприглядку». Юний Франсіон не надто обтяжував себе заняттями, але завжди був «одним з учених у класі», та ще перечитав купу лицарських романів. Та й як було не віддати перевагу читання тої нісенітниці, якій напихали школярів неосвічені вихователі, за все життя не прочитали нічого, крім коментарів до класичних авторам. А самі вчені з них, начебто класного наставника Франсіона Гортензіуса (перероблені своє ім'я на латинський лад), були ще гірше. Гортензіус, який вважав себе одним з найвидатніших умів, не мав жодної власної думки, ні єдиної фрази не міг вимовити непоганою французькою мовою і навіть у коханні пояснювався за допомогою набору безглуздих цитат, спеціально вивчених до випадку.
Коли Франсіон закінчив основний курс в школі філософії, батько забрав його додому в Бретань і мало не визначив по юридичній частині, забувши свою ненависть до суддівських. Але після смерті батька Франсіон отримав дозвіл повернутися до Парижа і «навчатися благородним заняттям». Оселившись в університетському кварталі, він став брати уроки у «лютніста, фехтмейстера і танцівника», а весь вільний час присвячував читанню і в короткий час домігся чималому вченості. Найбільшим його нещастям була бідність, одягався він так погано, що в ньому ніхто не визнавав дворянина, тому він навіть шпаги носити не смів і щодня терпів безліч образ. Навіть ті, хто знав про його походження, гребували підтримувати з ним знайомство. Остаточно втративши надії на життя, яка колись малювалася йому в мріях, Франсіон впав би в безодню відчаю, якщо б не зайнявся поезією, хоча перші його поезії «віддавали школярським духом і не блищали ні лоском, ні розсудливістю». Через книгопродавця він познайомився з паризькими поетами і їх писаннями і знайшов, що серед них немає жодного великого таланту. Всі вони були бідні, тому що ремесло поета грошей не приносить, а багата людина за перо не візьметься, й усі відрізнялися негаразди, непостійністю і нестерпним зарозумілістю. Франсіон, володіючи від природи гострим розумом, швидко навчився правилами віршування та навіть спробував пробитися в придворні поети чи заручитися заступництвом великої вельможі, але нічого з цього не вийшло. І тут фортуна повернулася до Франсіону особою: мати прислала йому чималу суму грошей. Він відразу ж одягнувся, як придворний, і зміг нарешті представитися красуні Діані, в яку був давно закоханий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Правдиве комічне життєпис Франсіона (Шарль Сорель)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок