Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Три товариша (Еріх Марія Ремарк)

Переказ скорочено Три товариша (Еріх Марія Ремарк)

Назва:
Переказ скорочено Три товариша (Еріх Марія Ремарк)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,72 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Три товариша (Еріх Марія Ремарк)
Німеччина після першої світової війни. Економічна криза. Покалічені долі людей і їхні душі. Як говорить один з героїв роману, «ми живемо в епоху відчаю».
Три шкільних, а потім і фронтових товариша - Роберт Локамп, Готфрід Ленц, Отто Кестер - працюють в майстерні з ремонту автомобілів. Роберту виповнилося тридцять. У день народження завжди трохи сумно і тягне на спогади. Перед Робертом проходять картини з його недавнього минулого: дитинство, школа, в му він, вісімнадцятирічний, покликаний, солдатські казарми, поранення Кестера, болісна смерть однополчан від газового задухи, від важких ран. Потім 1919 Путч. Заарештовано Кестер і Ленц. Голод.Інфляція. Після війни Кестер деякий час був студентом, потім льотчиком, гонщиком і, нарешті, купив авторемонтну майстерню. Ленц та Локамп стали його партнерами. Заробітки невеликі, але жити можна, якщо б «раптово не виникло минуле і не витріщали мертві очі». Для забуття існує горілка.
Кестер і Ленц урочисто вітають Роберта. Ленц дає команду «встати» і викладає подарунки - де дивом здобуті шість пляшок старого рому. Але свято - пізніше, зараз - робота.
Друзі купили на аукціоні стару колимагу, на вигляд дуже потішну, оснастили її найпотужнішим мотором гоночної машини, назвали її «Карлом» - примарою шосе. Вони працюють до сутінків і, вирячивши відремонтований кадилак, вирішують на "Карлі» відправитися в передмістя, щоб відзначити день народження. Їх розвагою стає дураченіе власників дорогих і розкішних машин, яких вони пропускають вперед, а потім жартома обганяють.Зупинившись в дорозі, друзі збираються замовити вечерю, і тут підкочує бюїк, який вони обігнали. У ньому виявилася пасажирка - Патриція Хольман. Об'єднавшись, вони влаштовують веселе застілля.
Після бурхливого святкування Роберт повертається в своє лігво - мебльовані кімнати. Тут живуть люди, з різних причин занесені сюди долею. Подружжя Гассе весь час сваряться через гроші, Георг Блок наполегливо готується до інституту, хоча гроші, накопичені під час роботи на копальні, давно скінчилися і він голодує, графа Орлова тримає за горло минуле - Роберт бачив, як він зблід одного разу при шумі заводиться машини - під цей шум у Росії розстріляли його батька. Але всі вони як можуть допомагають один одному: радою, добрим ставленням, грошима ... Поруч з пансіоном - кладовище і недалеко кафе «Інтернаціональ». Роберт працював там деякий час тапером.
Роберт призначає зустріч Патриції - Пат, як її охрестили друзі. Він чекає її в кафе, потягуючи коньяк. У кафе товкотнеча, і вони вирішують піти в бар. Роберт намагається уявити собі, хто вона і як живе. Господар бару Фред їх вітає, і Роберт починає відчувати себе впевненіше. У залі один Валентин Гаузер, знайомий Роберту по фронту: він отримав спадок і тепер його пропиває. Він щасливий від того, що залишився живий. Його девіз: скільки не святкуй - все мало. Роберт пояснює, що це єдина людина, яка зробила з великого нещастя своє маленьке щастя. У нього ніяк не в'яжеться розмова з Пат. Врешті-решт ром робить свою справу, розв'язує мову. Роберт проводжає її додому і на зворотному шляху зауважує, що п'яний. Що наговорив?Обурюючись себе за таку помилку, він повертається до Фреда і наливаєтьсяпо-справжньому з жалю.
На наступний день за порадою Ленца, «гросмейстера в любовних справах», Роберт посилає Пат букет троянд - без єдиного слова, як вибачення. Пат все більше займає думки Роберта, змушує задуматися над життям. Він згадує, якими вони були, повернувшись з війни. «Молоді та позбавлені віри, як шахтарі з проваленим шахти. Ми хотіли було воювати проти всього, що визначило наше минуле, - проти брехні і себелюбства, корисливості й безсердечності, ми опиралися дехто й не довіряли нікому, крім найближчих товаришів, не вірили ні в що , крім таких, ніколи нас не обманювали сил, як небо, тютюн, дерева, хліб і земля, але що з цього вийшло? Все валилося, фальсифікувалася і забувалося .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Три товариша (Еріх Марія Ремарк)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок