Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дворянське гніздо (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Дворянське гніздо (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Дворянське гніздо (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,54 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Дворянське гніздо (Іван Сергійович Тургенєв)
Першим, як водиться, звістка про повернення Лаврецкого приніс в будинок Калитин Гедеоновскій. Марія Дмитрівна, вдова колишнього губернського прокурора, у свої п'ятдесят років зберегла в рисах відому приємність, благоволить до нього, та й будинок її з найприємніших в місто Про ... Зате Марфа Тимофіївна Пестова, сімдесятирічна сестра батька Марії Дмитрівни, не шанує Гедеоновского за схильність прісочінять і балакучість. Та що взяти - попович, хоча і статський радник.
Втім, Марфі Тимофіївні догодити взагалі дивно. Ось адже не шанує вона і Паншина - загального улюбленця, завидного нареченого, першого кавалера. Володимир Миколайович грає на фортепіано, складає романси на власні ж слова, непогано малює, декламує. Він цілком світська людина, освічений і вправний. Взагалі ж, він петербурзький чиновник з особливих доручень, камер-юнкер, який прибув в О ... з якимось завданням. У Калитин він буває заради Лізи, дев'ятнадцятирічної дочки Марії Дмитрівни. І, схоже, наміри його серйозні. Але Марфа Тимофіївна впевнена: не такого чоловіка варто її улюблениця. Невисоко ставить Паншина і Лізин вчитель музики Христофор Федорович Лем, немолодий, непривабливий і не дуже вдалий німець, таємно закоханий у свою ученицю.
Прибуття з-за кордону Федора Івановича Лаврецкого - подія для міста помітне. Історія його переходить з вуст у вуста. У Парижі він випадково викрив дружину в зраді. Більш того, після розриву красуня Варвара Павлівна отримала скандальну європейську популярність.
Мешканцям Калитинський будинку, втім, не здалося, що він виглядає як жертва. Від нього як і раніше віє степовим здоров'ям, довговічною силою. Тільки в очах видно втому.
Взагалі-то Федір Іванович міцної породи. Його прадід був людиною жорстким, зухвалим, розумним і лукавим. Прабаба, запальна, мстива циганка, ні в чому не поступалася чоловікові. Дід Петро, щоправда, був уже простий степової пан. Його син Іван (батько Федора Івановича) виховувався, однак, французом, шанувальником Жан Жака Руссо: так розпорядилася тітка, в якої він жив. (Сестра його Глафіра росла при батьках.) Премудрість XVIII ст. наставник влив в його голову цілком, де вона й перебувала, не змішавшись із кров'ю, не проникнувши в душу.
Після повернення до батьків Івану здалося брудно і дико в рідному домі. Це не завадило йому звернути увагу на покоївку матінки Меланію, дуже вродливу, розумну і лагідну дівчину. Вибухнув скандал: Івана батько позбавив спадщини, а дівку наказав відправити в далеку село. Іван Петрович відбив по дорозі Меланію і обвінчався з нею. Прилаштував молоду дружину у родичів Пестова, Дмитра Тимофійовича та Марфи Тимофіївни, сам вирушив до Петербурга, а потім за кордон. У селі Пестова і народився 20 серпня 1807 Федір. Пройшов майже рік, перш ніж Маланья Сергіївна змогла з'явитися з сином у Лаврецких. Та й то тому лише, що мати Івана перед смертю просила за сина та невістку суворого Петра Андрійовича.
Щасливий батько немовляти остаточно повернувся в Росію лише через дванадцять років. Меланія Сергіївна до цього часу померла, і хлопчика виховувала тітка Глафіра Андріївна, негарна, заздрісна, недобра і владна. Федю забрали у матері і передали Глафірі ще за її життя. Він бачив матір не щодня і любив її пристрасно, але невиразно відчував, що між ним і нею існувала непорушна перешкода. Тітку Федько боявся, не смів пискнути при ній.
Повернувшись, Іван Петрович сам зайнявся вихованням сина. Одяг його по-шотландськи і найняв йому швейцара. Гімнастика, природничі науки, міжнародне право, математика, столярне ремесло і геральдика склали стрижень виховної системи. Будили хлопчика в чотири ранку; обливши холодною водою, примушували бігати навколо стовпа на мотузці; годували раз на день; вчили їздити верхи і стріляти з арбалета. Коли Феде минуло шістнадцять років, батько став виховувати в ньому презирство до жінок.
Через кілька років, поховали батька, Лаврецкий відправився до Москви і у двадцять три роки вступив до університету. Дивне виховання дало свої плоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Дворянське гніздо (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок