Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Андромаха (Жан Расін)

Переказ скорочено Андромаха (Жан Расін)

Назва:
Переказ скорочено Андромаха (Жан Расін)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,72 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Андромаха (Жан Расін)
Джерелом для цієї п'єси послужила розповідь Енея з третьої книги «Енеїди» Вергілія. Дія відбувається в античні часи в Епірі, області на північному заході Греції. Після падіння Трої вдова вбитого Гектора Андромаха стає полонянкою Пірра, сина Ахілла, Пірр є царем Епіру, він зберігає життя Андромаха і її синові, проти чого виступають інші грецькі царі - Менелай, Одіссей, Агамемнон. Крім того, Пірр обіцяв одружитися на дочці Менелая Герміоні, однак тягне з весіллям і робить знаки уваги Андромаха. Царі направляють до Пірру посла, сина Агамемнона Ореста, з проханням виконати свої обіцянки - страчувати Андромаха та її сина і взяти в дружини Герміону. Орест же закоханий у Герміону і потай сподівається, що Пірр відмовиться від своєї обіцянки. Зустрівшись з Пірром, він говорить йому, що якщо син Гектора залишиться в живих, то в майбутньому почне мстити грекам за батька. Пірр ж відповідає, що не треба загадувати так далеко вперед, що хлопчик - це його трофей, і лише йому вирішувати долю нащадка Гектора, Пірр дорікає царів у непослідовності і жорстокості: вже якщо вони так бояться цієї дитини, то чому ж не вбили його відразу , під час розграбування Трої, коли йшла війна і рубали всіх підряд. Але під час миру «жорстокості безглузді», і Пірр відмовляється обагришь руки кров'ю. Що ж стосується Герміони, то Пірр потай сподівається, що Орест переконає її повернутися до батька, і тоді він зітхне вільніше, бо його тягне до Андромаха.
З'являється Андромаха, і Пірр говорить їй, що греки вимагають смерті її сина, але він готовий відмовити їм і навіть почати війну через дитину, якщо Андромаха вступить з ним шлюб. Однак та відповідає відмовою - після смерті Гектора їй не потрібні ні блиск, ні слава цариці, і вже раз не можна врятувати сина, то вона готова померти разом з ним.
Тим часом ображена Герміона говорить своїй служниці, що ненавидить Пірра і хоче зруйнувати його союз з Андромахой, що їх прикрості - «їй краща нагорода», але вона ще вагається і не знає, що робити - чи віддати перевагу Оресту, то чи можна сподіватися на любов Пірра.
З'являється Орест і говорить Герміоні про свою незгасимої та безнадійної любові до неї. Герміона веде подвійну гру і відповідає Оресту, що завжди пам'ятає про нього і часом зітхає. Вона вимагає, щоб Орест дізнався, що вирішив Пірр - відіслати її до батька або взяти в дружини. Орест сподівається, що Пірр відмовиться від Герміони.
Пірр також веде подвійну гру і при зустрічі з Орестом заявляє, що передумав і готовий віддати сина Гектора грекам і взяти в дружини Герміону. Він доручає Оресту сповістити її про це. Той не знає, що й думати. Пірр ж говорить своєму вихователю Феніксу, що занадто довго добивався прихильності Андромахи і занадто багатьом ризикував заради неї і все марно - у відповідь одні докори. Він не може вирішити остаточно, що йому робити.
Орест тим часом у розпачі - він хоче викрасти Герміону і не слухає розумних доводів свого друга Пілад, який радить йому втекти з Епіру. Орест не бажає страждати один - хай з ним страждає і Герміона, втративши Пірра і трону.Герміона ж, забувши про Ореста, розхвалює переваги Пірра і вже бачить себе його дружиною.
До неї приходить Андромаха з проханням умовити Пірра відпустити її з сином на безлюдний острів сховатися від людей. Герміона відповідає, що від неї нічого не залежить - Андромаха самій потрібно просити Пірра, бо їй він не відмовить.
Андромаха приходить до Пірру і на колінах благає його не віддавати сина, але той відповідає, що в усьому винна вона сама, так як не цінує його любов та заступництво. В останній момент Пірр пропонує Андромаха вибирати: корона або смерть сина. Церемонія одруження вже призначено.
Подруга Андромахи Сефіза говорить їй, що материнський обов'язок понад усе і треба поступитися. Андромаха коливається - адже Пірр зруйнував її місто Трою, вона вирішує запитати поради у тіні Гектора.
Пізніше Андромаха розкриває свій план Сефізе.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Андромаха (Жан Расін)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок