Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Історія одного міста (М. Є. Салтиков-Щедрін)

Переказ скорочено Історія одного міста (М. Є. Салтиков-Щедрін)

Назва:
Переказ скорочено Історія одного міста (М. Є. Салтиков-Щедрін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,64 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Історія одного міста (М. Є. Салтиков-Щедрін)
Дана повість - «справжня» літопис міста Глупова, «глуповський Літописець», обіймаються період часу з 1731 по 1825 р., яку «спадкоємно складали» чотири глуповський архіваріуса. У розділі «Від видавця» автор особливо наполягає на автентичності «Літописця» і пропонує читачеві «вловити фізіономію міста і встежити, як в його історії відбивалися різноманітні зміни, одночасно відбувалися у вищих сферах».
«Літописець» відкривається «Зверненням до читача від останнього архіваріуса-літописця». Архіваріус бачить завдання літописця в тому, щоб «бути изобразителен» «зворушливого відповідності» - влади, «в міру яка долає», і народу, «в міру вдячності». Історія, таким чином, представляє собою історію правління різних градоначальників.
Спочатку наводиться глава доісторична «Про корені походження глуповців», де розповідається про те, як древній народ головотяпи переміг сусідні племена моржеедов, лукоедов, Кособрюхов і т.д. Але, не знаючи, що робити, щоб був порядок, головотяпи пішли шукати собі князя. Не до одному князеві зверталися вони, але навіть найдурніші князі не хотіли «володеть дурними» і, повчивши жезлом, відпускали їх з честю. Тоді закликали головотяпи злодія-новотора, який допоміг їм знайти князя. Князь «володіти» ними погодився, але жити до них не пішов, пославши замість себе злодія-новотора. Самих же головотяпи назвав князь «глуповцям», звідси і пішла назва міста.
Глуповці були народом покірним, але новотору потрібні були бунти, щоб їх втихомирювати. Але незабаром він до того прокрався, що князь «послав невірного раба петлю». Але новотор «і тут ухилився: [...] не дочекавшись петлі, зарізався огірком».
Надсилав князь і ще правителів - одоевца, орловці, калязінца, - але всі вони виявилися сущі злодії. Тоді князь «... прибутку власного особистістю в Глупов і взивав:" Запор! ". З цими словами почалися історичні часи ».
Далі йде «Опис градоначальникам в різний час у місто Глупов від вишнього начальства поставленим», після чого докладно наводяться біографії «чудових градоначальників».
У 1762 р. в Глупов прибув Дементій Варламович Брудастий. Він одразу вразив глуповців похмурістю і небагатослівність. Його єдиними словами були «Не потерплю!» І «викореню!». Місто губився в здогадах, поки одного разу письмоводитель, увійшовши з доповіддю, не побачив дивне видовище: тіло градоначальника, як зазвичай, сиділо за столом, голова ж лежала на столі абсолютно порожня. Глупов був приголомшений. Але тут згадали про вартових і органних справ майстра Байбакова, таємно відвідував градоначальника, і він покликав його, все з'ясували. У голові градоначальника, в одному кутку, містився органчик, що може виконувати дві музичні п'єси: «викореню!» І « не потерплю! ». Але в дорозі голова відволожилася і потребувала ремонту. Сам Байбаков впоратися не зміг і звернувся за допомогою в Санкт-Петербург, звідки обіцяли вислати нову голову, але голова чомусь затримувалася.
Настав безвладдя, що закінчилося появою відразу двох однакових градоначальників. «Самозванці зустріли і зміряла один одного очима. Натовп повільно і в мовчанні розійшлася ». З губернії тут же прибув розсильний і забрав обох самозванців. А глуповці, залишившись без градоначальника, негайно впали в анархію.
Анархія тривала весь наступний тиждень, протягом якої в місті змінилося шість градоначальник. Обивателі кидалися від Іраїди Луківна Палеологовой до Клемантінке де Бурбон, а від неї до Амалії Карлівні Штокфіш. Домагання перший грунтувалися на короткочасної градоначальніческой діяльності її чоловіка, другий - батька, а третя - і сама була градоначальніческой помпадурші. Домагання Нельки Лядоховской, а потім Дунька-Толстопята і Матренкі-ніздрі були ще менш обгрунтовані. У перервах між військовими діями глуповці скидали з дзвіниці одних громадян і топили інших. Але й вони втомилися від анархії. Нарешті в місто прибув новий градоначальник - Семен Костянтинович Двоекуров.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Історія одного міста (М. Є. Салтиков-Щедрін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок