Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Гец фон Берліхінген з залізною рукою (Йоганн Вольфганг фон Гете)

Переказ скорочено Гец фон Берліхінген з залізною рукою (Йоганн Вольфганг фон Гете)

Назва:
Переказ скорочено Гец фон Берліхінген з залізною рукою (Йоганн Вольфганг фон Гете)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,89 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Гец фон Берліхінген з залізною рукою (Йоганн Вольфганг фон Гете)
Дія драми відбувається в Німеччині в двадцяті роки XVI ст., Коли країна була роздроблена на безліч незалежних феодальних князівств, що знаходилися в постійній ворожнечі один з одним, номінально ж усі вони входили до складу так званої Священної Римської імперії. Це був час бурхливих селянських заворушень, що ознаменували початок епохи Реформації.
Геї фон Берліхінген, сміливий незалежний лицар, що не ладнає з єпископом Бамберзький. У трактирі на дорозі він влаштував разом зі своїми людьми засідку і чекає Адельбертом Вейслінгена, наближеного єпископа, з ним він хоче розплатитися за те, що його зброєносця тримають в полоні у Бамберзі. Захопивши Адельбертом, він їде в свій родовий замок у Якстгаузен, де його чекають дружина Єлизавета, сестра Марія і маленький син Карл.
У колишні часи Вейслінген був кращим другом Геца. Разом вони служили пажами при дворі маркграфа, разом брали участь у військових походах. Коли Берліхінген в бою втратив свою праву руку, замість якої тепер у нього залізна, той залицявся за ним. Але життєві шляхи розійшлися.Адальберта засмоктала життя з його плітками та інтригами, він став на бік ворогів Геца, які прагнуть спаплюжити його в очах імператора.
У Якстгаузене Берліхінген намагається залучити Вейслінгена на свій бік, вселяючи йому, що він принижує себе до рівня васала при якомусь «норовлива і заздрісному попі». Адальберт начебто погоджується з благородним лицарем, цьому сприяє і спалахнула у нього любов до лагідної, побожною сестрі Геца Марії. Вейслінген заручається з нею, і під чесне слово, що він не буде надавати допомогу його ворогам, Берліхінген відпускає його. Адельбертом вирушає в свої маєтки, щоб навести в них лад, перш ніж завести в будинок молоду дружину.
При дворі єпископа Бамбергского з нетерпінням чекають Вейслінгена, який вже давно мав повернутися з резиденції імператора в Аугсбурзі, але зброєносець його Франц привозить звістка, що він у себе в маєтку, в Швабії, і не має наміру з'являтися в Бамберзі. Знаючи небайдужість Вейслінгена до жіночого підлозі, єпископ посилає до нього Лібетраута зі звісткою, що при дворі його чекає недавно овдовіла красуня Адельгейда фон Вальдорф. Вейслінген приїжджає в Бамберг і потрапляє в любовні мережі підступної і бездушною вдови. Він порушує слово, дане Гецу, залишається в резиденції єпископа і одружується на Адельгейди.
У будинку Берліхінген гостює його союзник Франц фон Зікінген. Він закоханий у Марію і намагається умовити її, важко переживає зраду Адельбертом, вийти за нього заміж, в кінці кінців сестра Геца погоджується.
До Якстгаузену наближається каральний загін, посланий імператором, щоб взяти в полон Геца. У Аугсбург надійшла скарга від нюрнберзьких купців, що їх людей, які поверталися з франкфуртської ярмарку, пограбували солдати Берліхінген і Ганса фон Зельбіца. Імператор вирішив закликати лицаря до порядку. Зікінген пропонує Гецу допомогу своїх рейтер, але господар Якстгаузена вважає, що розумніше, якщо він до часу буде дотримуватися нейтралітету, тоді він зможе викупити його у випадку чого з в'язниці.
Солдати імператора атакують замок, Гец насилу зі своїм невеликим загоном обороняється. Його виручає раптово зреагувала Ганс фон Зельбіц, якого самого ранять в ході бою. Рейтери імператора, що втратили багато людей, відходять за підкріпленням.
Під час перепочинку Гец наполягає, щоб Зікінген з Марією повінчалися і покинули Якстгаузен.Як тільки молода пара виїжджає, Берліхінген наказує закрити ворота і завалити їх камінням і колодами. Починається виснажлива облога замку. Невеликий загін, відсутність запасів озброєння та продовольства змушують Геца піти на переговори з Рейтера імператора. Він посилає свою людину, щоб він домовився про умови здачі фортеці. Парламентер привозить звістка, що людям обіцяна свобода, якщо вони добровільно складуть зброю і залишать замок. Гец погоджується, але, як тільки він з загоном виїжджає з воріт, його хапають і доставляють у Гельброн, де він постане перед імперськими радниками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Гец фон Берліхінген з залізною рукою (Йоганн Вольфганг фон Гете)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок