Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Епифанские шлюзи (Андрій Платонов)

Переказ скорочено Епифанские шлюзи (Андрій Платонов)

Назва:
Переказ скорочено Епифанские шлюзи (Андрій Платонов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,07 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Епифанские шлюзи (Андрій Платонов)
Англійський інженер Вільям Перрі, щедро нагороджений російським царем Петром за старанність в улаштуванні шлюзів на річці Воронеж, листом кличе в Росію свого брата Бертрана для виконання нового царського задуму - створення суцільного суднового ходу між Доном і Окою. Чекають великі шлюзові і канальні роботи, для прожектерства яких і пообіцяв Вільям царя закликати брата, тому що «сам втомився, і серце ссохлось, і розум гасне».
Навесні 1709 р. припливає в Санкт-Петербург Бертран Перрі. Йому йде тридцять четвертий рік, але похмуре, скорботне обличчя і сиве віскі роблять його сорокап'ятирічний. У порту Бертрану зустрічаються посол російського государя і консул англійського короля. Відпочиваючи після довгого шляху у відведеному спокої біля морського цейхгаузу, під тривожне завивання бурі за вікном Бертран згадує рідного Нью-кестль і свою двадцятирічну наречену Мері. Перед розставанням Мері говорила Бертрану, що їй потрібен чоловік «як мандрівник Іскандер, як мчить Тамерлан або неприборканий Атілла».Щоб бути гідним такої дружини, і приїхав Бертран у цей суворий край. Але чи зможе Мері чекати його довгі роки? З такими думками засинає Бертран у задубілі спокої.
Тиждень Бертран знайомиться з вишукувальними документами, складеними знаючими людьми: французьким інженером Трузсоном і польським техніком Ціцкевскім. На підставі цих досліджень він півроку працює над прожектом та планами робіт, зачарований великим задумом Петра. У липні документи докладені царя, який їх схвалює і видає Бертрану нагороду в тисячу п'ятсот рублів сріблом і засновує платню надалі по тисячі рублів кожен місяць. Крім того, Бертрану дані права генерала з підпорядкуванням лише царя та головнокомандувачу, а намісникам і воєводам дав указ надавати повне воспособленіе головному інженеру - всім, чого він не зажадає. Давши Бертрану всі права, цар Петро нагадує і про те, що він уміє не тільки дякувати, а й карати супротівщіков царської волі.
Бертран разом з п'ятьма німецькими інженерами і десятьма писарів відправляється в місто Єпіфань, в саму середину майбутніх робіт. Від'їзд затьмарений листом з Ньюкестл. Мері дорікає його в жорстокості - заради золота він поплив в далеку землю і знищив його любов. І вона віддала перевагу іншого - Томаса, і вже дитина тривожиться під її серцем. Не пам'ятаючи розуму, Бертран Перрі тричі поспіль читає лист і стискає зубами трубку так, що з ясен ллється кров. «Скінчено, друзі ... Кров скінчилася, а ясна заростуть. Давайте їхати в Єпіфань! »- Оволодівши собою, говорить він попутників.
Вони довго їдуть по Посольській дорозі - через Москву, через гучні простору з багатою і стриманою природою, і зустрічний вітер видуває горі з грудей Бертрана. Робота починається відразу, лише в ній Бертран виходить енергією своєї душі - і підручні прозивають його каторжних командиром. Восени приїжджає в Єпіфань Петро і залишається незадоволений тим, що роботи йдуть повільно. Дійсно, як ні жорстоким Перрі, мужики ховалися від повинності, а місцеве зле начальство наживалося на здирництві та нарахування з казни. Петро проводить дізнання, воєводу б'ють батогом і засилають до Москви для додаткового слідства, де той вмирає.
За від'їзді Петра інша біда знаходить на Епифанские роботи. Не тільки хворіють і вмирають балтійські майстра і техніки-німці, але також і біжать по таємних дорогах на батьківщину, а без них мужики і зовсім цілими слободами не виїжджають на повинність. Під страхом смертної кари наказує Бертран Перрі не пропускати ніде іноземців у зворотну дорогу, але й цим не виходить усікти яке чинять зло.
Бертран розуміє, що даремно почав таким штурмом роботи. Треба було дати народу притерпітися до праці, а зараз засів в людях страх від «непосильний» ... Новий воєвода перехоплює чолобитні до царя і пояснює Бертрану, що тутешній народ - бешкетник і неслуха і норовить тільки доноси складати, а не працювати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Епифанские шлюзи (Андрій Платонов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок