Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Дивовижні подорожі барона Мюнхаузена (Готфрід Август Бюргер)

Переказ скорочено Дивовижні подорожі барона Мюнхаузена (Готфрід Август Бюргер)

Назва:
Переказ скорочено Дивовижні подорожі барона Мюнхаузена (Готфрід Август Бюргер)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,12 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Дивовижні подорожі барона Мюнхаузена (Готфрід Август Бюргер)
Дивовижні подорожі на суші і на морі, військові походи і веселі пригоди барона фон Мюнхгаузена, про які він зазвичай розповідає за пляшкою в колі своїх друзів
Час дії пригод, описаних у книзі барона Мюнхаузена, - кінець XVIII ст., В ході сюжету головний герой опиняється в різних країнах, де з ним відбуваються неймовірні історії. Всі оповідання складається з трьох частин: власне розповідь барона, морські пригоди Мюнхаузена і подорожі по світу й інші визначні пригоди героя.
Починаються неймовірні пригоди самого правдивої людини на світі, барона Мююсаузена, по дорозі в Росію. По дорозі він потрапляє в страшну сніжну бурю, зупиняється в чистому полі, прив'язує свого коня до стовпчика, а коли прокидається, то виявляється в селі, а його бідна кінь б'ється на куполі церковної дзвіниці, звідки він її знімає влучним пострілом у вуздечку. Іншим разом, коли він проїжджає на санях через ліс, вовк, накинувся на всьому ходу на його кінь в упряжці, настільки вгризається в тіло коня, що, з'ївши його, сам опиняється запряженим в сани, на яких Мюнхаузен і добирається благополучно до Санкт- Петербурга.
Оселившись у Росії, барон часто ходить на полювання, де з ним відбуваються дивовижні речі, але спритність і хоробрість завжди підказують йому вихід зі скрутного становища. Так, одного разу йому доводиться замість рушничного кременю, забутого вдома, використовувати для твору пострілу іскри, які посипалися у нього при ударі з очей. Іншим разом на шматочок сала, нанизані на довгу мотузку, йому вдається зловити таку кількість качок, що вони благополучно змогли донести його на своїх крилах до будинку, де він, по черзі згортаючи їм шиї, здійснює м'яку посадку.
Гуляючи лісом, Мюнхаузен зауважує чудову лисицю, щоб не псувати її шкіру, він вирішує зловити її, прибивши за хвіст до дерева. Бідна лисиця, не чекаючи рішення мисливця, сама залишає свою шкуру і втікає до лісу, так барон отримує її чудову шубу. Без примусу приходить на кухню Мюнхаузена і сліпа вепріца. Коли барон своїм влучним пострілом потрапляє в хвостик порося-поводиря, за який трималася мати, порося тікає, а свиня, тримаючись за залишок хвостика, слухняно йде слідом за мисливцем.
Велика частина незвичайних подій на полюванні обумовлена тим, що у Мюнхаузена кінчаються патрони. Вишневою кісточкою замість патрона стріляє барон у голову оленя, у якого потім між рогів виростає вишневе дерево. За допомогою двох рушничних кременів підриває Мюнхаузен жахливої ведмедя, що напав на нього в лісі. Вовка ж барон вивертає навиворіт, засунувши їй через розкриту пащу в черево руку.
Як у кожного завзятого мисливця, улюблені домашні тварини Мюнхаузена - це хорти собаки і коні. Його улюблена хорт не захотіла кинути барона навіть тоді, коли прийшов їй час обзавестися потомством, тому й ощенилася вона під час погоні за зайцем. Яке ж було здивування Мюнхаузена, коли він побачив, що не тільки за сукою його мчить її потомство, але і зайчиха переслідують її зайченята, яких та народила також під час погоні.
У Литві Мюнхаузен приборкує завзятого коня і отримує його у подарунок. Під час штурму турків у Очакові кінь втрачає свою задню частину, яку барон потім знаходить на лузі в оточенні молоденьких кобил. Мюнхаузен анітрохи не дивується з цього, він бере і зшиває круп коня молодими паростками лавра. У результаті не тільки кінь зростається, але й паростки лавра дають коріння.
Під час російсько-турецької війни, в якій наш доблесний герой не міг не взяти участь, з ним відбувається ще кілька кумедних випадків. Так, він здійснює подорож до табору турків на гарматному ядрі і таким же чином повертається назад. Під час ж одного з переходів Мюнхаузен разом зі своїм конем мало не тоне в болоті, але, зібравши останні сили, сам витягує себе за волосся з трясовини.
Не менш захоплюючі пригоди знаменитого оповідача і на морі. Під час своєї першої подорожі Мюнхаузен відвідує острів Цейлон, де на полюванні він потрапляє, здавалося б, у безвихідну ситуацію між левом і роззявленою пащею крокодила.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Дивовижні подорожі барона Мюнхаузена (Готфрід Август Бюргер)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок