Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Generation П (Віктор Пєлєвін)

Переказ скорочено Generation П (Віктор Пєлєвін)

Назва:
Переказ скорочено Generation П (Віктор Пєлєвін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,05 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Generation П (Віктор Пєлєвін)
«Ти, Вава, не шукай у всьому символічного значення, а то ж знайдеш». - З такими словами Фарсейкін звертається до головного героя книги Татарського. Або, швидше за все, це автор звертається до критику, передбачаючи викриття задуму. А я не послухав попередження, став шукати і знайшов.
Знайти було складно, - занадто багато камуфляжу, покликаного замаскувати головний зміст роману. Ну, нічого, я до цього встиг звикнути. Сюжет будь-якого твору Пелевіна завжди рясно присмачений найрізноманітнішими гротескними оборотами, усипаний хитромудрими вигадками, екзотичними сценками. Тут їх також вистачає, а деякі з них навіть можна прийняти за основний зміст фабули. Здається, ось він, ключ всієї композиції. Ан ні, не те! Взяти хоча б «іспанську колекцію живопису». Поміщена майже в самий кінець, ця сцена наштовхує на думку, що Пєлєвін присвятив цілу книгу одному завданню, - намалювати сучасний портрет суспільства споживання.Тут же сама собою спливає паралель з «одномірну людину» Герберта Маркузе. Папірці з печатками - замість картин і скульптур. Читачеві залишається лише погодитися з персонажем Пелевіна Азадовским: і справді, навіщо вивішувати справжні полотна, адже нинішніх учасників світських навколо культурну тусовок, все одно, цікавить лише ціна шедевра в мільйонах доларів та ім'я нинішнього його власника.
Мабуть, «GENERATION П» можна було б прийняти за вітчизняний варіант «одновимірної людини», а Пелевіна - за сьогоднішнього російського Герберта Маркузе. І реакції на книгу, ніби як, підтверджують здогадку. Читаюча публіка впізнала себе. Тому одні цим романом захоплюються, - дізналися. Від того ж інші висловлюють різке неприйняття, - теж дізналися. Так, можна було б прийняти, але не варто цього робити.
Смію вас запевнити: Пєлєвін - не Маркузе. Та і його читачі - не раціональні до мозку кісток західні яйцеголові, а ... ну, ви самі знаєте, хто. Пелевінской зображення нинішнього теле-комп'ютерного суспільства слід розглядати лише як окремо бічне завихрення фабули, а зовсім не як головну ідею.Аналізуючи будь-які книги Пелевіна, завжди треба дотримуватися принципу: шукайте архетип! Так що мені залишається приступити до глибоких розкопкам.
Яке ж символічне значення, який архетип закладено тут в якості наріжного каменя? Незважаючи на кардинальні відмінності композиції і мови, я вбачаю паралель між «Омон Ра» і «GENERATION П». Там головний герой шукає справжню сутність, бігає по життю, злітає вгору, падає на дно і, врешті-решт, знаходить себе. Осягнення Самості - ось головний архетипічний фундамент «Омон Ра». Щось аналогічне знаходимо і тут.
До самої останньої глави я все гадав, що ж використано в якості цього самого наріжного цеглинки, як основи композиції. На назву глави я натрапив, як на темну стіну в ночі: «Золота кімната». Мені хотілося крикнути: «Ну, звичайно ж, як я раніше не здогадався?!» Чуго ж такого несподіваного я побачив у назві «Золота кімната»?
Щоб пояснити дохідливо, мені знадобитися невеликий відступ з прикладом з нашого реального життя. Будь-яким нормальною людиною (а ненормальним - тим більше) міцніше всього засвоюються ідеї, які він не усвідомлено заковтує, а осягає безпосередньо, несвідомо. Талановито виконані художні твори впливають майже виключно несвідомо. Майстри, що працюють на ниві літератури, живопису, кінематографа, щоб бути понятими, повинні використовувати символічні образи. Мистецтво виділилося з числа ремесел саме тому, що говорить на тій же мові, на якому людина отримує повідомлення від особистого несвідомого у сновидіннях. За цим же каналах віруючі отримують послання від Бога. Наведу для прикладу кілька символів, пов'язаних в єдину систему.
Я навмисно не стану звертатися до яких-небудь древнім єгипетським папірусам або до грецької міфології. Всі основні архетипи були осмислені ще в глибоку давнину і описані в легендах кожного з великих народів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Generation П (Віктор Пєлєвін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок