Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Фатальні яйця (Михайло Булгаков)

Переказ скорочено Фатальні яйця (Михайло Булгаков)

Назва:
Переказ скорочено Фатальні яйця (Михайло Булгаков)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,94 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Фатальні яйця (Михайло Булгаков)
Дія відбувається в СРСР влітку 1928 р. Володимир Іпатійович Персиків, професор зоології IV державного університету і директор Московського зооінстітута, абсолютно несподівано для себе робить наукове відкриття величезної ваги: у окулярі мікроскопа при випадковому русі дзеркала і об'єктива він бачить незвичайний промінь - «промінь життя» , як називає його згодом асистент професора приват-доцент Петро Степанович Іванов. Під впливом цього променя звичайні амеби ведуть себе дивним чином: йде шалений, перекидає всі природничонаукові закони розмноження; знову породжені амеби люто накидаються один на одного, рвуть на шматки і ковтають; перемагають найкращі та найсильніші, і ці кращі жахливі: в два рази перевищують розмірами звичайні екземпляри і, крім того, відрізняються якоюсь особливою злістю і жвавістю.
За допомогою системи лінз і дзеркал приват-доцент Іванов споруджує кілька камер, в яких у збільшеному вигляді поза мікроскопа одержує такий же, але більш потужний промінь, і вчені ставлять досліди з ікрою жаб. Протягом двох діб з ікринок вилуплюються тисячі пуголовків, за добу виростають у таких злих і ненажерливих жаб, що одна половина тут же пожирає іншу, а що залишилися в живих за два дні без будь-якого променя виводять нове, абсолютно незліченну потомство. Чутки про досліди професора Персикова просочуються в друк.
У цей же час в країні починається дивна, не відома науці куряча хвороба: заразившись цією хворобою, курка протягом декількох годин гине. Професор Персиків входить до складу надзвичайної комісії по боротьбі з курячою чумою. Тим не менш через два тижні на території Радянського Союзу вимирають всі кури до однієї.
У кабінеті професора Персикова з'являється Олександр Семенович Рокк, щойно призначений завідувачем показовим радгоспом «Червоний промінь», з «папером з Кремля», в якій професору пропонується надати сконструйовані їм камери в розпорядження Рокка «для підняття куроводству в країні». Професор застерігає Рокка, кажучи, що властивості променя ще недостатньо добре вивчені, проте Рокк абсолютно впевнений, що все буде в порядку і він швидко виведе прекрасних курчат. Люди Рокка відвозять три великі камери, залишивши професору його першу, маленьку камеру.
Професор Персиків для своїх дослідів виписує з-за кордону яйця тропічних тварин - анаконд, пітонів, страусів, крокодилів. У той же час Рокк для відродження куроводству також з-за кордону виписує курячі яйця. І відбувається жахливе: замовлення виявляються переплутаними, і в смоленський радгосп приходить посилка зі зміїними, крокодилячі і страусиних яйцями. Ні про що не підозрюючи Рокк поміщає надзвичайно великі і якісь дивні на вигляд яйця в камери, і тут же в околицях радгоспу замовкають всі жаби, знімаються з місця і відлітають геть всі птахи, включаючи горобців, а в сусідньому селі починають тоскно вити собаки . Через кілька днів з яєць починають вилуплюється крокодили і змії. Одна із змій, що виросла до вечора до неймовірних розмірів, нападає на дружину Рокка Маню, яка стає першою жертвою цього жахливого непорозуміння. Миттєво посивілий Рокк, на очах якого відбулося це нещастя, з'явившись в управління ГПУ, розповідає про жахливий випадок у радгоспі, проте співробітники ГПУ вважають його розповідь плодом галюцинації. Однак, приїхавши в радгосп, вони з жахом бачать величезну кількість гігантських змій, а також крокодилів і страусів. Обидва уповноважених ГПУ гинуть.
У країні відбуваються жахливі події: артилерія обстрілює Можайський ліс, громлячи поклади крокодилових яєць, в околицях Можайська йдуть бої з страусовими зграями, величезні полчища плазунів із заходу, південного заходу і з півдня наближаються до Москви. Людські жертви незчисленні. Починається евакуація населення з Москви, місто повне біженців зі Смоленської губернії, в столиці вводиться військовий стан. Бідний професор Персиків гине від рук розлюченого натовпу, яка вважає його винуватцем всіх обрушилися на країну нещасть.
У ніч з 19 на 20 серпня несподіваний і нечуваний мороз, досягнувши - 18 градусів, тримається дві доби і рятує столицю від жахливого навали.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Фатальні яйця (Михайло Булгаков)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок