Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Сім'я Буссардель (Філіп Еріа)

Переказ скорочено Сім'я Буссардель (Філіп Еріа)

Назва:
Переказ скорочено Сім'я Буссардель (Філіп Еріа)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,92 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Короткий переказ твору Сім'я Буссардель (Філіп Еріа)
Роман є сімейну хроніку з продовженням. Події, що описуються в романі, розгортаються в Парижі в XIX ст. і починаються з того, що в 1815 р., відслуживши у французькій Національної гвардії, в лоно сім'ї повертається Флоран Буссардель, син незадовго перед тим помер видного митного чиновника. Він поступає на службу в контору біржового маклера, де швидко освоюється, так що справи його йдуть вгору. У нього дві дочки: дев'ятирічна Аделіна і п'ятирічна Жюлі. Незабаром народжуються ще два сини-близнюки - Фердинанд і Луї, При пологах його дружина Лідія вмирає, і Флоран залишається один з чотирма дітьми на руках. По дому і з дітьми йому допомагають Рамелов, п'ятдесятирічна сусідка, яка згодом стає майже членом родини, і Батістіні, сільська дівчина, взята Лідією на допомогу ще в роки війни.
Аделіна дорослішає і вчиться в пансіоні для шляхетних дівиць. Жюлі піклується про братів. Якось одного разу, граючи з ними в індіанців, вона влаштовує в квартирі невелика пожежа. Батістіні, не розібравшись, хто винен, жорстоко лупить близнюків. Підсвідомо вона ніяк не може пробачити їм смерті їх матері, до якої вона була дуже прив'язана. Її звільняють.
Компаньйона Флорана Буссарделя, крадія на військових постачаннях, садять у в'язницю, а Буссардель викуповує його пай у конторі і стає єдиновладним її господарем.
У 1826 р. постає питання про заміжжя Аделіни. Батько знаходить для неї партію в особі Фелікса Міньона, сина одного з пайовиків компанії, що займається перепродажем земельних ділянок у Парижі. Аделіна своїми святенницькими промовами відлякує молодої людини, і той пристрасно закохується в живу і чарівну Жюлі, якій немає ще й шістнадцяти. Флоран Буссардель погоджується видати заміж свою молодшу дочку, а Аделіна залишається старою дівою, пояснюючи це тим, то близнюкам необхідний хтось, хто замінив би їм мати і дбав би про них.
Тим часом контора біржового маклера Буссарделя стає однією з перших в Парижі, справи у нього йдуть повним ходом і виникає необхідність у покупці маєтку, куди маклер міг би запрошувати знайомих на полювання. У 1832 р. Буссардель набуває маєток Грансі, куди і їде вся родина під час лютує в тому ж році в Парижі холери. Фердинанд Буссардель, до того часу перетворився на темпераментного шістнадцятирічного юнака, спокушає в Грансі юну посудомийку Клеманс Блондо. Це його перший досвід на любовному поприщі, і він дорого обходиться дівчині: через операцію з припинення вагітності вона згодом стає не здатною мати дітей і ще в молодості помирає від раку. З свого зв'язку з Клеманс Фердинанд виносить лише перше знайомство з такого роду задоволеннями і бажання пізнати їх знову. Всю юність він проводить в Латинському кварталі в суспільстві грізеток, на відміну від свого нагрудника Луї, цнотливого і боязкого молодої людини.До двадцяти років і в Фердінанда відбувається зміна. Йому набридли його одноманітні задоволення, і він вирішує одружитися, щоб здобути статус серйозного одруженої людини і стати гідним наступником батька. За порадою знайомих його вибір падає на Теодоріну Бізью, дочка власника прядильної мануфактури, родом з Савойї. Через чотири місяці після сімейної ради Теодоріна стає дружиною Фердинанда і поки єдиною пані Буссардель. Незабаром одружується і Луї. На наступний день після його весілля вмирає Рамелов, її ховають у сімейному склепі Буссарделей, де до цих пір святкувала в самоті її улюблениця Лідія. Перед смертю вона вона ніяк не може пробачити їм смерті їх матері, до якої вона була дуже прив'язана. Її звільняють.
Компаньйона Флорана Буссарделя, крадія на військових постачаннях, садять у в'язницю, а Буссардель викуповує його пай у конторі і стає єдиновладним її господарем.
У 1826 р. постає питання про заміжжя Аделіни. Батько знаходить для неї партію в особі Фелікса Міньона, сина одного з пайовиків компанії, що займається перепродажем земельних ділянок у Парижі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Переказ скорочено Сім'я Буссардель (Філіп Еріа)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок