Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Грозовий перевал (Емілі Бронте)

Переказ скорочено Грозовий перевал (Емілі Бронте)

Назва:
Переказ скорочено Грозовий перевал (Емілі Бронте)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,22 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Грозовий перевал (Емілі Бронте)
Відчувши настійну необхідність відпочити від суєти лондонського світла і модних курортів, містер Локвуд вирішив на деякий час оселитися в сільській глушині. Місцем свого добровільного самітництва він вибрав старий поміщицький будинок, Мизу Скворцов, що стояв серед горбистих вересових пусток і боліт північної Англії. Влаштувавшись на новому місці, містер Локвуд визнав потрібним нанести візит власникові Шпаків і єдиному своєму сусідові - сквайрові Хиткліфу, який жив милях в чотирьох, в садибі, що іменується Грозовий Перевал. Господар і його житло справили на гостя дещо дивне враження: джентльмен по одягу і манерам, зовнішністю Хиткліф був чистий циган А дім його нагадував скоріше суворе житло простого фермера, ніж садибу поміщика. Окрім господаря на Грозовому Перевалі мешкали старий буркотливий слуга Джозеф; юна, чарівна, але якась надмірно різка і повна до всіх неприхованого презирства Кетрін Хиткліф, невістка господаря; і Гертон Ерншо (це ім'я Локвуд бачив вибитим поряд з датою «1500» над входом в садибу) - сільського вигляду малий, небагато чим старше Кетрін, дивлячись на яке можна було з упевненістю сказати лише те, що він тут і не слуга, і не господарський син. Заінтригований, містер Локвуд попросив економку, місіс Дин, задовольнити з'їдає його цікавість і повідати історію дивних людей, що жили на Грозовому Перевалі. Прохання було звернена як не можна більш за адресою, бо місіс Дін виявилася не тільки прекрасною оповідачка, але також і безпосередньої свідком драматичних подій, з яких складалася історія сімейств Ерншо і Лінтонов та їх злого генія - Хитклифа.
Ерншо, розповідала місіс Дин, спрадавна жили на Грозовому Перевалі, а Лінтони на Мизі Скворцов. У старого містера Ерншо було двоє дітей - син Хиндлі, старший, і дочка Кетрін. Якось раз, повертаючись з міста, містер Ерншо підібрав на дорозі вмираючого від голоду обідранця-циганчука і приніс його в будинок. Хлопця виходили і охрестили Хиткліфом (згодом ніхто вже не міг точно сказати, ім'я це, прізвище або те й інше відразу), і незабаром для всіх стало очевидним, що містер Ерншо прив'язаний до найди значно більше, ніж до рідного сина. Хиткліф, в чиєму характері переважали зовсім не найблагородніші риси, безсовісно цим користувався, по-дитячому всіляко тиранячи Хиндлі. З Кетрін же у Хитклифа, як не дивно, зав'язалася міцна дружба.
Коли старий Ерншо помер, Хиндлі, на той час кілька років прожив у місті, приїхав на похорони не один, а з дружиною. Разом вони живо завели на Грозовому Перевалі свої порядки, причому молодий господар не забув жорстоко відігратися за приниження, які колись переносив від батьківського улюбленця: той тепер жив на положенні чи не простого працівника, Кетрін теж доводилося нелегко під опікою недалекого злобного ханжі Джозефа ; єдиною, мабуть, її відрадою була дружба з Хиткліфом, мало-помалу переростала в неусвідомлювану ще молодими людьми закоханість.
На Мизі Скворцов тим часом теж жили двоє підлітків - хазяйські діти Едгар і Ізабелла Лінтони. На відміну від дикунів сусідів, це були справжні благородні пани - виховані, освічені, зайве, може бути, нервові і зарозумілі. Між сусідами не могло не відбутися знайомства, проте Хиткліф, безрідний плебей, в компанію Лінтонов прийнятий не був. Це б ще нічого, але з якогось моменту Кетрін стала з неприховано великим задоволенням проводити час в суспільстві Едгара, нехтуючи старим другом, а то, часом, і глузуючи з них. Хиткліф присягнувся страшно помститися молодому Лінтону, і не в натурі цієї людини було кидати слова на вітер.
Йшов час. У Хиндлі Ерншо народився син - Гертон; мати хлопчика після пологів злягла і більше вже не вставала. Втративши найдорожче, що у нього було в житті, Хиндлі на очах здавав і опускався: цілими днями пропадав в селі, повертаючись же п'яним, невгамовним буйством наводив жах на домашніх.
Відносини Кетрін і Едгара поступово набували все більш серйозний характер, і ось, в один прекрасний день молоді люди вирішили одружитися. Кетрін непросто далося таке рішення: душею і серцем вона знала, що надходить неправильно; Хиткліф був осередком найбільших її дум, тим, без кого для неї немислимий мир.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Грозовий перевал (Емілі Бронте)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок