Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Глуха пора листопаду (Юрій Давидов)

Переказ скорочено Глуха пора листопаду (Юрій Давидов)

Назва:
Переказ скорочено Глуха пора листопаду (Юрій Давидов)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,45 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Глуха пора листопаду (Юрій Давидов)
Яблонський (таємний агент секретної поліції) приїжджає до Петербурга, він зустрічається з Судейкін, інспектором секретної поліції. Нещодавно в Харкові Яблонський видав поліції Віру Фігнер (її заарештували, привезли до Петербурга і «показували» директору департаменту поліції Плеве, командиру корпусу жандармів Оржевском і міністру внутрішніх справ Д. А. Толстому).Яблонський вимагає аудієнції у міністра (Толстого) і государя; Судейкін очікує для себе різних нагород.
Сергій Дега, революціонер, приїжджає до Петербурга, він згадує своє московське дитинство, молодшого брата Володю (зараз він живе в Саратові), сестру Лізу (вона навчається в консерваторії), дружину Любу. Коли Дега приходить до сестри, він знайомиться з її другом Миколою Бліновим, студентом гірничого інституту. Блінов теж зайнятий революційною роботою - він показує Дегаєвим «голуба» - унтер-офіцера, який переносить записки засуджених з Петропавлівської фортеці на волю. Дега буває на конспіративних сходках у братів Караулова, де зустрічається з поетом Якубовичем та іншими революціонерами - Флерова, Куницький, Ювачевим. Прапорщик Ювачев згадав свої зустрічі з Дегаєвим в Одесі - той закликав до терору, що викликало протест у Ювачева; крім того, прапорщика насторожували арешти «слідами Дегаева». Дега відправляє сестру до Москви, а Блінова в подорож по Росії з конспіративними дорученнями.
Директор департаменту поліції Плеве приймає агента Яблонського; таємно, за шторами, присутній обер-прокурор Побєдоносцев, якого зацікавив агент Яблонський. Агент запевняє директора Плеве, що керується не кар'єрними і не меркантильними міркуваннями, він вважає, що слід припинити дії терористичної фракції. Плеве нагадує про практичні турботах - скоро коронація, слід попередити можливість замаху на государя. Яблонський «не може дати гарантій», Плеве прощається з ним.
Судейкін в Москві - перевіряє готовність до коронації; Ліза Дегаева в Москві шукає робочого Нілу Сизова (до нього у неї записка від брата Сергія), але, не заставши його, віддає лист його матері; коронація проходить без ексцесів.
Ніл Сизов живе під Москвою у батька своєї нареченої Саші. Він був умілим слюсарем і токарем, раніше разом зі своїм старшим братом Дмитром працював у залізничних майстернях. Сизов почали заступати за скривджених робітників, їх заарештували - Нілу вдалося втекти, а Дмитра начальник московського розшуку Скандраков почав схиляти до співпраці. Доведений до відчаю, Дмитро кидається на Скандракова з ножем, а сам вистрибує у вікно; Скандраков через деякий час оговтався від поранення, а Дмитро, який зламав хребет, вмирає в тюремній лікарні. Після довгих поневірянь по московських нічліжка Ніл поселяється у колійного обхідника Федора, батька Саші.
Володя Дега служить в Саратові, знаходиться під секретним наглядом поліції; до Саратова приїжджає Блінов, знайомиться з Володею.
У розмові Судейкіна і Плеве виникає ідея замаху на міністра Толстого. Цим планом Судейкін ділиться з Яблонським. Готується замах на Толстого; Ніл Сизов робить снаряди: йому допомагає Володя Дега, якого перевели до Петербурга.
Дега приїжджає за кордон, зустрічається з Тихомирова і Ошанін - революціонерами старої гвардії.Перед цим Тихомирову одна з революціонерок, які приїхали до Парижа, сказала про свої підозри з приводу Дегаева. На очній ставці з Дегаєвим вона підтвердила свої звинувачення, і Тихомиров переконався в її правоті. До Петербурга нелегально, під виглядом англійця Норріса, приїжджає революціонер Герман Лопатін. Він дізнається, що скрізь, де побував Блінов, емісар Дегаева, пройшли арешти. Тільки один Дерптський приятель Блінова, про який той не сказав Дегаєвим, залишився на волі. У розмові з Дегаєвим Лопатин з'ясував всю правду: Дега і секретний агент Яблонський - одна особа.
Щоб частково виправдати себе в очах революціонерів, Дега-Яблонський влаштовує вбивство Судейкіна. Після цього він їде за кордон - революціонери обіцяли йому зберегти життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Глуха пора листопаду (Юрій Давидов)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок