Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено У пошуках радості (Віктор Розов)

Переказ скорочено У пошуках радості (Віктор Розов)

Назва:
Переказ скорочено У пошуках радості (Віктор Розов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,89 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору У пошуках радості (Віктор Розов)
У старій московській квартирі живе Клавдія Василівна Савіна. У неї четверо дітей, всі живуть з нею. Старший Федір - хімік, кандидат наук, нещодавно одружився. Його дружину звуть Олена. Дочка Тетяна - їй дев'ятнадцять років - навчається в інституті. Вісімнадцятирічний Микола працює в ремонтних майстернях. Молодшому - Олегу - п'ятнадцять.
Вранці Олена поспішає на розпродаж чеських сервантів. Їм скоро мають дати окрему квартиру, і тому Олена цілими днями простоює в чергах за красивою, дорогими меблями. Кімната, в якій відбувається дія п'єси, вся заставлена вже купленої меблями. Меблі закрита чохлами та ганчірками, і до неї ніхто не торкається, так як Олена боїться що-небудь «попсувати». Вона говорить з чоловіком тільки про меблі і про гроші, «точить його і точить».
До Савіним заходять Іван Микитович Лапшин та його син Гена. Вони ось вже який рік приїжджають до Москви до брата Івана Микитовича, який Савіним - сусід. Лапшин прийшов попросити «заварочкі». Гені ніяково. Він закоханий у Таню і соромиться свого батька, який вважає за краще позичити в іншого, ніж витратити своє. Іван Микитович все намагається одружити сина і для цього купив йому акордеон, щоб «дівок приманював», так як з інструментом «повага буде». Він вважає, що молодь росте дуже розумна, багато стала міркувати. За сніданком він сміється над сином, при всіх розповідаючи про нього різні смішні й безглузді подробиці. Олег співчуває Гені і, коли Лапшин намагається повчати і його, вибухає і робить Лапшин зауваження. Той ображається і йде.
Олег вибачається перед Геною і каже, що не терпить, коли людей ображають.Гена ж говорить, що з часом Олег до цього звикне. Він безпристрасно розповідає про те, що батько б'є його і мати. Олег в жаху, а Гена каже, що «дубленої шкірі зносу немає», витягає з батьківського піджака сотню, ховає.Олег знову жахається, але для Гени - все в порядку речей.
До Федору заходить Леонід Павлович. Йому тридцять два роки, він аспірант, добре заробляє, батьки зараз у Китаї. Леонід доглядає за Танею. Гена, побачивши його, хоче піти, але Олег зупиняє його, щоб той подивився на рибок, акваріум з якими стоїть на вікні. Відходячи від вікна, Олег стрибає через новий письмовий стіл, за яким Федір дозволив Тані позайматися, і перекидає пляшечку з чорнилом. Чорнила заливають стіл. Олег в жаху. Вони з Геною марно намагаються витерти калюжу. Гена збирається брати провину на себе, але Олег не погоджується: повинна ж Олена зрозуміти, що він зробив це ненавмисно.
Олена привозить сервант. Вона сяє, милується річчю і розповідає, що вона з-за нього винесла. Олег намагається заговорити з нею, але вона відмахується, заводить розмову з Танею про Леоніда, вмовляє її вийти за нього заміж, оскільки він - блискуча партія. Олегу нарешті вдається все розповісти. Перед цим він бере з Олени слово, що та не буде його лаяти. Але Олена немов з ланцюга зривається, обзиває Олега «гадиною» і «хуліганом», а дізнавшись, що це сталося через риб, вистачає акваріум і жбурляє його у вікно. Олег кидається за ними у двір, але не встигає: риб з'їдають кішки. Повернувшись, він, плачучи, зриває чохли з меблів, вистачає шаблю, що висіла над диваном, і починає рубати речі. Потім тікає. Гена і Коля кидаються за ним. Лена, як божевільна, метається від речі до речі. Федір розгублено бігає за нею слідом.
Частина речей виносять. Олені погано. Дядя Вася - сусід Савіних - обіцяє полагодити зіпсовану меблі. Клавдія Василівна турбується, що Олег втік з дому. Леонід і Таня залишаються одні. Леонід використовує момент, щоб ще раз нагадати Тані про свої почуття. Таня його не слухає: їй потрібно виговоритися. Вона згадує, як дружно і щасливо вони жили колись. Тепер все це змінилося, так як змінився Федір, якого всі дуже любили. Таня цікавиться, як до Федора відносяться на роботі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено У пошуках радості (Віктор Розов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок