Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Повість про красуню Лі (Бо Синцзянь)

Переказ скорочено Повість про красуню Лі (Бо Синцзянь)

Назва:
Переказ скорочено Повість про красуню Лі (Бо Синцзянь)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,75 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Короткий переказ твору Повість про красуню Лі (Бо Синцзянь)
У стародавні часи підростав у сім'ї знатного сановника син, хлопче надзвичайних обдарувань. Батько пишався ним.
Прийшла пора вирушати на державні іспити до столиці. Юнак в'їхав в Чан'ань через ворота кварталу веселощів і негайно запримітив біля одного з будинків красуню. Схоже, і та зазначила молодця. Від людей наш герой дізнався, що дівчина Лі жадібна і підступна, але все-таки звів з нею знайомство. І вона його прямо зачарувала. Оселилися вони разом. Юнак закинув друзів, заняття, знай по театральних вистав та по гулянок походжав. Спочатку вичерпалися гроші. Потім довелося продати коней, екіпаж, а там і слугам черга прийшов.
Красуня, бачачи, що коханий зубожів, задумала підступний план. Заманила його в будинок нібито своєї тітки, а сама вислизнула під приводом раптової хвороби матері. Юнак шукав її, але безуспішно. Зрозумів, що його просто ошукали. Від горя він став чахнути, і люди, бачачи, як близький він до смерті, звезли його у похоронне бюро.
Однак турботами службовців похоронного бюро нещасний поступово прийшов до тями і почав допомагати господареві. Особливо досяг успіху він у співі похоронних плачів, став відомий в місті. Незабаром його навіть суперничає похоронна контора зманили, а коли між конкурентами влаштували змагання, саме юнак своїм співом приніс перемогу нового хазяїна.
На біду, батько, який опинився у справах в столиці, впізнав у виконавця похоронних співів власного сина і в гніві побив його батогами до напівсмерті. Товариші намагалися його виходжувати, але зневірилися: ледь живий юнак блукав по місту, просячи милостиню. Випадково натрапив він на будинок своєї коханої. Жахнувшись скоєного, красуня почала його виходжувати і досягла успіху. Тоді задумала вона знову заохотити юнака до наук. Два роки з дня на день змушувала вона його займатися, перш ніж повернулися його колишні знання. Ще рік пішов на доведення їх до блиску. Іспити юнак здав так, що слава про нього прогриміла по всій країні. Але красуня Лі не заспокоїлася. Вона змусила коханого трудитися ще старанніше. Нарешті, на столичних іспитах він виявився кращим і отримав високий державний пост.
Вирушаючи разом з красунею Лі до нового місця служби, він зустрів власного батька, який, захоплений успіхами сина, простив йому всі гріхи. Більше того, дізнавшись про те, яку роль відіграла в житті юнака його кохана, батько наполіг на якнайшвидшій їх одруження. Красуня стала воістину зразковою дружиною, а серед їх нащадків в безлічі зустрічаємо ми найдостойніших вчених і державних мужів.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Переказ скорочено Повість про красуню Лі (Бо Синцзянь)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок