Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Принц Фрідріх хомбургського (Генріх фон Клейст)

Переказ скорочено Принц Фрідріх хомбургського (Генріх фон Клейст)

Назва:
Переказ скорочено Принц Фрідріх хомбургського (Генріх фон Клейст)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,33 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Принц Фрідріх хомбургського (Генріх фон Клейст)
У центрі драми - битва при Фербелліне (1675), багато в чому визначила подальшу долю Німеччини.
Принц Фрідріх Артур хомбургського, генерал від кавалерії, вночі в сонному заціпенінні сидить під деревом у саду замку і плете лавровий вінок. Курфюрст Браденбургскій, Фрідріх Вільгельм; курфюрстіна, принцеса Наталія Оранська і граф фон Гогенцоллерн з почту курфюрстіни виходять із замку і з балюстради дивляться на принца. Поки принц знаходиться в напівдрімоті, вони вирішують над ним пожартувати. Курфюрст бере у принца вінок, обмотує його ланцюгом зі своєї шиї і передає принцесі. Принц встає, а курфюрст з принцесою, високо приподнимающий вінок, відступають назад. Всі йдуть вгору по сходах. Принцу здається, що він все ще спить. Курфюрст з принцесою входять в замок і зачиняють перед ним двері, однак він встигає зірвати рукавичку з руки Наталії. Принц у крайнє здивування дивиться на двері і на рукавичку, потім, спустившись вниз, при окрик Гогенцоллерна падає як підкошений. Гогенцоллерн заговорює з принцом, і принц поступово починає усвідомлювати, де він знаходиться. Він розповідає графу свій сон, а граф, за домовленістю з курфюрстом, нічим не дає йому зрозуміти, що все з ним трапилося було наяву. Принц, однак, не пам'ятає, що за дівчина була з курфюрстом, і здивований, що після пробудження рукавичка не зникла.
Наступного ранку в залі замку збираються курфюрст, фельдмаршал Дерфлінг, принц хомбургського з рукавичкою за колеться і інші офіцери. Курфюрстіна і принцеса Наталія сідають осторонь. Фельдмаршал диктує офіцерам складений курфюрстом план битви. Все, крім принца, записують. Принц тільки робить вигляд, що пише, сам же розмірковує про те, кому належить захована за його Колетом рукавичка. Незабаром він з'ясовує з допомогою хитрості, що рукавичка належить принцесі Наталії. До того часу виявляється, що фельдмаршал вже закінчив диктувати наказ, і принц розуміє, що майже всі прослухав. Курфюрст ж у наказі особливо підкреслював, що до його сигналу ніхто не повинен рухати війська у вирішальний наступ. Принц все ще знаходиться під враженням свого віщого, як він вважає, сну.
На полі битви, бачачи, як у курфюрста потрапляє гарматне ядро і він гине, принц, охоплений люттю і жагою помсти, раніше загального сигналу веде свої війська у наступ і змушує шведів бігти. Його маневр сприяє перемозі над противником.
Трохи пізніше курфюрстіна, дізнавшись про загибель свого чоловіка, оплакує його смерть. Принцеса Наталія намагається підтримати курфюрстіну, але й сама дуже засмучена, оскільки давно вже є сиротою, а тепер втратила і останнього родича і покровителя. Підоспілий до цього часу принц хомбургського пропонує їй свою руку і серце і клянеться, що навіки буде для неї опорою. Наталія приймає його пропозицію і стає його нареченою.
Раптово входить вахмістр і повідомляє, що курфюрст живий. Замість нього убитий один з офіцерів, яка обмінялася з курфюрстом конем. Сам Фрідріх Вільгельм знаходиться в даний момент в Берліні і наказує віддати під суд того, хто хоч і здобув перемогу, але разом з тим виявив непослух, порушивши наказ і виступивши раніше покладеного терміну. Він не хоче випадкових перемог і вважає, що вартий кари.
Принц прибуває до Берліна, де його заарештовують і відвозять у в'язницю назад у Фербеллін. У в'язниці до принца входить його друг граф фон Гогенцоллерн і повідомляє, що суд засудив його до смерті. Принца анітрохи не турбує ця звістка, оскільки він не вірить, що курфюрст, з дитинства ставився до нього як до сина, дозволить привести цей вирок у виконання. Однак коли він дізнається, що курфюрст вже підписав постанову суду, то позбавляється присутності духу, Гогенцоллерн наводить принца на думку, що, можливо, він порушив якісь плани Фрідріха Вільгельма. Він припускає, що невдоволення курфюрста викликано небажанням принцеси Наталії, зарученою з принцом хомбургського, вийти заміж за шведського короля Карла, який ставить це умовою підписання мирного договору. Гогенцоллерн радить принцу попросити заступництва у курфюрстіни, адже турботу про принца, як про власного сина, заповіла їй його покійна мати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Принц Фрідріх хомбургського (Генріх фон Клейст)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок