Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Севастопольські розповіді (Лев Миколайович Толстой)

Переказ скорочено Севастопольські розповіді (Лев Миколайович Толстой)

Назва:
Переказ скорочено Севастопольські розповіді (Лев Миколайович Толстой)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,65 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Короткий переказ твору Севастопольські розповіді (Лев Миколайович Толстой)
«Ранкова зоря щойно починає фарбувати небосхил над Сапун-горою; темно-синя поверхня моря вже скинула з себе морок ночі і чекає першого променя, щоб заграти веселим блиском; з бухти несе холодом і туманом; снігу немає - все чорно, але ранковий різкий мороз хапає за обличчя і тріщить під ногами, і далекий невгамовної гул моря, зрідка переривається розкотистим пострілами в Севастополі, один порушує тишу ранку ... Не може бути, щоб при думці, що і ви в Севастополі, не проникло в душу вашу почуття якогось мужності, гордості і щоб кров не стала швидше звертатися у ваших жилах ... »Незважаючи на те, що в місті йдуть бойові дії, життя йде своєю чергою: торговки продають гарячі булки, а мужики - збитень. Здається, що тут дивно змішалася табірна і мирне життя, всі метушаться і лякаються, але це оманливе враження: більшість людей вже не звертає уваги ні на постріли, ні на вибухи, вони зайняті «буденною справою». Тільки на бастіонах «ви побачите ... захисників Севастополя, побачите там жахливі і сумні, великі і забавні, але дивовижні, які вивищують душу видовища».
У госпіталі поранені солдати розповідають про свої враження: той, хто втратив ногу, не пам'ятає болю, тому що не думав про неї; в жінку, відноситься на бастіон чоловікові обід, потрапив снаряд, і їй відрізали ногу вище коліна. В окремому приміщенні роблять перев'язки та операції. Поранені, які очікують своєї черги на операцію, в жаху бачать, як лікарі ампутують їх товаришам руки й ноги, а фельдшер байдуже кидає відрізані частини тіл у кут. Тут можна бачити «жахливі, приголомшливі душу видовища ... війну не в правильному, красивому і блискучому ладі, з музикою й барабанним боєм, з розгорнутими прапорами і гарцюють генералами, а ... війну в теперішньому її еквіваленті - в крові, в стражданнях, у смерті ... ». Молоденький офіцер, котрий воював на четвертому, найнебезпечнішому бастіоні, скаржиться не на велику кількість бомб і снарядів, що падають на голови захисників бастіону, а на бруд. Це його захисна реакція на небезпеку, він веде себе дуже сміливо, розв'язно і невимушено.
По дорозі на четвертий бастіон все рідше зустрічаються невійськові люди, і все частіше попадаються носилки з пораненими. Власне на бастіоні офіцер-артилерист поводиться спокійно (він звик і до свисту куль, і до гуркоту вибухів). Він розповідає, як під час штурму п'ятого числа на його батареї залишилося тільки одне діюче знаряддя і дуже мало прислуги, але все ж на другий ранок він уже знову стріляв з усіх гармат.
Офіцер згадує, як бомба потрапила в матроську землянку і поклала одинадцять осіб. В обличчях, поставі, рухах захисників бастіону видно «головні риси, що становлять силу російського, - простоти і впертості, але тут на кожному обличчі здається вам, що небезпека, злоба і страждання війни, крім цих головних ознак, проклали ще сліди свідомості своєї гідності і високої думки і почуття ... Почуття злоби, помсти ворогові ... таїться в душі кожного ». Коли ядро летить прямо на людину, його не покидає відчуття насолоди і разом з тим страху, а потім він вже сам чекає, щоб бомба вибухнула ближче, тому що «є особлива принадність» у цій грі зі смертю. «Головне, втішне переконання, яке ви винесли, - це переконання у неможливості взяти Севастополь, і не тільки взяти Севастополь, але похитнути де б то не було силу російського народу ... Через хреста, через назву, із загрози не можуть прийняти люди ці жахливі умови: повинна бути інша висока спонукальна причина - ця причина є почуття, рідко виявляється, сором'язлива в російській, але що лежить в глибині душі кожного, - любов до батьківщини ... Надовго залишить у Росії великі сліди ця епопея Севастополя, якою героєм був народ російська ... »
Севастополь у травні
Минає півроку з моменту початку бойових дій в Севастополі. «Тисячі людських самолюбств встигли образитися, тисячі встигли задовольнитися, надутися, тисячі - заспокоїтися в обіймах смерті» Найбільш слушною видається рішення конфлікту оригінальним шляхом; якби воювали двоє солдатів (по одному від кожної армії), і перемога залишилася б за тією стороною, чий солдатів вийде переможцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Переказ скорочено Севастопольські розповіді (Лев Миколайович Толстой)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок