Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Каспар Хаузер (Якоб Вассерман)

Переказ скорочено Каспар Хаузер (Якоб Вассерман)

Назва:
Переказ скорочено Каспар Хаузер (Якоб Вассерман)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,17 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Каспар Хаузер (Якоб Вассерман)
У головного героя роману «Каспар Хаузер» був прототип - реально існуючий людина, про яку багато писали і говорили у всій Європі. Він з'явився раптом у 1828 р. у Нюрнберзі, цей юний незнайомець років шістнадцяти або сімнадцяти, чиє минуле було оповите таємницею і чия недовга життя невдовзі була насильно перервана.
Роман починається з опису подій у Нюрнберзі влітку 1828 р. Жителі міста дізнаються, що у фортечної вежі під вартою міститься юнак років сімнадцяти, який нічого не може про себе розповісти, оскільки каже не краще дворічного дитини, приймає від стражників тільки хліб і воду і ходить з великими труднощами. На аркуші паперу він зміг написати своє ім'я: Каспар Хаузер.Деякі припускають, що це печерний людина, інші - що він просто недорозвинений селянин.Проте зовнішність юнака - оксамитова шкіра, білі руки, хвилясті світло-каштанове волосся - суперечить цим припущенням. При незнайомцеві знайшли лист, з якого випливає, що в 1815 р. хлопчика підкинули в бідняцький будинок, де протягом багатьох років він був позбавлений спілкування з людьми. Влітку 1828 р. його вивели зі схованки та, вказавши дорогу в місто, залишили самого в лісі.
Бургомістр міста пан Біндер передбачає, що юнак є жертвою злочину. Інтерес до найди зростає, на нього приходять подивитися юрби народу. Особливий інтерес до нього проявляє вчитель Даумер, який годинами сидить з ним і, поступово привчаючи Каспара розуміти людську мову, дізнається дещо про його минуле. Але відповісти на питання про те, хто його батьки і хто тримав його в підземеллі, молодий чоловік як і раніше не може. Учитель Даумер, узагальнивши всі свої спостереження, публікує в пресі статтю, особливо відзначаючи чистоту душі і серця Каспара і роблячи припущення про його шляхетське походження. Висновки, зроблені Даумером, стривожили деяких членів окружного управління, і магістрат міста Нюрнберга на чолі з бароном фон Тухером приймає рішення звернутися до президента Апеляційного суду статського радника Фейербахом, проживає в місті Ансбаху, за порадою і допомогою. За наполяганням Фейєрбаха опікуном Каспара призначають Даумера, який продовжує відкривати Каспару світ речей, кольору, звуків, світ слова. Учитель не втомлюється повторювати, що Каспар - це справжнє диво і що його людська природа безгрішна.
Одного разу в будинок учителя підкидають записку із застереженням від можливих неприємностей. Даумер повідомляє про це поліції, поліція - Апеляційному суду. З окружного управління у магістрат Нюрнберга приходять вказівки посилити нагляд за Каспаром, так як останній цілком може щось приховувати. Чим більше Каспар дізнається про реальний світ, тим частіше йому сняться сни. Одного разу Каспар повідомляє Даумеру, що він часто бачить уві сніякусь прекрасну жінку, палац та інші речі, які його дуже хвилюють, а коли він згадує про них наяву, то йому робиться сумно. Він постійно думає про цю жінку і впевнений, що вона його мати.Даумер намагається переконати Каспара, що це всього лише сон, тобто щось нереальне і не має нічого спільного з дійсністю. Каспар вперше не вірить вчителю, і від цього печаль його ще більш посилюється.
Даумер і Біндер пишуть лист Фейербахом, де розповідають про снах юнаки та про його почуття. У відповідь Фейєрбах радить Каспару зайнятися верховою їздою й частіше бувати на повітрі. При черговій зустрічі Фейєрбах дарує юнакові прекрасну зошит, в якій той починає вести щоденник.Увага суспільства до Каспару не слабшає, його часто запрошують в гості в знатні родини. Одного разу Даумер, супроводжував Каспара, знайомиться з важливим іноземцем на ім'я Стенхоп, якому вдається заронити сумнів в душу опікуна щодо його підопічного. Даумер після цієї розмови починає уважно стежити за Каспаром, намагається викрити його в нещирості або в брехні.Особливо неприємний опікунові категоричної відмови Каспара прочитати йому записи з щоденника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Каспар Хаузер (Якоб Вассерман)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок