Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Бляшаний барабан (Гюнтер Грасс)

Переказ скорочено Бляшаний барабан (Гюнтер Грасс)

Назва:
Переказ скорочено Бляшаний барабан (Гюнтер Грасс)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,77 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Бляшаний барабан (Гюнтер Грасс)
Дія відбувається в XX ст. В районі Данцига. Оповідання ведеться від імені Оскара мацерат, пацієнта спеціального лікувального закладу, людини, чий ріст припинився у віці трьох років і який ніколи не розлучається з бляшаним барабаном, повірять йому всі таємниці, описуючи з його допомогою все, що бачить навколо. Санітар на ім'я Бруно Мюнстерберг приносить йому пачку чистого паперу, і він починає життєпис - своє і своєї родини.
Перш за все герой описує бабусю по материнській лінії, Ганну Бронський, селянку, яка одного разу в жовтні 1899 році врятувала від жандармів діда героя, Йозефа Коляйчека, сховавши його під своїми численними широкими спідницями. Під цими спідницями у той пам'ятний день, говорить герой, була зачата його мати Агнес. У ту ж ніч Ганна і Йозеф обвінчалися, і брат бабки Вінцент відвіз молодят в центральний місто провінції: Коляйчек переховувався від влади, як палій. Там він влаштувався плотогоном під ім'ям Йозефа Вранкен, що потонув деякий час тому, і жив так до 1913 р., поки поліція не натрапила на його слід. У той рік він повинен був переганяти пліт з Києва, куди плив на буксирі «Радауна».
На тому ж буксирі виявився новий господар Дюкерхоф, в минулому майстер на лесопильне, де працював Коляйчек, який його впізнав і видав поліції. Але Коляйчек не захотів здаватися поліції і після прибуття в рідний порт стрибнув у воду в надії добратися до сусіднього причалу, де як раз спускали на воду корабель під назвою «Колумб». Проте по дорозі до «Колумбу» йому довелося пірнути під занадто довгий пліт, де він і знайшов свою смерть. Оскільки тіло його не було виявлено, ходили чутки, ніби йому все ж таки вдалося врятуватися і він поплив до Америки, де став мільйонером, розбагатівши на торгівлі лісом, акціях сірникових фабрик і страхуванні від вогню.
Через рік бабуся вийшла заміж за старшого брата покійного чоловіка, Грегора Коляйчека.Оскільки він пропивав все, що заробляв на пороховій млині, бабусі довелося відкрити бакалійну лавку. У 1917 р. Грегор помер від грипу, і в його кімнаті поселився двадцятирічний Ян Бронський, син бабусиної брата Вінцента, який збирався служити на головному поштамті Данцига. Вони з кузиною Агнес дуже симпатизували один одному, але так і не одружилися, а в 1923 р. Агнес вийшла заміж за Альфреда мацерат, з яким познайомилася в госпіталі для поранених, де працювала медсестрою. Однак ніжні відносини між Яном та Агнес не припинилися - Оскар неодноразово підкреслює, що схильний швидше вважати своїм батьком Яна, ніж мацерат, Сам Ян незабаром одружився на кашубской дівчині Гедвіга, з якою нажив сина Стефана і дочку Марго.Після укладення мирного договору, коли область навколо гирла Вісли була проголошена Вільним містом Данцигом, в межах якого Польща отримала вільний порт, Ян перейшов служити на польську пошту і отримав польське громадянство. Подружжя ж мацерат після весілля відкупила розорену боржниками крамницю колоніальних товарів і зайнялася торгівлею.
Невдовзі на світ з'явився Оскар. Наділений не по-дитячому гострим сприйняттям, він назавжди запам'ятав слова батька: «Коли-небудь до нього відійде лавка» та слова матінки: «Коли маленькому Оскару виповниться три роки, він у нас отримає жерстяної барабан». Першим його враженням став метелик, що б'ється про палаючі лампочки. Він немов тарабанив, і герой назвав його «наставник Оскара».
Ідея отримати крамницю викликала у героя почуття протесту, а пропозиція матінки сподобалося; відразу усвідомивши, що йому призначено буде все життя залишатися незрозумілим власними батьками, він назавжди перехотілося жити, і лише обіцянка барабана примирило його з дійсністю.Перш за все герой не побажав рости і, скориставшись помилкою мацерат, який забув закрити кришку льоху, на свій третій день народження впав зі сходів, що ведуть вниз. Надалі це позбавило його від ходіння по лікарях. Того ж дня з'ясувалося, що голосом він здатний різати і бити скло.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Бляшаний барабан (Гюнтер Грасс)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок