Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Мегре коливається (Жорж Сіменон)

Переказ скорочено Мегре коливається (Жорж Сіменон)

Назва:
Переказ скорочено Мегре коливається (Жорж Сіменон)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,51 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Мегре коливається (Жорж Сіменон)
Справа, що виявилося вкрай тяжким для комісара Мегре, почалося з анонімного листа: невідомий повідомляв про те, що незабаром станеться вбивство. Мегре відразу помічає дорогу веленевий папір незвичайного формату. Завдяки цій обставині вдається швидко з'ясувати, що лист було відправлено з будинку адвоката Еміля Парандона, фахівця з морського права. Навівши необхідні довідки, комісар з'ясовує, що Парандон зробив дуже вигідну партію: він одружений на одній з дочок Гассен де Болье, голови касаційного суду.
Мегре дзвонить Парандону з проханням про зустріч. Адвокат приймає комісара з розпростертими обіймами: виявляється, він давно мріяв обговорити з професіоналом шістдесят четверту статтю кримінального кодексу, в якій дається визначення осудності злочинця. Мегре уважно вивчає господаря будинку: це мініатюрний і дуже рухливий чоловік в окулярах з товстими скельцями - у величезному, розкішно обставленому кабінеті він виглядає майже гномом. Парандон миттєво пізнає свою папір і читає дивне послання, не виявляючи здивування, зате схоплюється з місця, коли до кабінету абсолютно безшумно входить елегантна жінка років сорока з чіпким поглядом. Мадам Парандон згорає від бажання дізнатися причину візиту, але чоловіки роблять вигляд, ніби не помічають цього. Після її відходу адвокат без всякого примусу розповідає про мешканців будинку і їх спосіб життя. У подружжя двоє дітей: вісімнадцятирічна Полетта займається археологією, а п'ятнадцятирічний Жак навчається в ліцеї. Дівчина придумала собі з братом прізвиська Бембі і Гюс. З адвокатом працюють секретарка мадемуазель Bar, стажист Рене Торт і юний швейцарець Жюльєн Бод, який мріє стати драматургом, а поки що виконує дрібні доручення. Покоївка Ліза і дворецький Фердинанд живуть в будинку, кухарка і прибиральниця ввечері йдуть. Парандон надає Мегре повну свободу - всім службовцям буде наказано відверто відповідати на будь-які питання комісара,
Мегре намагається не надто розповсюджуватися про цю справу. Йому трохи соромно за те, що він займається дурницями. Немає підстав підозрювати, ніби в будинку Парандона назріває драма - з вигляду все тут чинно, розмірено, упорядкування. Тим не менш комісар знову вирушає до адвоката. Мадемуазель Ваг відповідає на його питання зі стриманим гідністю. Вона відверто зізнається, що у них з патроном бувають хвилини близькості, але завжди уривками, оскільки в будинку дуже багато людей. Мадам Парандон, можливо, знає про цей зв'язок - одного разу вона зайшла до кабінету чоловіка в досить невідповідний момент. Кімната самої секретарки - справжній прохідний будинок, а мадам просто всюдисуща. Ніколи не знаєш, коли вона з'явиться - за її наказом підлоги скрізь застелений килимами.
У поліцію приходить друге анонімний лист: невідомий попереджає, що в результаті незграбних дій комісара злочин може відбутися з години на годину. Мегре знову зустрічається з секретаркою - йому подобається ця розумна, спокійна дівчина. Вона явно закохана у свого патрона і вважає, що небезпека загрожує саме йому. У домі всіма справами заправляє мадам Парандон. З дочкою у неї стосунки погані - Бембі вважає батька жертвою матері. Можливо, в цьому є частка істини: сімейство Гассенов взяло гору над Парандонамі - ні рідні, ні друзі адвоката тут фактично не бувають. Гюс обожнює батька, але соромиться виявляти свої почуття. Мегре починає все сильніше тривожитися. Він вже знає, що у о6оіх подружжя є зброя. Мадам Парандон, з якою він поки не розмовляв, сама дзвонить в поліцію. Їй не терпиться просвітити комісара щодо чоловіка: нещасний Еміль народився недоношеним-він так і не зумів стати повноцінною людиною. Ось уже двадцять років вона намагається захистити його, але він все глибше йде в себе і повністю відгородився від світу. Подружні стосунки довелося припинити рік тому - після того, як вона застала чоловіка з цією дівкою-секретаркою. А його маніакальний інтерес до однієї зі статей кримінального кодексу - хіба це не психоз? Їй стало страшно жити в цьому будинку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Мегре коливається (Жорж Сіменон)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок