Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Живі і мертві (Костянтин Симонов)

Переказ скорочено Живі і мертві (Костянтин Симонов)

Назва:
Переказ скорочено Живі і мертві (Костянтин Симонов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
13,74 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Короткий переказ твору Живі і мертві (Костянтин Симонов)
Двадцять п'ятого червня 1941 Маша Артем'єва проводжає свого чоловіка Івана Синцова на війну. Синцов їде в Гродно, де залишилася їх однорічна дочка і де сам він протягом півтора років служив секретарем редакції армійської газети. Що знаходиться недалеко від кордону, Гродно з перших же днів потрапляє у зведення, і дістатися до міста не представляється можливим. По дорозі до Могильова, де знаходиться Політуправління фронту, Синцов бачить безліч смертей, кілька разів потрапляє під бомби і навіть веде протоколи допитів, вчиняти тимчасово створеної «трійкою». Діставшись до Могильова, він їде в друкарню, а на наступний день разом з молодшим політруком Люсин відправляється поширювати фронтову газету. У в'їзду на Бобруйськ шосе журналісти стають свідками повітряного бою трійки «ястребків» зі значно переважаючими силами німців і надалі намагаються надати допомогу нашим льотчикам зі збитого бомбардувальника. У результаті Люсин змушений залишитися у танковій бригаді, а отримав поранення Синцов на два тижні потрапляє в госпіталь . Коли він виписується, з'ясовується, що редакція вже встигла покинути Могильов. Синцов вирішує, що зможе повернутися у свою газету, тільки маючи на руках хороший матеріал. Випадково він дізнається про тридцяти дев'яти німецьких танках, підбитих в ході бою в розташуванні полку Федора Федоровича Серпиліна, і їде в 176-ю дивізію, де несподівано зустрічає свого старого приятеля, фоторепортера Мишка Вайнштейна. Познайомившись з комбригом Серпиліна, Синцов вирішує залишитися у нього в полку. Серпилін намагається відмовити Синцова, оскільки знає, що приречений на бої в оточенні, якщо в найближчі години не прийде наказ відступати. Тим не менш Синцов залишається, а Мишко їде до Москви і по дорозі гине.
... Війна зводить Синцова з людиною трагічної долі. Серпилін закінчив громадянську війну, командуючи полком під Перекопом, і до свого арешту в 1937 р. читав лекції в Академії ім. Фрунзе. Він був звинувачений у пропаганді переваги фашистської армії і на чотири роки засланий до табору на Колиму.
Однак це не похитнуло віри Серпиліна в радянську владу. Все, що з ним сталося, комбриг вважає безглуздою помилкою, а роки, проведені на Колимі, бездарно втраченими. Звільнений завдяки турботам дружини і друзів, він повертається в Москву в перший день війни і йде на фронт, не чекаючи ні переатестації, ні відновлення в партії.
176-а дивізія прикриває Могильов і міст через Дніпро, тому німці кидають проти неї значні сили. Перед початком бою в полк до Серпиліна приїжджає комдив Зайчиків і невдовзі отримує важке поранення. Бій триває три дні; німцям вдається відрізати один від одного три полки дивізії, і вони приймаються знищувати їх поодинці. Зважаючи втрат у командному складі Серпилін призначає Синцова політруком у роту лейтенанта Хоришева. Прорвавшись до Дніпра, німці завершують оточення; розгромивши два інших полку, вони кидають проти Серпиліна авіацію. Несучи величезні втрати, комбриг вирішує почати прорив. Вмираючий Зайчиків передає Серпиліна командування дивізією, втім, у розпорядженні нового комдива виявляється не більше шестисот чоловік, з яких він формує батальйон і, призначивши Синцова своїм ад'ютантом, починає виходити з оточення. Після нічного бою в живих залишається сто п'ятдесят чоловік, проте Серпилін отримує підкріплення: до нього приєднується група солдатів, які винесли прапор дивізії, що вийшли з-під Бреста артилеристи з знаряддям і маленька лікарка Таня Овсяннікова, а також боєць Золотарьов і йде без документів полковник Баранов, якого Серпилін, незважаючи на колишнє знайомство, наказує розжалувати в солдати. У перший же день виходу з оточення вмирає Зайчиків.
Увечері 1 жовтня керована Серпиліна група з боями проривається в розташування танкової бригади підполковника Климовича, в якому Синцов, повернувшись з госпіталю, куди відвозив пораненого Серпиліна, дізнається свого шкільного приятеля. Що вийшли з оточення отримують наказ здати трофейну зброю, після чого їх відправляють у тил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Переказ скорочено Живі і мертві (Костянтин Симонов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок