Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Цукровий німець (Сергій Кличков)

Переказ скорочено Цукровий німець (Сергій Кличков)

Назва:
Переказ скорочено Цукровий німець (Сергій Кличков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,06 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Цукровий німець (Сергій Кличков)
Перша світова війна. Солдати дванадцятого роти - вчорашні мужики з села Чертухіно. Миколай Митрич Зайцев, син чертухінского крамаря, молодий хлопець, нещодавно проведений в зауряд-прапорщики. Його всі звуть Зайчиком. Він майстер складати пісні. Зайчик - людина добра і безмовних: всі (і навіть фельдфебель Іван Палич) звертаються з ним безцеремонно. Як-то раз під час огляду на Зайчика накричав командир - за те, що взводним у нього був Пєнкін Прохор Акімич, рудий і рябий. Від розгубленості Зайчик дав ляпаса єфрейторові Пєнкіну, а ввечері кинувся йому в ноги і просив пробачення.
Роте приходить інструкція. У ній йдеться, що солдат висадять з кораблів, щоб вони прямо «з моря» напали на німців. Всі в жаху. Рота причащається перед вірною смертю. Але операцію відміняють. Солдати вірять, що війна скоро скінчиться. Однак роту з резерву знову посилають на лінію фронту, до річки Двіні.
У бліндажі єфрейтор Пєнкін розповідає казку про потворному царя Ахламоне, який відмовився від багатства, став ходити по землі жебраком і став красенем. Життя роти йде своєю чергою. У віконця в спостережному пункті убитий один з чертухінцев, Василь Морковкін. У відхожому місці застрелений денщик Зайчика, Анучкін. А ротний, Палон Палонич, дістають Зайчика за віршик.
Зайчика, одного з усієї роти, відпускають додому на побивку. По дорозі його обстрілюють німці.Він не з'являється в штабі, де повинен виправити папери про відпустку, і його вважають зниклим без вісті.
Ротний Палон Палонич (як завжди, п'яний) наказує денщикові Савці принести з іншого берега Двіни шматок німецької колючого дроту. Той всім хвалиться, що обдурив командира (приніс дріт, тільки не німецьку) і отримав за це орден.
Двіна розливається і заливає окопи. Чертухінцам (на відміну від багатьох інших) вдається врятуватися.
Зайчик ж просто заплутав і, не зайшовши до штаб, відправився додому. Радісно зустрічають його старовіри-батьки, Мітрій Семенович і Фекла Спиридонівна. Але чекає його і погана звістка.Клаше, дочку батька Никанора, яку Зайчик любив і з якою обвінчався в старообрядницької молитовні «в дусі та в світі», вийшла заміж за іншого, багатого. Ще Зайчик дізнається страшну історію Пелагеї, дружини Прохора Пєнкіна, Чоловік поїхав на війну, а в молодій дружині «бушувала кров». Вона намагалася спокусити старого свекра. Свекор вмирає, а Пелагея, згрішивши з пастушком Ігнатко, чекає дитину. Потім вона кінчає життя самогубством. П'яний диякон Афанасій вночі в лісі натикається на її тіло і розповідає небилиці про страшну бабі з мотузкою. Зайчик, зайшовши в ліс, теж бачить тіло Пелагеї. Там же він зустрічає циганку, яка радить йому остерігатися води.
Ямщик Петро Еремеіч вирішує втекти з Чертухіна: він не хоче віддавати для фронту своїх коней. Петро Еремеіч підвозить Зайчика до міста Чагодуя. Там вони випивають з дияконом Опанасом, який збирається йти до царя, і сказати, що він, диякон, в Бога не вірить.
У місті Зайчик зустрічає Клаше, Вона веде його до себе, в спальню. Але приходить її свекор, і Зайчик змушений бігти через вікно. Миколай Митрич виявляється у вагоні разом з дияконом Опанасом. Той каже, що Бога більше немає, а тільки боженята - свій у кожного народу. Поїзд приходить до Пітера. Диякон кудись зникає. А Зайчик знайомиться в Пітері з сивою жінкою, схожою на Клаше. Жінка веде Зайчика додому, але він тікає і прямо звідти на вокзал - на фронт.
Зайчик нікому не каже, що побував удома, щоб не повідомляти страшну новину Пєнкіну.Миколай Митрич дає писареві Пек Пекичу хабар і дізнається, що ротний тепер під слідством («півроти водою забрало!"), А він, Зайчик, представлений до підвищення.
Ротний Палон Палонич майже розуму позбувся: промови став вести дивні про чортів. А Зайчик прийшов до нього напідпитку і стад сперечатися про віру (словами диякона Опанаса). Ротного після того відвозять до лікарні, а Зайчик стає замість нього командиром.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Цукровий німець (Сергій Кличков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок