Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено У лісах (Павло Мельников)

Переказ скорочено У лісах (Павло Мельников)

Назва:
Переказ скорочено У лісах (Павло Мельников)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,13 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору У лісах (Павло Мельников)
Середина XIX століття. Привольний, багатий лісами і майстровим людом край - Верхнє Заволжя. Живуть тут у праці і достатку, сповідуючи стару віру. Тут чимало мужиків, вибилися в купці, що звуться тисячники.
Один з таких багатіїв-тисячників Патап Максимович Чапурин мешкає за Волгою в селі Йосипівка. Справи свої Чапурин веде по совісті, і за те йому від усіх шану і повагу.
Чапурінская сім'я невелика. Дружина Ксенія Захарівна та дві дочки: старша, вісімнадцятирічна Настя, батькова улюблениця, і Парасковія, роком молодший. Дочки тільки що повернулися в рідний будинок з Комарівської обителі, де ігуменею була мати Манефа, сестра Патап Максимович,
Є у Чапуріна ще одна богоданной донька, вихована їм сирота Груня, але вона вже одружена з багатим купцем і живе в іншого села.
Зимової студеної часом повертається Чапурин з вдалої деловоі поїздки, радіє зустрічі з домашніми, наділяє їх подарунками.
Залишившись після вечері наодинці з дружиною, Патап Максимович оголошує їй, що днями приїдуть дорогі гості - багатий купець Сніжків з сином, за якого Чапурин прочит видати Настю. Для нього цей шлюб почесний і вигідний.
У Трифона Кудлатого троє синів і дві дівки. Найвдаліший з дітей - старший, красень і перший мастак по токарному справі, Олексій. Тримав Трифон токарно, і все б добре, але навалилися на мужика нещастя - спочатку пожежа, а потім невідомі лиходії обікрали дочиста. Довелося кошлатого двох синів у люди на заробітки віддавати. Олексій потрапив до Чапурін.
Чапурин не на жарт полюбив нового працівника за скромність, старання і майстровитий. Збирається він зробити його прикажчиком, який всіма іншими розпоряджатися буде, але наміри свого поки не оголошує.
На іменини Ксенії Захарівни приїжджає мати Манефа в супроводі двох молоденьких послушниць. Одна з них, жвава Фленушка, випитує серцеву таємницю подружки - Настя зізнається їй у любові до Олексія.
Обговорюючи з домашніми, як все краще влаштувати для прийому гостей, Патап Максимович запитує Настю, що вона думає про заміж-стве, у нього вже й женишок для неї припасений.
Настя спочатку слізно просить батька не видавати її за нелюба, а отримавши відмову, заявляє твердо, що в такому разі вона візьме чернецтво.
Жвава та моторна Фленушка зводить Настю з Олексієм. При першому ж побаченні Настя «пристрасно глянула в очі милому і кинулася на груди його ...».
Провідати названих батьків і привітати Аксенію Захарівну з днем ангела приїжджає і Горпина Петрівна (Груня).
Приїжджають все нові гості, серед яких і Яким Прохорич Стуколов, давній знайомець Чапуріна; він більше чверті століття мандрував десь по світу.Разом зі Стуколовим тримається і купець з міста Дюков.
Стуколов розповідає присутнім про свої поневіряння, натякає на те, що є посланцем білокриницької старообрядницького єпископа, але тут зайнятий справами не церковними. Має у своєму розпорядженні він відомостями про поклади в заволзьких лісах «земляної олії» (золота) і шукає компаньйонів для видобутку його.
Розмова ця чує Олексій, і в нього загоряються очі при помислах про можливе швидке збагачення.
Зав'язалася бесіда переривається прибуттям батька і сина Сніжкова.Старший Сніжків тримається впевнено - він тут багатша і знатніше всіх, - хвалиться вільними мораллю московського купецтва. Чапуріна і його гостей розповідь ця валить в збентеження.
Настя відразу ж здогадується про наміри батька й шепоче Фленушка: «Не бувати сватанню».
Мало не до півночі бенкетували гості, нарешті розійшлися по кімнатах, але далеко не всі поснули. Не спить і мати Манефа, вражена зустріччю з людиною, якого вона давно вважала загиблим. Був у неї гріх в юності, народила вона від Стуколова доньку. Скітниці вкрили дитини, а натомість взяли з грішниці обіцянку «прийняти ангельський образ чернецтва». І хоча батько з часом вже погоджувався на шлюб її з Стуколовим, не зважилася дівчина порушити клятву, дану Господові.
З роками прославилася вона богомільності і умінням управлятися з усіма церковними справами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено У лісах (Павло Мельников)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок