Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Джен Ейр (Шарлотта Бронте)

Переказ скорочено Джен Ейр (Шарлотта Бронте)

Назва:
Переказ скорочено Джен Ейр (Шарлотта Бронте)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,14 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Джен Ейр (Шарлотта Бронте)
Джен Ейр рано втратила батьків і тепер жила у своєї тітки, місіс Рід. Життя її була не цукор. Справа в тому, що місіс Рід була їй не рідною тіткою, а всього лише вдовою брата матері. Про батьків дівчинки вона трималася самого невисокої думки, і як же інакше, адже мати Джен, походячи з хорошої сім'ї, вийшла за священика, у якого не було й шеляга за душею. З батьківського боку, говорили Джейн, родичів у неї не залишилося, а якщо і залишилися, то це були не джентльмени - люди бідні і погано виховані, так що і говорити про них не варто було.
Домашні - сама місіс Рід, її діти Джон, Еліза і Джорджіана і навіть прислуга - всі щогодини давали зрозуміти сироті, що вона не така, як всі, що тримають її тут лише з великої милості. Одностайно всі вважали Джен злий, брехливої, зіпсованою дівчинкою, що було чистої води неправдою. Навпаки, злими і брехливими були юні Ріди, які (особливо Джон) любили переводити Джейн, затівати з нею сварки, а потім виставляти її у всьому винуватою.
Як-то раз після однієї з таких сварок, що закінчилася бійкою з Джоном, Джен в покарання замкнули в Червоній кімнаті, самій таємничій і страшній у Гейтсхед-холі - в ній випустив свій останній подих містер Рід. Від страху побачити його примара бідна дівчинка втратила свідомість, а потім з нею зробилася лихоманка, від якої вона довго не могла оговтатися.
Не відчуваючи бажання возитися з хворобливою і такий поганий дівчинкою, місіс Рід вирішила, що прийшла пора визначити Джен в школу.
Школа, на багато років стала для Джен рідним домом, іменувалася Ловуде і була місцем малоприємним, а при найближчому розгляді виявилася сирітським притулком. Але у Джен не залишалося в минулому теплого домашнього вогнища, і тому вона не дуже переживала, опинившись у цьому похмурому і холодному місці. Дівчатка тут ходили в однакових сукнях і з однаковими зачісками, все робилося за дзвінком, їжа була препогано і мізерна, вчительки грубі і бездушні, вихованки забиті, похмурі й озлоблені.
Серед вчительок виняток являла собою директриса міс Темпль: в душі її було досить тепла, щоб обділяє їм знедолених дівчаток. Між вихованками теж знайшлася одна не схожа на інших, і Джен з нею міцно здружилася. Звали цю дівчинку Елен Берні. За місяці дружби з Елен Джен дуже багато що дізналася і зрозуміла, і головне, що Бог - не грізний наглядач за дурними дітьми, а люблячий Батько небесний.
Джен Ейр провела в Ловуде вісім років: шість як вихованка, два - вчителькою.
В один прекрасний день вісімнадцятирічна Джен раптом всім єством своїм зрозуміла, що не може більше залишатися в Ловуде. Вона бачила єдиний спосіб вирватися зі школи - знайти місце гувернантки, Джен дала оголошення в газету і через деякий час отримала привабливе запрошення до маєтку Торнфілд.
У Торнфілде її зустріла в своєму розпорядженні виду літня дама - домоправительниця місіс Фейрфакс, який пояснив Джен, що ученицею її стане міс Адель, підопічна власника садиби містера Едварда Рочестера (як пізніше дізналася Джен, дочка коханки Рочестера, французької співачки, яка кинула спочатку коханця, а потім і Адель). Сам містер Рочестер бував у Торнфілде лише рідкісними раптовими наїздами, більшу частину свого часу проводячи десь на континенті.
Атмосфера Торнфілде і в порівняння не йшла з тією, в якій Джен провела попередні вісім років. Все тут обіцяв їй приємну безбурной життя, незважаючи на те що в будинку, очевидно, ховалася якась таємниця: іноді ночами відбувалися дивні речі, чувся нелюдський регіт ... Все ж таки часом дівчину долало почуття туги і самотності. Нарешті, як завжди несподівано, в Торнфілде з'явився містер Рочестер. Міцно збитий, широкоплечий, чорнявий, з суворими, неправильними рисами обличчя, він зовсім не був красенем, якесь обставина в глибині душі порадувало Джен, впевнену, що ні один красень ніколи б не удостоїв її, сіру мишку, і дещицею уваги. Між Джен і Рочестером майже відразу ж зародилася глибока взаємна симпатія, яку обидва вони ретельно приховували. вона - через прохолодну шанобливістю, він - за грубувато-добродушною насмішкуватістю тону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Джен Ейр (Шарлотта Бронте)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок