Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Конармия (Ісаак Бабель)

Переказ скорочено Конармия (Ісаак Бабель)

Назва:
Переказ скорочено Конармия (Ісаак Бабель)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,10 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Конармия (Ісаак Бабель)
Мій перший гусак
Кореспондент газети «Червоний кавалерист» Лютов (оповідач і ліричний герой) опиняється в лавах Першої Кінної армії, очолюваної С. Будьонним. Перша Кінна, воюючи з поляками, робить похід по Західній України і Галичини. Серед кінармійці Лютов - чужинець. Очкарик, інтелігент, єврей, він відчуває до себе поблажливо-глузливе, а то й неприязне ставлення з боку бійців. «Ти з кіндербальзамов ... і окуляри на носі. Який паршивеньких! Шлють вас, не спитавши, а тут ріжуть за очки », - каже йому начдив шість Савицький, коли він є до нього з папером про прикомандирування до штабу дивізії. Тут, на фронті, коні, пристрасті, кров, сльози і смерть. Тут не звикли церемонитися і живуть одним днем. Потішитися з прибулим грамотія, козаки викидають його скринька, і Лютов шкода повзає по землі, збираючи розлетілися рукописи. Врешті-решт, він, зголоднівши, вимагає, щоб господиня нею нагодувала. Не дочекавшись відгуку, він штовхає її в груди, бере чужу шаблю і вбиває хиткого по двору гусака, а потім наказує господині зажарити його. Тепер козаки більше не насміхаються над ним, вони запрошують його поїсти разом з ними. Тепер він майже як свій, і тільки серце його, обагрене вбивством, уві сні «скрипіло і текло».
Смерть Долгушова
Навіть повоювавши і досить надивившись на смерть, Лютов як і раніше залишається «м'якотілим» інтелігентом. Одного разу він бачить після бою сидить біля дороги телефоніста Долгушова. Той смертельно поранений і просить добити його. "Патрон на мене треба страт, - говорить він. - Наскочить шляхта - насмішку зробить». Відвернувши сорочку, Долгушев показує рану. Живіт у нього вирвано, кишки повзуть на коліна і видно удари серця. Однак Лютов не в силах зробити вбивство. Він від'їжджає убік, показавши на Долгушова підскакав взводного Афоньці Біде. Долгушев і Афонька коротко про щось говорять, поранений простягає козакові свої документи, потім Афонька стріляє Долгушова в рот. Він кипить гнівом на жалісливого Лютова, так що в запалі готовий пристрелити і його. «Іди, - каже він йому, бліднучи. - Уб'ю! Шкодуєте ви, очкасті, нашого брата, як кішка мишку ... »
Життєпис Павліченко, Матвія Родіонича
Лютов заздрить твердості і рішучості бійців, що не випробовують, подібно до нього, помилковою, як йому здається, сентиментальності. Він хоче бути своїм. Він намагається зрозуміти «правду» кінармійці, в тому числі і «правду» їх жорстокості. Ось червоний генерал розповідає про те, як він розрахувався зі своїм колишнім паном Нікітінський, у якого до революції пас свиней. Пан приставав до його дружини Насті, і ось Матвій, ставши червоним командиром, з'явився до нього в маєток, щоб помститися за образу. Він не стріляє в нього відразу, хоч той і просить про це, а на очах божевільної дружини Нікітінського топче його годину або більше і таким чином, за його словами, сповна дізнається життя. Він говорить: «Стріляниною від людини ... тільки звільнитися можна: стрільба - це йому помилування, а собі мерзотна легкість, стріляниною до душі не дійдеш, де вона у людини є і як вона показується».
Сіль
Конармеец Балмашев в листі до редакції газети описує випадки, який стався з ним у поїзді, що рухався на Бердичів. На одній зі станцій бійці пускають до себе в теплушку жінку з грудним дитям, нібито що їде на побачення з чоловіком. Однак в дорозі Балмашев починає сумніватися в чесності цієї жінки, він підходить до неї, зриває з дитини пелюшки і виявляє під ними «добрий Пудовика солі». Балмашев вимовляє полум'яну обвинувальну промову і викидає мешочніци на ходу під укіс. Бачачи ж її залишилася неушкодженою, він знімає зі стінки «вірний гвинт» і вбиває жінку, змив «цю ганьбу з лиця трудової землі і республіки».
Лист
Хлопчик Василь Курдюков пише матері листа, в якому просить надіслати йому що-небудь поїсти і розповідає про братів, які воюють, як і він, за червоних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Конармия (Ісаак Бабель)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок