Головна Головна -> Інше українською -> Література -> Переказ скорочено Юність (Лев Миколайович Толстой)

Переказ скорочено Юність (Лев Миколайович Толстой)

Назва:
Переказ скорочено Юність (Лев Миколайович Толстой)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,13 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Короткий переказ твору Юність (Лев Миколайович Толстой)
Йде шістнадцята весна Миколи Іртєньєва. Він готується до іспитів в університет, переповнений мріями і роздумами про майбутнє своє призначення. Щоб ясніше визначити мету життя, Микола заводить окрему зошит, куди записує обов'язки та правила, необхідні для морального вдосконалення. У страсну середу в будинок приїжджає сивий чернець, духівник. Після сповіді Микола відчуває себе чистим і новою людиною. Але вночі він раптом згадує один свій соромітні гріх, який приховав на сповіді. Він майже не спить до ранку і о шостій годині поспішає на візнику в монастир, щоб висповідатися знову. Радісний, Николенька повертається назад, йому здається, що краще і чистіше його немає людини на світі. Він не утримується і розповідає про свою сповіді візника. І той відповідає: «А що, пан, ваша справа панське». Радісне почуття випаровується, і Микола навіть відчуває деяку недовіру до своїх прекрасним нахилам і якостям.
Микола успішно витримує іспити і зарахований в університет. Домашні вітають його. За наказом батька, у повне розпорядження Миколи надходять кучер Кузьма, прольотка і гнідий Красунчик. Вирішивши, що він вже зовсім дорослий, Микола купує на Кузнецькому мосту багато різних дрібничок, трубку і тютюн. Удома він намагається закурити, але відчуває нудоту і слабкість. Заїхав за ним Дмитро Нехлюдов докоряє Миколи, роз'яснюючи всю дурість куріння. Друзі разом з Володею і Дубкова їдуть до ресторану відзначати надходження молодшого Іртеньєва до університету.Спостерігаючи поведінку молодих людей, Микола зауважує, що Нехлюдов відрізняється від Володі і Дубкова в кращу, правильну, бік: він не палить, не грає в карти, не розповідає про любовні пригоди. Але Миколі черезхлоп'ячого захоплення перед дорослим життям хочеться наслідувати саме Володі з Дубкова. Він п'є шампанське, закурює в ресторані цигарку від запаленої свічки, яка стоїть на столі перед незнайомими людьми. У результаті виникає сварка з якимсь Колпіковим. Микола відчуває себе ображеним, але всю свою образу зриває на Дубкова, несправедливо накричавши на нього.Розуміючи всю ребячливость поведінки свого друга, Нехлюдов заспокоює і втішає його.
На наступний день за наказом батька Николенька відправляється, як уже цілком доросла людина, робити візити. Він відвідує Валахіних, Корнакових, Івін, князя Іван Івановича, насилу витримуючи довгі години примушених бесід. Вільно і легко Микола відчуває себе лише в суспільстві Дмитра Нехлюдова, який запрошує його з візитом до своєї матері в Кунцево. По дорозі друзі розмовляють на різні теми, Микола зізнається в тому, що останнім часом абсолютно заплутався в різноманітності нових вражень. Йому подобається в Дмитрові спокійна розсудливість без відтінку повчальності, вільний і шляхетний розум, подобається, що Нехлюдов пробачив ганебну історію в ресторані, як би не надавши їй особливого значення. Завдяки бесідам з Дмитром, Микола починає розуміти, що дорослішання - не проста зміна в часі, а повільне становлення душі. Він захоплюється іншому все більше і, засинаючи після розмови в будинку Нехлюдова, думає про те, як було б добре, якби Дмитро одружився на його сестрі або, навпаки, він одружився з сестрою Дмитра.
На другий день Микола на поштових їде в село, де спогади про дитинство, про матінці з новою силою оживають в ньому. Він багато думає, роздумує про своє майбутнє місце в світі, про поняття вихованості, яке вимагає величезного внутрішнього праці над собою. Насолоджуючись сільським життям, Микола з радістю усвідомлює в собі здатність бачити і відчувати найтонші відтінки краси природи.
Батько в сорок вісім років одружується вдруге. Діти мачуху не люблять, у батька з новою дружиною через кілька місяців складаються стосунки «тихої ненависті».
З початком навчання в університеті Миколі здається, що він розчиняється в масі таких же студентів і багато в чому розчарований новим життям. Він кидається від розмов з Нехлюдова до участі в студентських гулянках, які завинили його другом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Переказ скорочено Юність (Лев Миколайович Толстой)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок