Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Кенгуру (Юз Алешковский)

Переказ скорочено Кенгуру (Юз Алешковский)

Назва:
Переказ скорочено Кенгуру (Юз Алешковский)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,58 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Кенгуру (Юз Алешковский)
Герой повісті звертається до свого товариша по чарці: «Давай, Коля, почнемо по порядку, хоча мені абсолютно не ясно, який у всій цій безглуздій історії може бути порядок». Одного разу, в 1949 р., у героя лунає телефонний дзвінок. Підполковник держбезпеки Кідалла грізно викликає до себе громадянина Теде (така остання блатна кличка героя). Не чекаючи нічого доброго, громадянин Теде сервірує стіл на дві персони, думаючи, скільки ж зірочок додасться на пляшці коньяку до його повернення, дивиться у вікно на школярку, з якою сподівається випити в майбутньому цей коньяк, знімає клопа зі стінки, підкидає його під двері сусідки Зойка і йде на Луб'янку.«Привіт холодного розуму і гарячого серця!» - Вітає Теде Кідаллу, якийколи-то одпустив Теде, пообіцявши приберегти його для особливо важливої справи. До річниці Самого Першого Справи органи вирішують провести показовий процес. Кідалла пропонує Теде, як обвинуваченому по цьому процесу, на вибір одне з десяти справ. Всі справи - фантастичні за своїм задумом та змістом, що для Теде не дивно. Він зупиняється на «Справі про звіряче згвалтування і вбивство найстарішої кенгуру в Московському зоопарку в ніч з 14 липня 1789 року на 9 січня 1905».
Теде поміщають в комфортабельну камеру, щоб він за системою Станіславського складав сценарій процесу. У камері - квіточки, чарівний повітря, на стінах фотографії з картинками, що відображають всю історію партійної боротьби і радянської влади. «Радищев їде з Ленінграда в Сталінград», «Дитинство Плеханова та Стаханова», «Мама Михайла Ботвинника на урочистому прийомі у гінеколога" - лише деякі з безлічі підписів і фотографій. Теде телефонує тієї самої школярці, яку бачив з вікна свого будинку, але потрапляє до Кідалле. «Цей телефон для зізнань і рацпропозицій. Підйом, мерзотник! Припини яйця чухати, коли з тобою розмовляє офіцер контррозвідки », - кричить Кідалла. Виявляється, підполковник бачить у себе на екрані «огидну пику» Теде. Після туалету та сніданку приходить професор біології - для консультації з питань про сумчастих. Кідалла стежить за заняттями в камері по монітору, час від часу грубо втручаючись. Цілий місяць займається Теде з професором і дізнається про кенгуру все. Кідалла надсилає в камеру безліч підсадних стукачек, представниць всіх професій, яким особливо «цінну інформацію» поставляє професор - статевий маніяк, З професором Теде розлучається як з одним ..
Для кращого розуміння майбутніх завдань Теде домагається, щоб камеру відвідав і Валерій Чкаловіч Карцер, винахідник чекістської ЕОМ, яка здатна моделювати фантастичні злочини проти радянського ладу.
Бесіди, які веде Теде з відвідувачами своєї камери, переговори з Кідаллой, почуте і побачене при цьому - все складається з гротескно підібраних уривків фраз і гасел радянської дійсності. Фантасмагорією стає і сам процес, в якому фігурують представники братніх компартій і дочірніх МДБ, письменники, генерали, скрипалі. Політбюро на чолі зі Сталіним, колгоспниці з серпами і піонери. Незважаючи на фантастичність того, що відбувається, життя державної машини, у якій головна частина - органи внутрішніх справ, разюче пізнавана.
На процесі Теде проходить під черговий прізвиськом - Харитон Устінич Йорк. Сам себе герой називає інший кличкою: Фан Фанич. Підсудний X. у. Йорк за вироком отримує вищу міру, але насправді - двадцять п'ять років.Фан Фанич описує табір, немов кошмарний сон з миттєвими змінами часу й місця дії, безліччю персонажів від наглядача до Сталіна. Через шість років, реабілітований, він повертається до Москви.
У квартирі сусідка Зойка в протигазі труїть полчища клопів. У кімнаті Фан Фанича чекає коньяк, постарілий на шість років. Горобці, що залетіли у відкриту колись кватирку, розвели в гніздах численне потомство. Фан Фанич бачить у вікно дівчину - ту саму школярку, якій милувався шість років тому.Він кличе дівчину Іру в кімнату і розкупорювати з нею дочекалася-таки пляшку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Кенгуру (Юз Алешковский)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок