Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Вогненний ангел (Валерій Брюсов)

Переказ скорочено Вогненний ангел (Валерій Брюсов)

Назва:
Переказ скорочено Вогненний ангел (Валерій Брюсов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,01 KB
Завантажень:
326
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Вогненний ангел (Валерій Брюсов)
Рупрехт зустрів Ренату навесні 1534 р., повертаючись після десяти років служби ландскнехтом у Європі та Новому Світі. Він не встиг завидна дістатися до Кельна, де колись навчався в університеті і неподалік від якого була його рідне село Лозгейм, і заночував у самотньо стояв серед лісу старому будинку. Вночі його розбудили жіночі крики за стіною, і він, увірвавшись в сусідню кімнату, виявив жінку, що били в страшних корчах. Відігнавши молитвою і хрестом диявола, Рупрехт вислухав прийшла в себе даму, яка повідала йому про подію, що став для неї фатальним.
Коли їй було вісім років, став їй бути ангел, весь як би вогняний. Він називав себе Мадіелем, був веселий і добрий. Пізніше він сповістив їй, що вона буде святий, і заклинав вести сувору життя, зневажати тілесне. У ті дні відкрився у Ренати дар творити чудеса і в окрузі мала славу вона бажаної Господа. Але, досягнувши віку любові, дівчина захотіла поєднуватися з Мадіелем тілесно, однак ангел перетворився у вогняний стовп і зник, а на її відчайдушні благання пообіцяв постати перед нею в образі людини.
Незабаром Рената дійсно зустріла графа Генріха фон Оттергейма, схожа білизною одягу, блакитними очима і золотавими кучерями на ангела.
Два роки були вони невимовно щасливі, але потім граф залишив Ренату один на один з демонами. Правда, добрі духи-покровителі підбадьорили її повідомленням, що скоро зустріне вона Рупрехта, який і захистить її.
Розповівши все це, жінка повела себе так, ніби Рупрехт прийняв обітницю служити їй, і вони відправилися шукати Генріха, загорнувши до знаменитої ворожки, яка тільки й мовила: «Куди їдете, туди і їдьте». Проте тут же з жахом закричала: «І тече кров і пахне!» Це, втім, не відвернуло їх продовжувати шлях.
Вночі Рената, боячись демонів, залишала Рупрехта при собі, але не дозволяла жодних вольностей і без кінця говорила з ним про Генріха.
Після прибуття в Кельн вона безрезультатно оббігала місто в пошуках графа, і Рупрехт став свідком нового нападу одержимості, що змінився глибокою меланхолією. Все ж настав день, коли Рената пожвавилася і зажадала підтвердити любов до неї, вирушивши на шабаш, щоб там дізнатися щось про Генріха. Натершись зеленуватою маззю, яку вона дала йому, Рупрехт перенісся кудись далеко, де голі відьми представили його «майстру Леонарду», заставившему його відректися від Господа і поцілувати свій чорний смердючий зад, але лише повторити слова ворожки: куди їдете, туди і їдьте .
Після повернення до Ренати йому нічого не залишалося, як звернутися до вивчення чорної магії, щоб стати володарем тих, до кого він був прохачем. Рената допомагала у вивченні творінь Альберта Великого, Рогер Баконі, Шпренгера та Інстіторіса і здійснила особливо сильне на нього враження Агріппи Ноттесгеймского.
На жаль, спроба викликати духів, незважаючи на ретельні приготування і скрупульозність в проходженні радам чорнокнижників, мало не закінчилася загибеллю початківців магів. Було щось, що слід було знати, мабуть, безпосередньо від учителів, і Рупрехт відправився до Бонна до лікаря Агріппі Ноттесгеймскому. Але великий відхрестився від своїх писань і порадив від ворожінь перейти до істинного джерела пізнання. Між тим Рената зустрілася з Генріхом і той сказав, що не хоче більше бачити її, що їх любов гидоту і гріх. Граф був членом таємного товариства, який прагнув скріпити християн сильніше, ніж церква, і сподівався очолити його, але Рената змусила порушити обітницю безшлюбності. Розповівши все це Рупрехт, вона пообіцяла стати його дружиною, якщо той уб'є Генріха, що видавав себе за іншу, вищого. У ту ж ніч відбулося перше їхнє з'єднання з Рупрехтом, а на інший день колишній ландскнехт знайшов привід викликати графа на поєдинок. Однак Рената зажадала, щоб він не смів проливати кров Генріха, і лицар, примушений тільки захищатися, був важко поранений і довго блукав між життям і смертю. Саме в цей час жінка раптом сказала, що любить його, і любить давно, тільки його, і нікого більше. Весь грудень прожили вони, як наречені, але незабаром Ренате з'явився Мадіель, який сказав, що тяжкі її гріхи і що треба каятися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Вогненний ангел (Валерій Брюсов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок