Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Ася (Іван Сергійович Тургенєв)

Переказ скорочено Ася (Іван Сергійович Тургенєв)

Назва:
Переказ скорочено Ася (Іван Сергійович Тургенєв)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,10 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Ася (Іван Сергійович Тургенєв)
М. М., немолодий світська людина, згадує історію, яка трапилась, коли йому було років двадцять п'ять. М. М. тоді подорожував без мети і без плану і на шляху своєму зупинився в тихому німецькому містечку N. Один раз Н. М., прийшовши на студентську вечірку, познайомився в натовпі з двома росіянами - молодим художником, назвався Гагин, і його сестрою Анною, яку Гагин називав Асею. М. М. уникав росіян за кордоном, але новий знайомий йому сподобався відразу. Гагин запросив М. М. до себе додому, на квартиру, в якій вони з сестрою зупинилися. Н. Н. був зачарований своїми новими друзями. Ася спочатку дічілась М. М., але скоро вже сама заговорювала з ним. Настав вечір, прийшла пора їхати додому. Їдучи від Гагіна, М. М. відчув себе щасливим.
Минуло багато днів. Витівки Асі були різноманітні, кожен день вона представлялася нової, інший - то вихованої панянкою, то пустотливим дитиною, то простенької дівчинкою. М. М. регулярно відвідував Гагин. Якийсь час опісля Ася перестала пустувати, виглядала засмученою, уникала М. М. Гагин звертався з нею ласкаво-поблажливо, а в Н. Н. міцніло підозра, що Гагин - не брат Асі. Дивний випадок підтвердив його підозри. Один раз Н. Н. випадково підслухав розмову Гагіна, в якому Ася говорила Гагіна, що любить його і нікого іншого не хоче любити. Н. Н. було дуже гірко.
Кілька наступних днів Н. Н. провів на природі, уникаючи Гагин. Але через кілька днів він знайшов удома записку від Гагіна, який просив його прийти. Гагин зустрів Н. Н. по-дружньому, але Ася, побачивши гостя, розреготалася і втекла. Тоді Гагин розповів другові історію своєї сестри.
Батьки Гагіна жили в своєму селі. Після смерті матері Гагіна його батько виховував сина сам. Але одного разу приїхав дядько Гагіна, який вирішив, що хлопчик повинен вчитися в Петербурзі. Батько не хотів, але поступився, і Гагин вступив до школи, а потім до гвардійського полку. Гагин часто приїжджав і одного разу, вже років у двадцять, побачив у своєму будинку маленьку дівчинку Асю, але не звернув на неї жодної уваги, почувши від батька, що вона сирота і взята ним «на прокормление».
Гагин довго не був у батька і лише отримував від нього листа, як раптом одного разу прийшла звістка про його смертельної хвороби. Гагин приїхав і застав батька вмираючим. Той заповідав синові піклуватися про свою дочку, сестру Гагіна - Асі. Незабаром батько помер, а слуга розповів Гагіна, що Ася - дочка батька Гагіна і покоївки Тетяни. Батько Гагіна дуже прив'язався до Тетяни і навіть хотів на ній одружитися, але Тетяна не вважала себе панею і жила у своєї сестри разом з Асею. Коли Асі було дев'ять років, вона втратила матір. Батько взяв її в будинок і виховував сам. Вона соромилася свого походження і спочатку боялася Гагіна, але потім його полюбила. Той теж до неї прив'язався, привіз її в Петербург і, як йому було гірко це робити, віддав в пансіон. Там у неї не було подруг, панночки її не любили, але тепер їй сімнадцять, вона закінчила навчання, і вони разом поїхали за кордон. І ось ... вона пустує і дуріє, як і раніше ...
Після розповіді Гагіна М. М. стало легко. Ася, яка зустріла їх у кімнаті, раптово попросила Гагіна зіграти їм вальс, і Н. Н. і Ася довго танцювали. Ася вальсували чудово, і Н. Н. довго потім згадував цей танець.
Весь наступний день Гагин, Н. Н. і Ася були разом і веселилися, як діти, але через день Ася була бліда, вона сказала, що думає про свою смерть. Все, крім Гагіна, були сумні.
Один раз Н. Н. принесли записку від Асі, в якій вона просила його прийти. Скоро до М. Н. прийшов Гагин і сказав, що Ася закохана в Н. М. Вчора весь вечір її била лихоманка, вона нічого не їла, плакала і зізналася, що любить Н. М. Вона бажає виїхати ...
Н. Н. розповів одному про записці, яку прислала йому Ася. Гагин розумів, що його друг не одружується з Асі, тому вони домовилися, що Н. Н. чесно з неї поясниться, а Гагин сидітиме вдома і не показувати, що знає про записці.
Гагин пішов, а в М. Н. голова йшла обертом. Інша записка сповістила Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Ася (Іван Сергійович Тургенєв)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок