Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Роби зі мною що захочеш (Джойс Керол Оутс)

Переказ скорочено Роби зі мною що захочеш (Джойс Керол Оутс)

Назва:
Переказ скорочено Роби зі мною що захочеш (Джойс Керол Оутс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,45 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Роби зі мною що захочеш (Джойс Керол Оутс)
Частина перша. Двадцять вісім років два місяці двадцять шість днів
Четвертого травня 1950 в Піттсбурзі чоловік викрадає зі шкільного двору семирічну Еліну. Це її батько Лео Росс, після розлучення з дружиною позбавлений права зустрічатися з дочкою. Лео обожнює дочку і ненавидить колишню дружину - красуню Ардіс. Він шле Ардіс знущальні листи, намагаючись збити її з сліду. Лео везе дівчинку на Захід, до Каліфорнії. Щоб ніхто не впізнав Еліну, Лео фарбує їй волосся в чорний колір. У Сан-Франциско він знімає кімнату, не кажучи господині, що з ним дитина. Він просить Еліну вести себе як можна тихіше, трохи менше рухатися, коли його немає вдома. Вона покірно слухається батька, ніколи не просить їсти, і він забуває годувати її, вона не любить мити голову, і він перестає мити дівчинку. Еліна захворює, і він, незважаючи на безумство, розуміє, що дочка не може залишатися з ним. Лео Росс збігає, а Еліна потрапляє спочатку в лікарню, а потім до матері. Ардіс, що працює фотомоделлю, при спілкується Еліну до роботи. Дівчинка покірно сидить під яскравим світлом не рухаючись і не скаржиться навіть тоді, коли їй щипає очі. Мати і дочка знімаються в рекламі. Містер Карман, господар квартири, яку знімає Ардіс, доглядає за нею і піклується про Еліні. Він пропонує Ардіс вступити в цивільний шлюб, і вона, подумавши, погоджується. Після реєстрації шлюбу Ардіс та Еліна збираються в Чикаго, де до них незабаром має приєднатися і Карман. Взявши у нього гроші на покупку будинку, Ардіс та Еліна їдуть, але не в Чикаго, а в Нью-Йорк. Там вони залишаються чотири роки - з 1956 р. по 1960 р. Кар'єра моделі у Ардіс не складається, і вона йде працювати в нічний клуб. Коли господар клубу Сейдофф переїжджає до Детройта, він пропонує Ардіс перебратися туди разом з ним. Вона стає співвласницею нового клубу, купує собі будинок. Еліна підростає, через кілька місяців вона закінчить школу.Сейдофф, якого Ардіс хоче одружити на Еліні, як-то запрошує їх до клубу, де вони випадково знайомляться з відомим адвокатом Марвіном Хоу. Марвін, якому за сорок, з першого погляду закохується в юну Еліну. Еліні не до душі Сейдофф, але розумний молодий Хоу їй подобається, і незабаром стараннями Ардіс вона виходить за нього заміж. Хоу без розуму від своєї красуні дружини, він звертається з нею дбайливо, як з дорогою дрібничкою, ніколи не розповідає їй про свою роботу. Він обмежує її спілкування з матір'ю, щоб ніхто, крім нього, не міг впливати на Еліну. Одного разу на якомусь то прийомі Еліну представляють тележурналістці Марії Шарп, в якій вона з подивом дізнається свою матір! Ардіс змінила амплуа, змінила свою зовнішність і навіть взяла собі нове ім'я.
Частина друга. Розрізнені факти, події, домисли, свідоцтва, прийняті до уваги і не прийняті
У 1953 р. в Детройті відбувається вбивство - Джозеф Морріссі вбиває Нілу Стеліна, будівельника-підрядника. Розумово відсталий син Морріссі Ронні забрався на будівельний майданчик, і його завалило будівельним сміттям.Морріссі вважає Стеліна винним у смерті улюбленого молодшого сина.Молодий адвокат Марвін Хоу береться захищати Морріссі. Він намагається переконати його старшого сина, Джека, який вважає, що його батько винен, бо сам себе довів до потьмарення розуму, що насправді той невинний. Джек любить батька, але не хоче брехати, навіть для того, щоб врятувати його. Хоу вселяє йому, що все відносно, що пам'ять людська недосконала, що він напевно помітив те-то і те, - загалом, підказує йому, які він повинен дати свідчення в суді. Суд визнає, що Джозеф Морріссі діяв в стані тимчасового потьмарення розуму, і виправдовує його. Цей процес приносить славу Марвін Хоу.
Джек Морріссі виростає і стає адвокатом. Він працює у різних комітетах, допомагає юристам Американського союзу боротьби за громадянські свободи вести справи із захисту громадянських прав на Півночі, потім приїздить на Південь, в Яву - центр округу Лайм, штат Міссісіпі, - де Національна асоціація розвитку кольорового населення і Американський союз боротьби за громадянські свободи відкрили контору юридичної допомоги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Роби зі мною що захочеш (Джойс Керол Оутс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок