Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Братська ГЕС (Євген Євтушенко)

Переказ скорочено Братська ГЕС (Євген Євтушенко)

Назва:
Переказ скорочено Братська ГЕС (Євген Євтушенко)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,73 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Братська ГЕС (Євген Євтушенко)
Молитва перед греблею
«Поет в Росії - більше, ніж поет». Автор підводить підсумок усьому, що сталося колись, смиренно стаючи на коліна, просить допомоги у великих російських поетів ...
Дай, Пушкін, свою співучість і свою здатність, як би Шаля, палити дієсловом. Дай, Лермонтов, свій жовчний погляд. Дай, Некрасов, біль твоєї посіченою музи, дай силу твоєї невишукана. Дай, Блок, свою віщу туманність. Дай, Пастернак, щоб твоя свічка навіки горіла в мені. Єсенін, дай на щастя ніжність мені. Дай, Маяковський, грізну непримиренність, щоб і я, прорубуючись крізь час, зміг сказати про нього товаришів-нащадкам.
Пролог
Мені за тридцять. Ночами я плачу про те, що по дрібницях розтратив життя. У всіх у нас одна хвороба душі - поверховість. Ми на все даємо полуответи, а сили згасають ...
Разом з Галею ми восени їхали по Росії на захід, і за Тулою повернули на Ясну Поляну. Там ми зрозуміли, що геніальність - це зв'язок висоти з глибиною. Три геніальних людини заново народили Росію і не раз ще народять її: Пушкін, Толстой і Ленін.
Ми знову їхали, ночували в машині, і я думав про те, що в ланцюзі великих прозрінь, бути може, бракує всього лише ланки. Ну, що ж - наша черга.
Монолог єгипетської піраміди
Я благаю: люди, вкради мою пам'ять! Я бачу, що все в світі не нове, все точнісінько в точнісінько повторює Стародавній Єгипет. Та ж підлість, ті ж в'язниці, той же пригнічення, ті ж злодії, пліткарі, торгаші ...
А що за лик у нового сфінкса під назвою Росія? Бачу селян, робітників, є і писарі - їх дуже багато.А це, ніяк, піраміда?
Я, піраміда, дещо тобі розповім. Я бачила рабів: вони працювали, потім повставали, потім їх упокорювали ... Який з цього толк? Рабство не знищено: як і раніше існує рабство забобонів, грошей, речей. Ніякого прогресу немає. Людина - раб за природою і не зміниться ніколи.
Монолог Братської ГЕС
Терпіння Росії - це мужність пророка. Вона терпіла - а потім вибухала. Ось я ковшем екскаватора піднімаю до тебе Москву. Дивись - там щось сталося.
Страта Степана Разіна
Всі жителі міста - і злодій, і цар, і бояриня з боярчонком, і купець, і скоморохи - поспішають на страту Стеньки Разіна. Стенька їде на возі і думає про те, що хотів народу добра, але щось його підвело, може, малограмотність?
Кат піднімає блакитний, як Волга, сокиру, і Стенька бачить у його лезі, як у безликої юрби проростають ОСОБИ. Його голова котиться, прохріпев «Не дарма ...», і сміється над царем.
Братська ГЕС продовжує
А тепер, піраміда, я покажу тобі дещо ще.
Декабристи
Вони були ще хлопчиськами, але дзвін шпор не заглушав для них чиїсь стогони. І хлопчики гнівно нашарівалі шпаги. Сутність патріота - повстати в ім'я вільності.
Петрашевці
На Семенівському плацу пахне Сенатській площею: стратять петрашевців. Насувають на очі капюшони. Але один з казнімий крізь капюшон бачить всю Росію: як буяє по ній Рогожин, метається Мишкін, бреде Альоша Карамазов. А ось кати нічого подібного не бачать.
Чернишевський
Коли Чернишевський став біля ганебного стовпа, йому з ешафота була видна вся Росія, як величезне «Що робити?». Чиясь тендітна рука кинула йому з юрби квітка. І він подумав: чи настане термін, і ця ж рука кине бомбу.
Ярмарок у Симбірську
У руках прикажчиків миготять товари, пристав спостерігає за порядком. Гикаючи, котить Ікорний бог. А баба продала свою картоплю, схопила перваку і впала, п'яна, в бруд. Всі сміються, тикають в неї пальцями, але якийсь яснолобий гімназист підняв її і повів.
Росія - не п'яна баба, вона народилася не для рабства, і її не втопчут в бруд.
Братська ГЕС звертається до піраміди
Першоосновою революцій є доброта. У Зимовому ще бенкетує Тимчасовий уряд. Але ось вже розгортається «Аврора», ось узятий палац. Подивися в історію - там Ленін!
Піраміда відповідає, що Ленін ідеаліст. Не обманює тільки цинізм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Братська ГЕС (Євген Євтушенко)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок