Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Поєдинок (Олександр Купрін)

Переказ скорочено Поєдинок (Олександр Купрін)

Назва:
Переказ скорочено Поєдинок (Олександр Купрін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,78 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Поєдинок (Олександр Купрін)
Повернувшись з плацу, підпоручик Ромашов подумав: «Сьогодні не піду: не можна кожен день набридати людям». Щодня він просиджував у Ніколаєвих до півночі, але ввечері наступного дня знову йшов в цей затишний будинок.
«Тобі від пані листа прийшла», - доповів Гайнан, черемис, щиро прив'язаний до Ромашова. Лист був від Раїси Олександрівни Петерсон, з якою вони брудно і нудно (і вже досить давно) обманювали її чоловіка. Нудотний запах її парфумів і пішло-грайливий тон листа викликав нестерпне огиду. Через півгодини, соромлячись і обурюючись на себе, він постукав до Ніколаєвим. Володимир Ефімич був зайнятий. Ось уже два роки поспіль він провалював іспити в академію, і Олександра Петрівна, Шурочка, робила все, щоб останній шанс (надходити дозволялося лише до трьох разів) не був втрачений. Допомагаючи чоловікові готуватися, Шурочка засвоїла вже всю програму (не давалася тільки балістика), Володя ж просувався дуже повільно.
З Ромочкой (так вона кликала Ромашова) Шурочка почала обговорювати газетну статтю про нещодавно дозволених в армії поєдинках. Вона бачить в них сувору для російських умов необхідність. Інакше не виведуться в офіцерському середовищі шулера начебто Арчаковскій або п'яниці начебто Назанского. Ромашов не був згоден зараховувати в цю компанію Назанского, який говорив про те, що здатність любити дається, як і талант, не кожному. Колись цю людину відкинула Шурочка, і чоловік її ненавидів поручика.
На цей раз Ромашов пробув біля Шурочки, поки не заговорили, що пора спати.
На найближчому ж полковому балу Ромашов набрався хоробрості сказати коханці, що все скінчилося. Петерсоніха присягнулася помститися. І незабаром Миколаїв став отримувати анонімки з натяками на особливі відносини підпоручика з його дружиною. Втім, недоброзичливців вистачало і крім неї. Ромашов не дозволяв битися унтера і рішуче заперечував «дантистам» з числа офіцерів, а капітану Слива пообіцяв, що подасть на нього рапорт, якщо той дозволить бити солдатів.
Незадоволено було Ромашова і начальство. Крім того, ставало все гірше з грошима, і вже буфетник не відпускав в борг навіть сигарет. На душі було кепсько через відчуття нудьги, безглуздості служби та самотності.
В кінці квітня Ромашов отримав записку від Олександри Петрівни. Вона нагадувала про їх загальну дні іменин (цариця Олександра і її вірний лицар Георгій). Зайнявши грошей у підполковника Рафальського, Ромашов купив парфуми і в п'ять годин був вже у Ніколаєвих. Пікнік вийшов гучний. Ромашов сидів поруч з Шурочкою, майже не слухав просторікування Осадчого, тости і плоскі жарти офіцерів, відчуваючи дивний стан, схоже на сон. Його рука іноді стосувалася Шурочкіной руки, але ні він, ні вона не дивилися один на одного. Миколаїв, схоже, був незадоволений. Після застілля Ромашов побрів до гаю. Позаду почулися кроки. Це йшла Шурочка. Вони сіли на траву. «Я в вас закохана сьогодні», - зізналася вона. Ромочка привидівся їй уві сні, і їй дуже захотілося бачити його. Він став цілувати її плаття: «Саша ... Я люблю вас ...» Вона зізналася, що її хвилює його близькість, але навіщо він такий жалюгідний. У них загальні думки, бажання, але вона повинна відмовитися від нього. Шурочка встала: ходімо, нас спохопляться. По дорозі вона раптом попросила його не бувати більше у них: чоловіка осаджують анонімками.
У середині травня відбувся огляд. Корпусний командир об'їхав вишикувані на плацу роти, подивився, як вони марширують, як виконують рушничні прийоми і перебудовуються для відображення несподіваних кавалерійських атак, - і залишився незадоволений. Лише п'ята рота капітана Стельковскій, де не мучили шагистікой і не крали із загального казана, заслужила похвалу.
Найжахливіше сталося під час церемоніального маршу. Ще на початку огляду Ромашова ніби підхопила якась радісна хвиля, він немов би відчув себе частинкою якоїсь грізної сили. І тепер, йдучи попереду своєї півроти, він відчував себе предметом загального захоплення. Крики ззаду змусили його обернутися і збліднути.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Поєдинок (Олександр Купрін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок