Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Торчок (Вільям Берроуз)

Переказ скорочено Торчок (Вільям Берроуз)

Назва:
Переказ скорочено Торчок (Вільям Берроуз)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,24 KB
Завантажень:
157
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Короткий переказ твору Торчок (Вільям Берроуз)
Вільям Лі народився і виріс у фешенебельному тихому передмісті одного з великих міст Середнього Заходу. У дитинстві і юності він нічим особливим не виділявся серед однолітків, хіба що значно більше їх читав. Після закінчення Гарварду Вільям з рік тинявся по передвоєнної Європі, благо стабільний щомісячний дохід в сто п'ятдесят доларів рятував його від необхідності заробляти на життя. Коли почалася війна, він добровольцем пішов в армію, але там йому не сподобалося, і він комісували з діагнозом шизофренія. Після армії заради цікавості він перепробував безліч професій - від приватного детектива до бармена, від робітника на заводі до конторського клерка - і саме в цей час, в кінці війни, вперше дізнався, що таке наркотики.
Людина пробує наркотики, а потім виробляється залежність. Це трапляється, як правило, коли ніщо інше у житті особливого інтересу не викликає, по-справжньому не надихає хоча б на такі дурниці, як підвестися з ранку, поголитися ... Ніхто не починає колотися з наміром стати наркоманом: просто в один прекрасний ранок ти прокидаєшся у важкому отходняки, і це означає - все, ти міцно підсів.
На відміну від спиртного або трави, справжня дурість - не джерело кайфу і не стимулятор. Дурь - це спосіб життя.
У Вільяма був приятель, який працював в порту і справно тягнув звідти все, що погано лежить.Якось раз цей приятель заявився до нього з автоматом і упаковкою з п'яти ампул морфію - вдома у нього лежало ще п'ятнадцять таких упаковок - і попросив допомогти знайти покупця на це «добро». На автомат покупець знайшовся легко, з морфієм ж довелося повозитися. Втім, досить швидко через іншого свого приятеля Вільям вийшов на двох типів, Роя і Германа, які і взяли частину товару. А кілька днів по тому він вколов собі одну з ампул, що залишилися.
Слідом за хвилею теплою, ні на що не схожою розслабленості Вільяма охопив дикий страх -якийсь страхітливий образ маячив поруч, ніяк не потрапляючи в поле зору і тому стаючи ще жахливіше. А потім почалося кольорове кіно: величезний, залитий неоновим світлом бар і офіціантка, що несе на підносі череп - наочне втілення страху смерті ... На ранок він прокинувся все з тим же відчуттям жаху; його знудило, півдня він відчував себе зовсім розбитим.
За місяць Вільям потроху використовував весь залишився у нього морфій; після третьої дози напади жаху припинилися. Коли запас виснажився, він став купувати зілля у Роя. Той же Рой навчив його всім технічним премудростям наркоманськой побуту, в тому числі вмінню діставати рецепти на морфій і отоварювати їх в аптеках: одні лікарі ловилися на симуляцію каменів у нирках, для інших, що не мали іншої клієнтури, виписка рецептів наркоманам була основною статтею доходу. Поступово і проводити час Вільям став у барі, де тусувалися в основному блакитні і торчки, доставали гроші на чергову дозу, нишпорячи по кишенях п'яних в підземці.
Якось приятель Роя, Герман, запропонував Вільяму на пару взяти цілий кілограм новоорлеанской марихуани. Той погодився. Травку вони потім збули з допомогою якоїсь лесбіянки зГрінвіч-Віллідж, що представлявся поетесою. Справа була вигідна, але надто занудне: на відміну від нормальних наркоманів любителі трави, які брали-то її зазвичай на пару доларів за раз, неодмінно бажали, щоб продавець покурив і побазарувати з ними - не обламував кайф, коротше.Взагалі марно траву зараховують до наркотиків: і звикання до неї не буває, і здоров'ю вона не шкодить. Ось тільки за кермо, обкурилися, краще не сідати, так як звичне відчуття простору і часу від косяка-іншого втрачається геть.
Як і слід було того очікувати, з часом Вільям остаточно сів на голку, йому тепер було потрібно колотися тричі на день, щоб підтримувати норму. Він оселився з двома такими ж торчки; разом вони діставали гроші і рецепти, купували дурь, разом ширяли. Процесом добування наркотику і його споживання обмежувалася вся сфера їх інтересів, проміжок часу між дозами заповнювався виключно очікуванням наступної.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Переказ скорочено Торчок (Вільям Берроуз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок