Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Свекруха (Теренцій)

Переказ скорочено Свекруха (Теренцій)

Назва:
Переказ скорочено Свекруха (Теренцій)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,04 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Свекруха (Теренцій)
Юнак Памфіл був дуже небайдужий до гетері Вакхіде. Але під натиском батьків, згнітивши серце, одружився на сусідці - добропорядної Філумені.Вона любить молодого чоловіка. Але серце того, ймовірно, ще належить гетері ...
Непередбачений випадок: при смерті близький родич, і Лахет, батько Памфіла, посилає сина в інше місто по справах про спадщину.
У відсутність Памфіла відбувається несподіване: Філумена повертається в будинок своїх батьків. Цим спантеличена і засмучена її свекруха Сострата: вона встигла полюбити невістку і не розуміє причин її відходу. І навіть спроби побачити Філумену марні: мати дівчини Міріна і служниці всякий раз говорять, що Філумена хвора і її не можна турбувати візитами.
У невіданні перебувають і Лахет, і навіть батько дівчини Фідіпп. Вони сусіди, перебувають у добрих відносинах: все це їм незрозуміло і неприємно. Тим більше що навіть Фідіппа не допускають на жіночу половину будинку до дочки (у гінекей).
Повертається з поїздки Памфіл. Ніякого спадщини, до речі, він не привіз: родич поки живий і, здається, взагалі передумав вмирати. Памфіл хоче побачитися з дружиною. І незабаром з'ясовується, що її хвороба була цілком природного характеру: Філумена народила хлопчика!
Але очевидна, здавалося б, радість затьмарена тим, що ця дитина - не від Памфіла. Він був зачатий, принаймні, за два місяці до весілля. У цьому-то і крилася причина термінового переїзду Філумени під надійне крило матері, подалі від поглядів і пересудів сусідів.
Вона зізнається, що на якомусь святі нею опанував п'яний гвалтівник. І ось тепер з'явилося на світ дитя ...
Молода мати дуже любить свого Памфіла. Той, однак, не хоче визнавати чужу дитину. Більш розумну позицію займає старше покоління: і Сострата і Лахет готові прийняти в будинок і Філумену і маленького онука. А Фідіпп гірко дорікає Мирин за те, що та приховувала від нього домашню ситуацію (шкодуючи, природно, репутацію дочки і не бажаючи хвилювати чоловіка).
А Лахет тут же нагадує синові, що і той не без гріха: ну, хоча б його недавнє захоплення гетерою ... Батько-дідусь вирішує поговорити з Вакхідой безпосередньо. І виявляється, що, як тільки юнак одружився, гетера заборонила йому приходити до неї, проявивши безсумнівну благородство.Більш того, вона погоджується піти в будинок Фідіппа: розповісти Філумені і мірін, що з моменту весілля Памфіл у неї не бував. І не тільки розповідає, а й урочисто присягається, І каже, звертаючись до Лахету: «... не бажаю, щоб твій син / Був поголоскою обплутаний помилковою і небезпідставно / Перед вами виявилася занадто легковажним ...»
Під час цього візиту Міріна зауважує на пальці гетери кільце І пізнає його: це перстень Філумени! Перстень, зірваний із її пальця в ту фатальну ніч гвалтівником і потім ... подарований Вакхіде.
Отже, п'яним гульвісою виявився сам Памфіл! І народився хлопчик - його рідний син!
«Вакхіда! Про Вакхіда! Ти врятувала мене », - вигукує щасливий наречений і молодий батько.
Комедія завершується сценою загальної радості.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Свекруха (Теренцій)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок