Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Жінка в білому (Уілкі Коллінз)

Переказ скорочено Жінка в білому (Уілкі Коллінз)

Назва:
Переказ скорочено Жінка в білому (Уілкі Коллінз)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,59 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Жінка в білому (Уілкі Коллінз)
Дія відбувається в Англії в 1850 р. Молодий лондонський художник Уолтер Хартрайт за рекомендацією свого друга, італійського професора Піски, отримує місце вчителя малювання в Ліммеріджа в Кумберленд, в маєтку Фредеріка Ферлі, есквайра. Перед від'їздом Уолтер приходить прощатися до матері та сестри, які живуть у передмісті Лондона. Повертаючись додому пізно ввечері жарким, він несподівано зустрічає на безлюдній дорозі дивну жінку, з ніг до голови одягнену в біле. Вони продовжують шлях разом. Згадка Хартрайт про місця, куди йому належить поїхати, викликає у незнайомки несподіване хвилювання. Вона з любов'ю говорить про місіс Ферлі, покійної власниці Ліммеріджа. Потім з гнівом і страхом згадує про одного баронета з Хемпшира, не називаючи, втім, його імені. Уолтер допомагає незнайомці зловити кеб і майже відразу ж після її від'їзду бачить коляску з двома вершниками, розпитували про «жінки в білому». Вони шукають її, щоб повернути до божевільні, звідки вона втекла.
Уолтер Хартрайт приїжджає в Ліммерідж, знайомиться з його мешканцями. Це Меріан Голкомб, дочка покійної місіс Ферлі від першого шлюбу, негарна, але приваблива й енергійна брюнетка, її сестра по матері Лора Ферлі, ніжна і лагідна блондинка, і містер Фредерік Ферлі, їх дядько, холостяк і страшний егоїст, той самий, хто запропонував Уолтеру роботу. Уолтер розповідає Меріан про свою зустріч з жінкою в білому, і та, заінтригована, знаходить в листах своїй матері згадка про дівчинку Ганні Катерік. Місіс Ферлі прив'язалася до дівчинки через схожість її з Лорою, а маленька Анна, відповідаючи своїй покровительці палкою любов'ю, присягнулася на честь неї ходити завжди тільки в білому. Тут Вільям розуміє те дивне почуття, що не раз виникало у нього при погляді на Лору: жінка в білому дивно нагадувала Лору, тільки схудлу і зблідлу або пережила горе. Меріан і Уолтер зберігають своє відкриття в таємниці. Між тим, як часто трапляється, вчитель і учениця, Уолтер і Лора, полюбили один одного. Але вони не говорять про свою любов. Їх розділяє прірва соціального і майнового нерівності, адже Лора знатна і багата, вона спадкоємиця Ліммеріджа. А найголовніше, Лора заручена з людиною, якого вибрав їй батько, - це баронет сер Персіваль Глайд, власник великого маєтку в Гемпширі. Про це Уолтеру повідомляє Меріан, і при словах «баронет» і «Хемпшир» йому згадуються мурмотіти колись зустрінутої їм жінки в білому. Але ось Хартрайт бачить її знову на ліммеріджском кладовище - Ганна Катерік миє біломармуровий пам'ятник на могилі місіс Ферлі. У розмові з Уолтером (а днем раніше в анонімному листі до Лори, сильно її стривожили) Анна застерігає Лору від шлюбу із сером Персіваль глайд, який уявляється їй втіленням зла. До того ж виявляється, що саме він заточив Ганну в божевільню. Попрощавшись з Лорою, пригнічений Уолтер повертається до Лондона, а потім їде в довгу, повну небезпек археологічну експедицію до Центральної Америки.
Меріан змушує приїхав до Ліммерідж нареченого Лори дати пояснення щодо Анни, і той представляє лист місіс Катерік, матері Анни, на доказ того, що діяв з її згоди і на благо її доньки. До останньої хвилини Меріан і Лора сподіваються на те, що весілля що-небудь перешкодить, але дива не відбувається. Персіваль Глайд і Лора Ферлі вінчаються в церкві Ліммеріджа і їдуть у весільну подорож до Італії. Через півроку вони повертаються до Англії і поселяються в Блекуотер-Парку, маєтку глайд, туди ж приїжджає Меріан Голкомб. Разом з подружжям Глайд з Італії прибуває ще одна подружня пара - граф і графиня Фоско. Графиня Фоско - тітка Лори, колись безглузда і пихаті, зараз душею і тілом віддана чоловікові, з якого буквально не зводить очей, наче загіпнотизована, ловить кожне його слово і безперервно скручує для нього маленькі пахітоскою. Граф Фоско надзвичайно товстий, незмінно ввічливий, дуже люб'язний, безперервно робить знаки уваги дружині, обожнює білих мишок, яких носить із собою у великій клітці. Але в ньому відчувається незвичайна сила духу («якби замість жінки он.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Жінка в білому (Уілкі Коллінз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок