Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Зображений ангел (Микола Лєсков)

Переказ скорочено Зображений ангел (Микола Лєсков)

Назва:
Переказ скорочено Зображений ангел (Микола Лєсков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,83 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Зображений ангел (Микола Лєсков)
На заїзді ховаються від негоди кілька подорожніх. Один з них стверджує, що «будь-якого врятованого людини ... ангел керується», і його самого ангел водив. Наступна розповідь він вимовляє, стоячи на колінах, тому як все, що сталося - «справа вельми священне і страшне».
Маркуша, «незначний людина», народжений у «старої російської вірі», служить каменярем в артілі Луки Кирилова, самої чудової іконою в якій вважається зображення ангела. На Дніпрі артіль будує разом з англійцями кам'яний міст і три роки живе «мірственним» духом і «преізящество богодане природи» відчуває. Але після того як неосвічений і нагадує «верблуда» Марою винаходить особливий спосіб розбивати прочнейшие болти, про старовірів йде слава. Пімен Іванов, який, на відміну від «справжніх статечних старовірів», не цурається спілкування з чиновниками, зустрічається з дружиною «не менш важливого особи», яка просить у старовірів вимолити їй дочка. Пімен нічого старовірам не розповідає ні про це, ні про подальші дорученнях, але всі вони виконуються. Розплатившись з Пимоном грошима «на свічки і масло», бариня висловлює бажання подивитися на ангела-хранителя, і Пімену доводиться про все розповісти старовірів. На ранок після приїзду пані дружина Луки Кирилова, тітка Міхайліца, розповідає, що вночі ангел зійшов з ікони. У цей час чоловік пані, за якого Пімен «Молитва», отримує хабар від «жидів», але ті його обманюють і ще більше відданого тому вимагають. Бариня вимагає цих грошей у старовірів. Старовіри таких грошей не мають, і на їх житло нападають жандарми, «запечатують» ікони, в тому числі і лик ангела, сургучем, відвозять і звалюють в підвал. Ікона з ангелом придивляється архієрею, і її ставлять у вівтарі. Старовіри вирішують зберігача підмінити - «скрасти і роздрукувати», а «до виконання цього рішучості» обирають оповідача цієї повісті і доброзвичайно отрока Левонтія.
Тим часом за Пімену раптом «пегота пішла», а на старовірів нападає «сугуба туга», а разом з нею хвороба очей, вилікувати яку зможе тільки ікона-охоронниця. Таке благочестя чіпає старшого серед англійців Якова Яковича, якому Маркуша пояснює, що художник з міста не зможе точну копію виконати, представити «тип особи небожітельний». І ікона та Строгановського малюнка, а він сильно відрізняється від інших писань. А сьогодні «високого натхнення тип втрачений» і «в нових школах художества повсюдне растлеяніе почуття розвинене і суєті розум підкоряється». "Писання не кожному дано зрозуміти, і зображена небесна слава дуже при цьому допомагає про гроші і всю славу земної думати не інакше як про гидоти господом перед ». Самі ж старовіри молять «Християнської кончини живота і доброго одвіту на страшному судилище». Англієць та його дружина такими промовами настільки зворушені, що дають Маркуш грошей, і він з «среброуздим» Левонтіем вирушає на пошуки ізографа.
Доходять вони до Москви, «древле російського суспільства преславної цариці», але і нею не втішаються, вважаючи, що старина в Москві не на «Добротолюбіє й благочесті, а на єдиному впертості» грунтується. А майстри в мистецтві охайні, всі один перед одним величаються або, «бандами сукупність», по корчмах вино п'ють і своє мистецтво хвалять «з чванливої пихою». На Маркуш нападає нудьга, а Левонтій боїться, що його «спокуса обдержать може», і виявляє бажання побачити безгневного старця Памву і зрозуміти, якою є «благодать» панівної церкви. На всі протести Маркуші про те, що церковні «кофій» п'ють і зайців їдять, Левонтій відповідає своєю освіченістю. З Москви подорожні йдуть в Суздаль шукати ізографа Севастіана, і по дорозі, обраної Маркуш, втрачаються. Левонтій виглядає хворим і відмовляється йти. Але з'явився з лісу невеликий дідок закликає його встати і веде подорожніх у своє житло. Маркуша розуміє, що це і є Памва безгневний.
Памва випускає душу з Левонтія, «як голуба з клітки», і отрок вмирає. Маркуш не можна звинуватити старця: «нездоланний ця людина з таким смиренням», але він вирішує, що «якщо тільки в церкві два такі людини є, то ми пропали, бо цей весь любов'ю одушевлений».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Зображений ангел (Микола Лєсков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок