Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Хомо Фабер (Макс Фріш)

Переказ скорочено Хомо Фабер (Макс Фріш)

Назва:
Переказ скорочено Хомо Фабер (Макс Фріш)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,19 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Хомо Фабер (Макс Фріш)
Події розгортаються в 1957 р. Вальтер Фабер, п'ятдесятирічний інженер, швейцарець за походженням, працює в ЮНЕСКО і займається налагодженням виробничого устаткування в промислово відсталих країнах.По роботі йому доводиться часто подорожувати. Він вилітає з Нью-Йорка до Каракаса, однак його літак через неполадки в моторі змушений здійснити аварійну посадку в Мексиці, в пустелі Тамауліпас.
За ті чотири дні, що Фабер проводить разом з іншими пасажирами у розпеченій пустелі, він зближується з німцем Гербертом Хенке, який летить до свого брата, керуючому тютюнової плантацією фірми «Хенке-Бош», до Гватемали. У розмові несподівано з'ясовується, що братом Герберта є не хто інший, як Йоахім Хенке, близький друг молодості Вальтера Фабера, про який він нічого не чув уже близько двадцяти років.
До другої світової війни, в середині тридцятих років, Фабер зустрічався з дівчиною на ім'я Ганна. Їх пов'язувало в ті роки сильне почуття, вони були щасливі. Ганна завагітніла, але з особистих мотивів і, певною мірою, через нестабільність політичної ситуації в Європі сказала Фаберу, що народжувати не буде. Друг Фабера лікар Йоахім повинен був зробити Ганні операцію по перериванню вагітності. Незабаром після цього Ганна втекла з мерії, де повинна була зареєструвати свій шлюб з Фабер. Фабер покинув Швейцарію та один поїхав по роботі в Багдад, у тривале відрядження. Сталося це в 1936 р. Надалі про долю Ганни йому нічого не було відомо.
Герберт повідомляє, що після від'їзду Фабера Йоахім одружився на Ганні і у них народилася дитина. Однак через кілька років вони розлучилися. Фабер робить деякі підрахунки і приходить до висновку, що народжений у них дитина не його. Фабер приймає рішення приєднатися до Герберта і відвідати свого давнього друга в Гватемалі.
Діставшись після двотижневої подорожі до плантації, Герберт і Вальтер Фабер дізнаються, що за кілька днів до їхнього приїзду Йоахім повісився.Вони зраджують його тіло землі, Фабер їде назад в Каракас, а Герберт залишається на плантації і замість брата стає її керуючим. Завершивши наладку обладнання в Каракасі, перед відльотом на колоквіум в Париж Фабер повертається до Нью-Йорк, де живе більшу частину часу і де його чекає Айві, його коханка, дуже нав'язлива заміжня молода особа, до якої Фабер не живить сильних почуттів. Переситившись за короткий термін її суспільством, він вирішує змінити свої плани і, всупереч звичаю, щоб швидше розлучитися з Айві, виїжджає з Нью-Йорка на тиждень раніше наміченого терміну і добирається до Європи не на літаку, а на теплоході.
На борту теплохода Фабер знайомиться з молоденькою рудоволосої дівчиною.Після навчання в Єльському університеті Сабет (або Елісабет - так звати дівчину) повертається до матері в Афіни. Вона планує дістатися до Парижа, а потім автостопом поїздити по Європі і закінчити свою подорож в Греції.
На теплоході Фабер і Сабет багато спілкуються і, незважаючи на велику різницю у віці, між ними зароджується почуття прихильності, пізніше переростає в кохання. Фабер навіть пропонує Сабет вийти за нього заміж, хоча раніше не мислив пов'язати своє життя з будь-якою жінкою. Сабет не приймає його пропозиції всерйоз, і після прибуття теплохода в порт вони розлучаються.
У Парижі вони випадково зустрічаються знову, відвідують оперу, і Фабер вирішує супроводжувати Сабет в поїздці по півдню Європи і тим самим позбавити її від можливих неприємних випадковостей, пов'язаних з подорожжю автостопом. Вони заїжджають в Пізу, Флоренцію, Сієну, Рим, Ассізі. Незважаючи на те що Сабет тягає Фабера по всіх музеях та історичних пам'яток, до яких він не мисливець, Вальтер Фабер щасливий. Йому відкрилося невідоме досі почуття. Між тим час від часу в нього з'являються неприємні відчуття в області шлунка. Спочатку це явище майже його не турбує.
Фабер не в змозі пояснити собі, чому після зустрічі з Сабет, дивлячись на неї, він все частіше починає згадувати Ганну, хоча очевидного зовнішньої схожості між ними не існує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Хомо Фабер (Макс Фріш)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок