Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Велич і падіння короля Оттокара (Франц Грільпарцера)

Переказ скорочено Велич і падіння короля Оттокара (Франц Грільпарцера)

Назва:
Переказ скорочено Велич і падіння короля Оттокара (Франц Грільпарцера)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Велич і падіння короля Оттокара (Франц Грільпарцера)
У Празькому замку короля Богемії Пршемисла Оттокара серед його челяді панує сум'яття. Оттокар розриває шлюб зі своєю дружиною Маргаритою Австрійською, вдовою німецького імператора Генріха фон Гогенштауфена. Король уклав цей шлюб з міркувань вигоди, щоб заволодіти Австрією, що належить королеві в спадщину. Це добре розуміє Маргарита - «королева сліз», що втратила у першому шлюбі двох дітей. У неї вже немає ні надії, ні бажання мати спадкоємця. Вона стала дружиною Оттокара щоб уникнути нескінченних воєн, бажаючи пов'язати світом Богемію і Австрію. На її очах знатне сімейство фон Розенбергів затівали інтриги, розривали і без того слабкі узи її шлюбу з Оттокаром, щоб одружити короля на юній Берті фон Розенберг і стати ближче до трону. Однак з-за своїх корисливих планів Оттокар швидко відмовляється від дівчини, нітрохи не переймаючись честі її самої і честі її родини. У нього вже інші плани. Про це Маргарита розповідає графу Рудольфу фон Габсбургу, майбутньому імператору Священної Римської імперії, з гіркотою зазначаючи, як багато зла скоїв Оттокар. Благородна Маргарита, спадкоємиця древнього роду, змушена подарувати йому перед розлученням успадковані нею Австрію і Штирію, щоб не викликати нових кровопролить. Вона ще вірить у розум і людяність Оттокара.
Властолюбству Оттокара поки немає перешкоди і кордонів. Він мріє підкорити всю середньовічну Європу. Для своєї Праги він хоче того ж могутності та слави, якими користуються в XIII ст. Париж, Кельн, Лондон і Відень. Зміцнення потужності Чехії вимагає все нових жертв. Не сумніваючись в розумінні з боку Маргарити, Оттокар довірливо повідомляє їй, що «запустив руку» і до Угорщини, збираючись укласти шлюб з Кунігунда, онукою угорського короля. «Моя країна мене тепер і одружує і розводить», - цинічно заявляє він. Даремно Маргарита попереджає його, що неправедні справи зазвичай супроводжуються проявами злоби і зради за спиною переможця. Оттокар відчуває свою силу і вдачу, ворогів не боїться, а до людських доль байдужий.
Князі Священної Римської імперії направили до Оттокару посольство з пропозицією прийняти імперську корону, якщо на церемонії обрання імператора на сеймі у Франкфурті вибір впаде на нього. Але самовпевнений король не поспішає з відповіддю, «спершу нехай виберуть», потім вже він відповість. Ні він сам, ні його придворні, ніхто не сумнівається в тому, що оберуть його - самого сильного. Страх змусить зробити такий вибір.
А поки в тронному залі королівського замку під звуки фанфар зібралася строката Богемська знати і воєначальники, лицарі Австрії, Каринтії, Штирії. Татарські посли прийшли просити миру. Зі своїми дітьми та Кунігунда присутній король Угорщини. Всі прославляють Оттокара, всі поспішають довести свою відданість і проголосити його, ще не обраного, німецьким імператором.
Посли Священної Римської імперії і граф фон Габсбург під своїм заступництвом відводять з святкування небажану тепер тут Маргариту. Вони обурені жорстокістю і підступністю Оттокара.
Молода королева, красива «пихата мадярки» вже розчарувалася в своєму немолодому дружині, яку цікавлять лише державні справи. Кунігунда сумує за веселому батьківському двору, де їй із захопленням служили всі чоловіки королівства. З нею заводить інтрижку Цівіш фон Розенберг, поки не розкритий таємний ворог Оттокара, його придворний і довірений. Але жінки - це тільки засіб досягнення успіху для Оттокара, а в тому, що розумний Цівіш не посміє зазіхнути на честь короля, він впевнений. Як удар грому серед ясного неба для всіх звучить повідомлення про те, що на знаменитому сеймі у Франкфурті німецьким імператором обирається не Оттокар, а Рудольф фон Габсбург. Перемогла думка тих, хто обурився невгамовним владолюбством Оттокара, його нелюдськими вчинками, безправ'ям, твореним на підпорядкованих йому землях. Імперії потрібен справедливий государ, а не той, хто ходить по трупах.
Новий німецький імператор запрошує до себе Оттокара для обговорення необхідності повернення всіх тих земель, які були захоплені ним мечем або інтригами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Велич і падіння короля Оттокара (Франц Грільпарцера)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок