Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Життя (Гі де Мопассан)

Переказ скорочено Життя (Гі де Мопассан)

Назва:
Переказ скорочено Життя (Гі де Мопассан)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Життя (Гі де Мопассан)
Північно-захід Франції. Руан. Травневий ранок 1819 Жанна, білява дівчина з очима, схожими на блакитні агати, дочка барона Ле Пертюі де Во, сама укладає валізи і знову дивиться у вікно: дощ не вщухає ... А так хочеться їхати!
Жанна щойно повернулася в батьківський дім з монастиря, де виховувалася «у суворій ув'язнення» з дванадцяти років. І ось нарешті свобода, початок життя, і вони з татом і матусею їдуть у «Тополі», в родовий замок на березі моря, в село на все літо! Дощ не вщухає, але вони все-таки їдуть. В екіпажі дивакуватий, найдобріший батько, сильно розповніла матуся і молода служниця Розалі. Замок у «Тополях», звичайно, старий, але батько продав одну зі своїх ферм і на ці гроші привів все до ладу: адже вони з мамою вирішили подарувати цей замок Жанні. Вона стане там жити, коли вийде заміж ... А поки вони їдуть туди на все літо.
У замку дуже просторо, дуже затишно і цілком безладно: з боків комода в стилі Людовика XIV стоять два крісла (подумати тільки!) В стилі Людовика XV ... Але і в цьому - свобода. Можна де завгодно бігати, гуляти і купатися в морі - суцільне щастя, а попереду все життя і, звичайно, любов. Залишилося тільки зустріти Його, і як можна швидше! Абат Піко, місцевий кюре, обідаючи як-то в «Тополях», згадує за десертом, що у нього є новий парафіянин віконт де Лямар, чарівний, порядна, тихий. У неділю баронеса і Жанна відправляються до меси, і кюре знайомить їх з молодою людиною. Той незабаром робить перший візит, він чудово вихований, і його запрошують пообідати на наступному тижні. Віконт пообідав. Ще нічого не сталося, нічого ще немає, він тільки дивиться на Жанну оксамитово-чорними очима. Ще ніхто нічого не знає - ні барон з баронесою, ні Жанна, ні навіть читач, а між тим зав'язка драми вже відбулася ...
Віконт в їхньому будинку постійно, він допомагає матусі «здійснювати моціон», вони втрьох - з батьком і Жанною - влаштували морську прогулянку, його звуть Жюльєн, і Жанна сповнена передчуття любові, і ось вже нарешті звучить чарівний питання: «Хочете бути моєю дружиною? »
Обряд складений. Жанна схвильована: як же так - вчора заснула дівчиною, а сьогодні, зараз, стоячи біля вівтаря, вона стала жінкою! Але чому це Жюльєн ніжно шепоче, що ввечері Жанна стане його дружиною? Та хіба вона ... не стала?!
І ось уже вечір. Матуся, бідна, ридає, не в силах зробити останні настанови дочки. Змушений взятися батько ...
Розалі роздягає Жанну і чомусь реве в три струмки, але Жанна нічого не помічає, вона в ліжку і чекає, сама не знаючи чого ...
Далі йдуть дві-три сторінки особливої властивості - «... по її нозі ковзнула інша нога, холодна і волохата ...»
Потім, під час весільної подорожі по Корсиці, в Жанні тихо пробуджується жінка, але дивно: пізнаючи з Жюльєном любов, вона все виразніше бачить, що чоловік боязкий, жадібний, чванливий і нестерпно обиден.
Вони повертаються в «Тополі», і з першої ж ночі Жюльєн залишається у своїй кімнаті, а потім якось відразу, немов відігравши роль нареченого, перестає звертати увагу на Жанну, забуває бритву, не вилазить зі старої домашньої куртки і п'є по вісім чарок коньяку після кожної їжі. Жанна знемагає від туги, а тут ще завжди весела Розалі зовсім змінилася і занедужала. Вранці вона повільно заправляє постіль Жанни і раптом опускається на підлогу ... В кімнаті пані, біля її ліжка дівчина Розалі народила хлопчика.
Жанна схвильованість, хоче допомогти Розалі (вони молочні сестри), потрібно знайти батька дитини, змусити одружитися, але Жюльєн категоричний: служницю треба гнати разом з незаконним дитям! Жанна розпитує Розалі, а та тільки ридає. Чоловік на все це злиться, але чомусь повертається «до обов'язків любові».
На дворі зима, в замку холодно, Жанні нездужає, а Жюльєн забажав. Жанна просить його відкласти візити в спальню на день-два. Вночі Жанну б'є жахливий озноб, вона кличе Розалі, та не відгукується, Жанна босоніж, в напівмаренні, йде в її кімнату, але Розалі там немає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Життя (Гі де Мопассан)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок