Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Пуритани (Вальтер Скотт)

Переказ скорочено Пуритани (Вальтер Скотт)

Назва:
Переказ скорочено Пуритани (Вальтер Скотт)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Пуритани (Вальтер Скотт)
5 травня 1679 в тихе глушині Верхній Уорд Клайдсдейл, містечко У Шотландії, на щорічний огляд прибувають все нові учасники. Ошатні дами і кавалери, строката натовп роззяв. Картина цілком мирна. Але це тільки здається. Таємна Рада, вищий орган виконавчої влади в Шотландії, нещадно карав тих васалів, Які пропускали без достатніх підстав огляд. Навіть управитель багатого маєтку Тіллітудлема Гарріоон, набираючи учасників огляду, натрапив на опір матінки Моз, яка обдурила його, заявивши, що її син Кадді Хедріг хворий. Довелося брати замість нього Гусенко Джіббі - худого хлопця, що мало трагічні наслідки.
Шотландія в цей час переживала останні роки епохи релігійних воєн. Торі і віги, протестанти-пуритани і католики ворогували між собою по релігійним переконанням.
Але повернемося на огляд. Серед прибулих - власниця Тіллітуддема - вдова леді Маргарет Белленден з чарівною онукою Едіт. Після різних змагань в спритності й силі починалося головне Змаганнп - за звання «Капітана Попки». Підвішувалася тушка птиці, утикана різнокольоровими пір'ям, що робило її схожою на папугу - звідси і назва. Потрібно було бути дуже влучним і спритним стрільцем, щоб потрапити в настільки маленьку мішень.
У фіналі змагання залишилися двоє. Один з них - Генрі Мор-тон, син покійного пресвітеріанського начальника. Він «успадкував від батька безстрашну відвагу та стійкість, непримиренне ставлення до будь-якого виду насильства, як у політиці, так і в релігії <...> Його відданість своїм переконанням, не вирощена на дріжджах пуританського духу, була вільна від будь-якого фанатизму». Його суперник - благородний лорд Евендел, людина багата, знатного роду, прихильник королівської влади і важлива персона в країні. Після трьох спроб переміг Генрі Мортон. Надалі їх долі не раз ще переплетуться - обидва вони зачаровані Едіт.
Генрі Мортон скромно святкує свою перемогу в шинку «Притулок». Королівський сержант Босуел задирає одного незнайомця, зайнятого вечерею. Сутичка закінчується перемогою незнайомця, який змушений покинути «Притулок». Він нав'язується в супутники Генрі Мортону. По дорозі вони зустрічають стару жінку, яка попереджає про засідку королівських солдатів. Незнайомець просить укрити його на ніч. Генрі Мортон коливається, - незнайомець йому неприємний. Крім того, після смерті батька він живе у свого дядька, дуже скупої, якого не хоче піддавати небезпеці. Тоді незнайомець називає своє ім'я - Берлі Белфур. Мортону називав це ім'я батько. Вони були друзями, Белфур врятував Мортона-старшого від смерті. Але вони розійшлися з неприязню один до одного від того, що Белфур став шаленим фанатиком і пов'язав свою долю з партією протестуючих. Мортон ще не знає, що Белфур - вбивця архієпископа Сент-Ендрю. Вірний синівський обов'язок та природній людинолюбства, він дає притулок Белфуру у стайні дядька.
Зустріч з Белфуром трагічно позначилася на долі Мортона. На наступний день його заарештовує сержант Босуел. З понять честі Генрі Мортон не заперечує, що ховав Белфура, але він не знав, що Белфур брав участь у звірячому вбивстві архієпископа, і, крім того, він виконував обов'язок перед пам'яттю батька. Генрі Мортон сподівається, що ці обставини значно пом'якшать його провину, і чекає справедливого суду.
Трохи пізніше заарештовують селянина Кадді Хедріга і його мати. Діло було так. Коли всі роз'їжджалися з змагань, Гусеня Джіб6і, не в силах впоратися з величезними ботфортами, так закатували шпорами коня, що вона почала брикати. Горе-воїн став загальним посміховиськом до великого обурення леді Маргарет Белленден, яка тільки тепер дізналася, що матінка Моз відмовилася послати на огляд свого сина. Леді Мортон дорікає матінку Моз, яка живе, не стерпівши потреби, у невдячності. Уперта фанатичка згодна краще залишити насиджене гніздо, але не поступитися своїми релігійними переконаннями. Не допомагають умовляння сина Кадді, якому властивий природний селянський розум і зовсім чужа непримиренність матері. Прикро залишати йому рідне вогнище і через служниці Едіт - Дженні Деннісон, в яку він закоханий.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Пуритани (Вальтер Скотт)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок